با حضور مدیران مدارس شهرستان البرز؛ جلسه آموزشی فرهنگ سازی مسایل بهداشت شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند: کامبیز غفاری کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت شهرستان البرزدر ابتدای جلسه با اشاره به اهداف برگزاری این جلسه گفت: آموزش و فرهنگ سازی مسایل بهداشت محیط شهری از طریق مدیران مدارس و ائمه جماعت به بیان این مسایل در سطح جامعه کمک شایانی می کند.

کارشناس بهداشت محیط ضمن هشدار از میزان آلودگی شیرابه زباله گفت: 70 درصد از زباله های شهرها رطوبت دارد که شهر الوند نیز از آن مستثنی نیست.

وی عدم رعایت بهداشت را موجب بروز بیماریهای عفونی و گوارشی عنوان کرد و افزود: مشکل بهداشتی زباله در ابتدا می بایست از طریق بهسازی محیط صورت پذیرد.

غفاری در ادامه گفت: متأسفانه همیشه آخرین راه حل به عنوان اولین راه حل مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مثال برای امحای حشرات از حشره کش استفاده می کنیم غافل از این که این امر موجب مقاوم شدن حشرات در برابر این ماده می شود.

در ادامه جلسه محمد محسن عزیزی مسوول خدمات شهر شهرداری بیان کرد: غذا، محل تخم گذاری و رشد و رطوبت به عنوانعواملایجاد حشرات موذی شناخته می شود که از طریق رعایت مسایل بهداشتی می توان از تولید آنهاپیشگیری کرد.

وی ضمن تأکید بر گذاردن زباله در زمان مناسب جهت جمع آوری گفت: تعدد جمع آوری زباله هزینه های گزافی را بر دوش شهرداری برجای می گذارد که این هزینه ها می تواند صرف امور آبادانی و عمرانی شهر گردد.

عزیزی با اشاره به طرح های پیش روی شهرداری در زمینه بهداشت شهری منجمله طرح همیاران شهرداری و تفکیک زباله از مبدا، اضافه کرد: ان شاءالله این طرح ها به زودی در شهرداری الوند اجرا و در نهایت موجب تسهیل در خدمات رسانی بهتر به شهروندان می شود.

مسوول خدمات شهردر پایان میزان جمع آوری زباله در سطح شهر الوند را 55 تا 60 تن در روز اعلام کرد و گفت: جمع آوری این میزان زباله با همکاری شهروندان از طریق قرار دادن در زمان و محل مناسب امکان پذیر خواهد بود.

گفتنی استاین جلسه بنا به مصوبه کارگروه سلامت بخش مرکزی شهرستان البرز، توسط شهرداری الوند و با همکاری شبکه بهداشت تشکیل گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی