از سوی شهردار الوند صورت گرفت؛ تقدیم بودجه400 میلیاردریالی سال 92 شهرداری به شورای اسلامی شهر

شهردار الوند بودجه 400 میلیارد ریالی سال 92 شهرداری را به شورای اسلامی شهرتقدیم کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ ابوالقاسم علیپور رییس شورای اسلامی شهر در ابتدای جلسه شماره 514 شورای اسلامی ضمن تقدیر از حضور پر شور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: تحریم ها هیچگاه مردم را از آرمانهای انقلاب دور نخواهد کرد.

وی تأکید کرد: مردم استحقاق خدمت بیشتری را دارند و می بایست راه کارهای بهتری را جهت حل مشکلات مردم ارایه داد.

رییس شورای اسلامی همچنین از شهردار الوند بابت ارایه به موقع بودجه تشکر کرد و اظهار کرد: با ارایه به موقع بودجه، زمان لازم جهت بررسی وجود دارد.

افزایش متمم بودجه در سال 91

سعید آگشته شهردار الوند در ادامه جلسه از طرف مدیریت شهری به خاطر حضور پر شور مردم در راهپیمایی22 بهمن تقدیر و تشکر کرد.

وی در خصوص بودجه سال 91 اعلام کرد: بودجه تنظیمی350 میلیارد ریال بود که در متمم، رقم آن را در حدود 360 میلیارد ریال افزایش دادیم و این در حالی بود که اعتباراتمان کاهش پیدا کرده است.

وی علت کاهش اعتبار را عملکرد سازمان امور مالیات و دارایی استان دانست و اشاره کرد: برخی از مشکلات شهرداری در خصوص تأمین اعتبار از منبع ارزش افزوده متوجه آن سازمان است.

عینیت بخشی به مشارکت در بودجه

سپس آگشته در تشریح بودجه سال آینده اضافه کرد: وظیفه عمران شهری 69 درصد، وظیفه خدمات شهری 5/24 درصد و وظیفه خدمات اداری 5/6 درصد از کل بودجه 400 میلیارد ریالی را به خود اختصاص دادند.

وی بودجه سال آینده را همانند سایر شهرداریهای کشور “برنامه ای” عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: برخی از درآمدها در بخش عمرانی 100 درصد و در بعضی بخشهای درآمدی نیز نسبت 60 به 40 در نظر گرفته شده است.

شهردار الوند در خصوص جذب مشارکتها اضافه کرد: بحث مهمی که در بودجه سال آینده وجود دارد، عینیت بخشی به مشارکت در بودجه است که در جهت سرمایه گذاری نمود پیدا می کند. این امر به این معنی است که شهرداری با توجه به اندازه خود، امکان فروش اوراق سهام را دارد.

آگشته تأکید کرد: بودجه ارایه شده با در نظر گرفتن این نوع مشارکت تنظیم شده است. لذا پایه اولیه سرمایه گذاری زمین های موجود شهرداری در نظر گرفته شده است که البته باید قیمت گذاری در این خصوص صورت گیرد.

رویکرد بودجه؛ اتمام پروژه های ناتمام

وی تصریح کرد: رویکرد بودجه این بوده است که پروژه های عمرانی را به اتمام و بهره برداری برسانیم

بنابراین اجرای پروژه ی جدید در رویکرد بودجه ای در نظر گرفته نشده است.

شهردار الوند با توجه به اجرای طرح جامع از سال آینده، سال 92 را به عنوان سال اول اجرای طرح جامع دارای اهمیت ویژه ای دانست و افزود: از این رو پارک علم و فن آوری را در بودجه در نظر گرفتیم که البته به معنای اجرای پروژه ی جدید نیست بلکه نقطه آغازین اجرای طرح جامع است.

علیپور در تکمیل صحبت های شهردارگفت: تأکید و برنامه ریزی دولت بر اجرای پروژه هایی است که بالای 40 درصد پیشرفت دارند که در برنامه بودجه نیز در نظر گرفته شده است. وی افزود: چنانچه کلنگ پروژه ای زده شود انتظارات مردم را به همراه دارد و اگر نتوان اعتبارات لازم را برای آن در نظر گرفت و پروژه تحقق پیدا نکند، وضعیت نا مطلوبی به وجود می آید.

270

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی