شهردار الوند اعلام کرد؛ از ابتدای سال تعداد 624 پروانه ساختمانی از سوی این شهرداری صادر شده است.

شهردار الوند از رشد صدور پروانه ساختمانی نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ سعید آگشته شهردار الوند در گفتگوی کوتاهی ضمن اعلام صدور 624 پروانه ساختمانی در سال جاری توسط شهرداری گفت: این تعداد در مقایسه با سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: متراژ این تعداد بالغ بر 274 هزار متر مربع می باشد و نسبت به سال گذشته از لحاظ متراژ 38998 متر مربع کاهش داشته است که علت آن ناشی از افزایش مجوز مسکن مهر در سال گذشته بوده است.

آگشته در ادامه تعداد استعلامات اخذ شده را 2089 فقره، پایان کار را 307 فقره با متراژ 54988 متر مربع، عدم خلاف را 69 فقره با متراژ 25888 متر مربع و پرونده های ارسالی به کمیسیون ماده صد را 1712 فقره عنوان کرد و خاطر نشان کرد: رعایت اصول فنی و شهرسازی یکی از اولویتهای شهرداری الوند در ساخت و سازهای شهری در الوند است و در ادامه افزود: با توجه به اینکه بدنه دفتر فنی از کارشناسان متخصص و متعهد تشکیل شده است لذا سطح کیفی ساخت و ساز ارتقا یافته است.

وی در پایان تخلفات ساختمانی در شهر الوند را بسیار کم دانست و گفت: با مشارکت شهروندان و جدی گرفتن حوادث غیر مترقبه از قبیل زلزله، رعایت اصولی ساخت و ساز در بین آنها نهادینه شده که همین امر کار شهرداری را تسهیل کرده و شهروندان درخواستهای غیرقانونی در خصوص ساخت و ساز ندارند و در کمترین موعد زمانی نسبت به بازدید و طی مراحل قانونی، جواز ساختمانی آنها صادر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی