در راستای افزایش درآمدها و کاهش هزینه ها در شهرداری؛ کمیته درآمد شهرداری الوند تشکیل جلسه داد

کمیته درآمد شهرداری الوند باتوجه به کاهش درآمد و امکان عدم تحقق بودجه مصوب طی زمانبندی تعیین شده، با فوریت تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ کاهش چشمگیر عوارض توام با مالیات بر ارزش افزوده و بحران های مالی ناشی از این امر، موجب تشکیل جلسه ی کمیته درآمد به ریاست مهندس ذاکری سرپرست شهرداری الوند و حضور مسوولین واحدهای مرتبط شد.

در این جلسه ذاکری ضمن برشمردن مشکلات پیش روی شهرداری به ویژه عدم واریز سهم ارزش افزوده عنوان کرد: با توجه بالا بودن هزینه های اجرای پروژه های شهرداری و عدم تحقق بودجه مصوب با توجه به زمانبندی در نظر گرفته شده، امروز با مشکلات متعدد مالی درگیر هستیم که امید است با همت و تلاش مسوولین و پرسنل شهرداری به زودی از این بحران گذر کنیم.

وی با اشاره به سخنان یکی از مقامات وزارت کشور، این بحران را خاصه این شهرداری ندانست و عنوان کرد: متأسفانه غیر از شهرداری های شهرهای کلان، بقیه شهرداری ها کم و بیش با این مشکل مواجه هستند.

سرپرست شهرداری الوند در ادامه افزود: راه برون رفت از این بحران به دو شکل کاهش هزینه ها و فعالسازی کدهای درآمدی می باشد که در این خصوص نیز برنامه هایی از سوی مسوولین واحدها ارایه شده است.

وی در پایان سخنان خود با بیان اهداف جلسه کمیته درآمد، اظهار داشت: این کمیته از کمیته های فعال در شهرداری الوند است که امروز به فوریت و ضرورت تشکیل جلسه داده است تا انشاءالله از طریق کاربست تصمیمات این کمیته بتوانیم شهرداری را از بحران ناخواسته دور کنیم.

در این جلسه موارد مختلفی از جمله: راه کارهای وصول مطالبات معوقه شهرداری، طرح مشترک واحد نوسازی و نیز حسابرسی شرکتها، تخفیفات ویژه خوش حسابی برای وصول عوارض و نیز وصول بدهی های شهروندان، تأسیس واحد سرمایه گذاری، تأمین نیروهای انسانی (مأمورین ابلاغ) واحدهای پیگیری کننده مطالبات شهرداری، تسریع در صدور پروانه ساختمانی، اصلاح بودجه سازمانها و شرکت های وابسته، وصول سود سهام شرکت های وابسته، برگزاری منظم جلسات کمیته درآمد، ارایه گزارش اقدامات انجام شده و پیشنهادات کاربردی توسط واحدها جهت افزایش درآمدها و کاهش هزینه ها به صورت هفتگی به سرپرست شهرداری، به تصویب و امضای اعضا رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی