نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه البرز: امروز اگر ما قدر خدمت به مردم را بدانیم همان دفاع مقدس است

به مناسبت هفته دفاع مقدس، نشست بصیرتی کارکنان شهرداری همراه با مراسم زیارت عاشورا در فضایی سرشار از معنویت به میزبانی شهرداری الوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در این مراسم که با حضور سرهنگ بهرامی فرمانده سپاه شهرستان البرز، حجت الاسلام والمسلمین مصائبی نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان البرز، سرپرست شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر، جمعی از مسوولین ادارات وفرماندهان سپاه پرسنل سپاه ناحیه البرز و شهرداری الوند برگزار شد، حجت الاسلام مصائبی ضمن گرامیداشت و تجلیل از یاد و خاطره شهیدان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس گفت: بنا به فرمایش امام خمینی(ره) جنگ ما یک دانشگاه بود که 8 سال طول کشید. انسانهایی در این دانشگاه خودسازی و فارغ التحصیل شدند که امروزه از آنها تحت عنوان رزمندگان دفاع مقدس یاد می شود.

وی در ادامه افزود: بخشی از این دانشجویان عرصه جبهه و جنگ شهید شده اند و بخشی نیز زنده اند و به عنوان سند زنده ایثار مطرح هستند.

مصائبی تأکیدکرد: جنگ به عنوان امری فی ذاته زیان بار محسوب می شود و خسارت های جبران ناپذیری در عرصه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و … به جای می گذارد. کشورهای سلطه گر سعی می کنند بدون جنگ اهداف خود را به پیش ببرند.

وی ضمن اشاره به معجزاتی که در جبهه اتفاق افتاده است اظهار داشت: همانگونه که امام راحل نیز بیان داشتند، کسانی در جنگ بودند که ره صدساله را یک شبه طی نمودند.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه البرز با بیان دستاوردهای دفاع مقدس از جمله بزرگی، پیشرفت، استقلال و … که به برکت خون شهدا به دست آمده است اضافه کرد: حماسه سازان دفاع مقدس هم سرزمین و هم انقلاب را تثبیت کردند و وعده خدا را که فرمود: ان تنصرا… ینصرکم را جامه عمل پوشاندند.

وی در خصوص دفاع مقدس در عصر حاضر بیان کرد: جنگ ودفاع و سنگرهای تلاش، خدمت به مردم و راضی نگهداشتن آنها همچنان باقی است، که اگر ما قدر این خدمت به مردم را بدانیم همان دفاع مقدس است.

مصائبی در خاتمه سخنان خود گفت: امروز جایگاه ایران در دنیا نشان از تأثیرگذاری آن در عرصه های بین المللی دارد و همگان بر نقش تصمیم سازی ایران در منطقه واقفند که این امر در سایه تبعیت محض از ولایت فقیه محقق گردیده است.

در پایان مراسم نیز از تعدادی از ایثارگران و جانبازان شهرداری با اهدای لوح تقدیر و هدیه از سوی سرپرست شهرداری تقدیر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی