میدان دادن به جوانان انقلابی و مستعد یکی از الزامات شکوفایی فرهنگ و هنر این مرز و بوم است

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند، دکتر روح اله احمدزاده کرمانی شهردار الوند در سخنانی در آیین افتتاحیه برنامه استعدادیابی “سکو” ضمن تبریک اعیاد این ایام، اظهار داشت: بذر فرهنگ و هنر این آب و خاک فارغ از سیاست ها و حکومت های مختلف و در سایه تلاش و توجهات خاص مردمان آن شکوفا گردیده و همین امر نیز دلیلی شده تا همه ما نسبت به توسعه این مقوله مهم هرآنچه در توان داریم را به کار گیریم.

دکتر احمدزاده کرمانی تصریح کرد: در طول تاریخ و به ویژه از دوره ای که اسلام وارد کشورمان شد، به تعبیر مرحوم مطهری تاثیر این دین مبین در پویایی فرهنگ و هنر ما غیر قابل کتمان می باشد و نمونه آن را نیز می توان در رونق چشمگیر معماری قبل و بعد از ورود اسلام به ایران مشاهده کنید که بر گرفته از آرا و اندیشه های این دین بزرگ و اهل بیت(ع) می باشد.

شهردار الوند در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: اگر هنر است به معنای واقعی کلمه به باروری موثر برسد، قطع به یقین باید از آموزه های اسلامی و اهل بیت بهره مند گردد.

این مقام مسوول افزود: انقلاب اسلامی ایران تنها خیزش مردمی تاریخ بود که توانست معادلات دنیا را بهم بریزد و با گفتمانی برآمده از اندیشه های دینی و فرهنگ عاشورا، نگاه ها را به سمت و سوی داشته های ناب خود متمرکز کند.

شهردار الوند پرورش هنرمندان اصیل انقلابی را یکی از نیازهای امروز فرهنگ و هنر کشور قلمداد کرد و گفت: متاسفانه تا به امروز انقلاب فرهنگی که مدنظر دلسوزان این نظام بوده ایجاد نشده و باید برای رویش هنرمندانی که با تفکرات شهیدانی چون مطهری و آوینی سازگاری دارند، در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

وی حمایت از فرهنگ و هنر و اهالی آن را یکی از اولویت های مهم پیش روی شهرداری و شورای اسلامی شهر الوند معرفی کرد و گفت: یکی از وظایف ذاتی شهرداری ها، خدمات رسانی در حوزه های مختلف است و کمک به توسعه مقوله فرهنگ و هنر نیز در این بخش می گنجد.

این مقام مسوول توجه به حضور پررنگ در بخش های مختلف به ویژه حوزه فرهنگ را موثر و مفید خواند و گفت: بنا بر تاکیدات صریح بزرگان دینی و کشورمان، در هر میدانی که جوانان وارد شده اند، برکات زیادی برای ایران اسلامی به ارمغان آمده و با همین استدلال نیز معتقدم باید بسترهایی فراهم شود تا جوانان مستعد ما در بخش های مختلف به زایش، رویش و شکوفایی توانمندی های خود بپردازند.

دکتر احمدزاده کرمانی ابراز امیدواری کرد: انشااله با حمایت همه جانبه مسوولان، نگاهی که لازمه رونق گیری از جوشش های انقلابی در کشور شکل بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی *الزامی