شهردار الوند در اولین جلسه سال جدید:”مدیر در نظام جمهوری اسلامی ایران کسی است که بتواند دینداری را با زبان سازمانی خود ترجمه کند”

شهردار الوند با گرامی داشت ایام فاطمیه، مدیریت شهری را ترجمه مدیریت سازمانی دینی در سطح جامعه بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی شهردار الوند؛ سعید آگشته شهردار الوند با حضور در جمع مدیران و پرسنل شهرداری بعد از تعطیلات نوروز اظهار امیدواری کرد: هر کدام از ما در هرجا که هستیم توانسته باشیم آنچه را از منویات و معنویات دینی و عرفانی را که به دوش داریم به نحو احسن انجام دهیم.

وی گفت: مدیر در نظام جمهوری اسلامی ایران کسی است که بتواند دینداری را با زبان سازمانی خود ترجمه کند به طوریکه در مدیریت شهری این امر می بایست در ایامی نظیر فاطمیه در سطح شهر تبلور و تجسم یابد.

آگشته با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از سوی مقام عظمای ولایت، تشریح کرد: این نامگذاری ناشی از تدبیر و هوشمندی بسیار زیاد مقام معظم رهبری است که می تواند شیوه جدیدی در مدیریت جهانی بشمار آید.

وی در ادامه اظهار کرد: مدیریت جهانی را با شعار نمی توان اداره کرد همانطور که خیلی ها معتقدند، بلکه با یک شیوه مدیریتی نوین مبتنی بر اصول مکتبی و اسلامی است که کشور اداره می شود.

شهردار الوند ضمن بیان دلایل نامگذاری امسال گفت: حماسه اقتصادی با توجه به تحریم هایی است که ایران اسلامی امروز با آن مواجه است به طوریکه مذاکراتی بر سرحق مسلم ملت ایران صورت می گیرد و بر اساس آن مردم را تحریم می کنند که طبیعتاً مردم نیز باید در یک حماسه اقتصادی شرکت کنند.

وی در ادامه ابراز کرد: حماسه سیاسی امسال در انتخابات ریاست جمهوری تجلی می یابد و تلاقی این دو حماسه در مدیریت شهری، انتخابات شوراهاست چراکه هم در اقتصاد و پویایی شهرها و هم در سیاست ناحیه ای و منطقه ایتأثیرگذار است.

آگشته تأکید کرد: با توجه به اینکه امروزه 73 درصد از جمعیت کشور در شهرها سکونت دارند و دولت کمترین نقشی در اداره شهرها ندارد طبیعتاً نقش شوراها بسیار حایز اهمیت است که امیدوار هستیم مردم عزیز با رسیدن به درجه شهروندی شوراهایی را انتخاب کنند که در راستای ارتقای کیفیت شهری گام بردارند.

وی در خصوص نقش شوراها افزود: شوراهایی که با پایه معنوی و مکتبی و با درستکاری انتخاب می شوند، گامهای بزرگی به مقتضیات شهرها برمی دارند و امید است در این سال مردم در آوردگاه اقتصادی و سیاسی حماسه ای بزرگ رقم بزنند و شاهد حضور متخصصین، متعهدین، متدینین در حوزه شورا ها باشیم.

شهردار الوند با بیان مشکلات مالی که در سال گذشته شهرداری با آن درگیر بود، گفت: شهرداری الوند با توجه به مشکلات مالی پیش رو نه تنها فعالیت هایش کاهش نیافت بلکه پروژه های زیربنایی را نیز تعریف کرد که از آن جمله می توان به احداث کمربندی، معابر، ساختمانها و ابنیه به ویژه مراکز فرهنگی و ورزشی اشاره کرد.

وی در پایان گفت: سال 92 سال انتخاب شوراهاست و برنامه شهرداری برای این سال تکمیل پروژه هاست که این امر دست مدیریت شهری آینده را برای برنامه ریزی پروژهای جدید باز خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی