دیدار سرپرست شهرداری و آتش نشانان شهرستان البرز با فرماندار

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ دراین مراسم مهندس ذاکری سرپرست شهرداری و رییس شورای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری الوند، با اشاره به هفتم مهر ماه روز آتشنشانی و ایمنی، آنرا یادآور خاطره 21 تن ازشهدای آتش نشان عملیات اطفای حریق پالایشگاه آبادان دانست و گفت: امنیتی که امروزه در کشور ما برقرار است مدیون ایثار خون شهدای هشت سال دفاع مقدس است و ایثاری که درجامعه وجود دارد به برکت خون شهداست که در وجود آتش نشانان تداوم یافته است.

وی با اشاره به تشکیل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری الوند جهت تسریع در خدمت رسانی به شهروندان اظهار داشت: با تأسیس سازمان آتش نشانی اقدامات و فعالیت های این سازمان به صورت تخصصی تر انجام می شود به طوریکه امروزه شاهد هستیم شهروندان درکمال آرامش به زندگی خود ادامه می دهند.

ذاکری ضمن اشاره به تلاش شبانه روزی آتش نشانان در حوزه های مختلف ایمنی در جامعه تصریح کرد: با وجود خطراتی که پیش روی این عزیزان در عملیات های مختلف وجود دارد متأسفانه از نظر قانونی شغل آنها به عنوان شغل سخت و زیان آور محسوب نمی شود که امید است با تجدید نظر در قانون این نقیصه برطرف گردد.

وی خاطرنشان کرد: تجهیزاتی که امروز سازمان آتش نشانی شهر الوند در اختیار دارد از نظر کیفیت و تکنولوژی در نوع خود بی نظیر است که جا دارد از مدیران قبلی سازمان و نیز شهرداران گذشته به خاطر حمایت های بی دریغ خود تشکر و قدردانی نمایم.

رییس شورای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری الوند در پایان سخنان گفت: عملیات ساخت ساختمان ستاد فرماندهی آتش نشانی شهرداری الوند در مرحله خوبی قراردارد که پس از ساخت به عنوان یکی از مقاوم ترین و مستحکم ترین ساختمان های شهر خواهد شد.

در ادامه مراسم غلامرضا حسن پور فرماندار شهرستان البرز ضمن تبریک روز آتش نشانی به همه آتش نشانان، گفت: جا دارد در این مراسم از عزیزانی که جان خود را در حوادث و عملیات آتش نشانی از دست داده اند نیز یادی بکنیم این نشان از آن دارد که شما خود را به خطر می اندازید تا دیگران زنده بمانند.

وی در ادامه با بیان ویژگی های آتش نشانان، افزود: آتش نشان از دو کلمه آتش و نشان تشکیل شده است که نشان را به دو معنای فرونشاندن آتش و نمادی از آتش می توان به کار برد که در بطن آن ایثارگر و فداکار بودن را در خود دارد بدین معنا که شما جان خود را به خطر می اندازید تا انسان، طبیعت و موجودات الهی از این خطر دور شوند.

حسن پور ایثارگری آتش نشانان را تداعی کننده ایثارگری رزمندگان دفاع مقدس عنوان کرد و اظهار داشت: این ایثارگری بنا به اقتضای شغلی در هر حوزه ای به چشم می خورد که در جامعه امروز آتش نشانی و نیروی انتظامی از آن جمله اند.

فرماندار شهرستان البرز با تأکید بر خلاق و هنرمند بودن آتش نشانان گفت: این دو ویژگی از ویژگیهای برجسته آتش نشانان است که با سرعت و دقت مدیریتی می توانند خسارات را به حداقل کاهش دهند.

وی ضمن تأکید بر پیگیری مسایل و مشکلات آتش نشانان بویژه بحث مشاغل سخت و زیان آور، تصریح کرد: آتش نشانان به جهت تکثر حوادث، حساسیت خود را از دست می دهند و این خود موجب بروز مشکلاتی در زندگی خانوادگی آنها می شود که مطلوب نیست.

حسن پور در پایان سخنان خود با اشاره به گستردگی حوزه کاری آتش نشانی و رفع مشکلات ناشی از آن، عنوان کرد: ما باید بدنبال راهی باشیم که از این ظرفیت موجود در آتش نشانی در حفظ پدافند غیرعامل استفاده کنیم و حوزه های دیگر شهرستان را با استقرار آشیانه های آتش نشانی در همان حوزه و منطقه، ضمن رفع مشکلات دسترسی، تقویت نماییم.

در این مراسم رضا شکور مسوول عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری الوند و علی نورمحمدی مسوول ایستگاه آتش نشانی شهر محمدیه نیز به بیان مسایل و مشکلات حوزه ی کاری خود پرداختند و از مسوولین امر خواستند در رفع این مشکلات حمایت لازم را به عمل آورند. IMG_7950

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی