سرپرست شهرداری در مراسم تجلیل از آتش نشانان شهر الوند و شهر صنعتی البرز: آتش نشانان ادامه دهنده راه ایثار و شهامت شهدای هشت سال دفاع مقدس هستند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در این مراسم که با حضور رییس شورا و دیگر اعضای شورای اسلامی شهر الوند و نصرت آباد، سرپرست شهرداری الوند، آتش نشانان شهر الوند و شهرصنعتی البرز و خانواده های آنها برگزار شد، مهندس ذاکری سرپرست شهرداری و رییس شورای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر الوند ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و همچنین فرا رسیدن روز آتش نشان گفت: روز آتش نشانی روزی است که در سال 59، 21 نفر از آتش نشانان قهرمان و مسلمان ایران در حمله به پالایشگاه بزرگ آبادان با پوشیدن لباس رزم عاشقانه ی آتش نشانی، ضمن مهار آتش، خود به اسطوره های مقاومت و شهادت آتش نشانان مبدل شدند و این روز به این عنوان نامگذاری شد تا ما در ادامه راه این شهدا این فرصت را داشته باشیم تا از کسانی که راه آنها را دنبال می کنند، تجلیل نماییم.

وی در ادامه ضمن اشاره به خدماتی که در ماده 55 قانون شهرداری ها برای سازمان آتش نشانی پیش بینی شده است افزود: به تبع این خدمات است که شهرداری میتواند وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.

ذاکری اظهار داشت: عمده انتظاری که از این سازمان می رود این است که در قالب عملکرد و وظایف قانونی خود، شرح خدمات شهرداری را نیز پوشش دهد، این امر محقق نخواهد شد مگر با تلاش و شهامت این عزیزان که ادامه دهنده راه شهدای عزیز هستند.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی آتش نشانان بیان کرد: آتش نشانان عزیز به تبع ماهیت شغلی خود در فضاهای صنعتی و آلوده به ایفای نقش آتش نشانی می پردازند که متأسفانه در قانون به عنوان مشاغل سخت و زیان آور تعریف نشده است که البته این مسأله هیچگاه باعث ناامیدی و دلسردی آنها نبوده و همچنان با تبعیت از قانون و با جان و دل به وظایف خود عمل می نمایند.

رییس شورای سازمان آتش نشانی در انتهای سخنان خود گفت: امنیت موجود در جامعه را مدیون خون پاک شهیدان و بعد از آن آتش نشانان و ادامه دهندگان راه شهدا هستیم که صادقانه و پیگیرانه به استقبال خدمت، شهامت و شهادت می روند که البته نقش فضای موجود در خانواده را که زمینه ساز این خدمت است را نباید نادیده گرفت.

در ادامه مراسم، مهندس حسنی رییس شورای اسلامی شهر الوند و نصرت آباد ضمن تشکر از سرپرست شهرداری و عوامل برگزاری این مراسم که موجبات تقدیر از آتش نشانان را فراهم آوردند، گفت: هدف از نامگذاری این روز اولاً دلاوری مردان شجاع دوران جنگ است و دیگری ترویج ایمنی و پیشگیری عوارض در سطح کشور و شهر و محله ای است که در آن زندگی می کنیم.

وی اضافه کرد: آتش نشانان دارای اهداف و وظایفی هستند که یکی از آن اهداف حفاظت از سلامت انسانها و هدف دیگر جلوگیری از آسیب و کاهش آسیب رسانی جان و اموال و سومین هدف حفاظت از محیط زیست است که با وجود آتش نشانان صدمات و خسارات در حوادث به حداقل کاهش می یابد.

حسنی ضمن اظهار تأسف از عدم در نظر گرفتن آتش نشانی در زمره مشاغل سخت و زیان آور، تأکید کرد: آتش نشانی از لحاظ فنی جزو مشاغل بسیار فنی و از نظر شرایط کار جزو مشاغل خطیر و سخت است که امیدوارم حرکتی در خصوص شناخت و در نظر گرفتن شرایط ویژه این شغل ایجاد شود.

وی با تأکید بر آموزش و تجهیز به امکانات و تکنولوژی در سازمان آتش نشانی بیان کرد: پرسنل آتش نشانی باید آموزش های لازم را در خصوص رشته شغلی خود ببینند و هیچگاه خود را بی نیاز از این آموزشها احساس نکنند و همچنین مسوولین امر با در اختیار قراردادن امکانات و ابزارهای کار و در نظر گرفتن شرایط اقتصادی این عزیزان می توانند فاصله خود را با کشورهای پیشرفته کاهش دهند.

رییس شورای اسلامی شهر الوند و نصرت آباد در پایان سخنان خود گفت: مسوولین امر باید به کسانی که با آغوش باز به استقبال خطر و چه بسا مرگ می روند تا جان دیگر انسانها را نجات دهند، نگاه ویژه ای به این شغل داشته باشند.

تجلیل از آتش نشانان نمونه، دکلمه، نمایش و مسابقه از دیگر برنامه های این مراسم بود که با استقبال بی نظیر خانواده های آتش نشانان مواجه گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی