شهردار الوند در مراسم هفته منابع طبیعی و روز درختکاری خبر داد: احداث پارک زندگانی در سال آینده

شهردار الوند از احداث بوستان زندگانی به وسعت 10 هکتار در سال آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ با حضور جمعی از مسوولان شهرستان البرز و شهر الوند مراسم کلنگ زنی بوستان محلی و غرس نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، برگزار شد.

در این مراسم سعید آگشته شهردار الوند ضمن بیان روند تملک زمین بوستان گفت: این زمین به مساحت 3800 متر مربع بین مناطق 6 و 8 واقع شده است که ان شاءا… بتوانیم فضای سبز و تفریحی مناسبی جهت رفاه حال شهروندان این مناطق، احداث کنیم.

وی در ادامه با تشکر از ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر جهت اجرایی و عملیاتی کردن تفاهم نامه تملک این زمین، تصریح کرد: با غرس نهال فضای سبز شهری توسعه می یابد که باید در نگهداری آن اهتمام بیشتری داشته باشیم.

آگشته در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در طرح جامع نزدیک به 10 هکتار جهت احداث پارک زندگانی در نظر گرفته شده است که این فضا تا 20 هکتار قابل افزایش است.

وی در ادامه تشریح کرد: علت نامگذاری آن به این علت است که شهروندان به نیت کسانی که در شهر الوند به دنیا می آیند و یا از دنیا می روند نهالی غرس و هزینه نگهداری آن را پرداخت می کنند که البته هزینه آن بسیار ناچیز است.
شهردار الوند در پایان سخنان خود گفت: کاشت این نهال ها موجب زنده نگه داشتن یاد و خاطره عزیزان از دست رفته و امید زندگانی در فرزندانمان می شود و انتظار می رود شهروندان از این طرح استقبال خوبی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی