مراسم تودیع و معارفه ی شهردار الوند برگزار شد

شهرداری الوند با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین از یک مخاطره زیست محیطی جلوگیری به عمل آورد.

این مراسم با حضور مدیران استانی و شهرستانی از جمله شهرستان های البرز، آبیک، بویین زهرا، آوج برگزار شد و حضرات حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه و کثیرلو رییس دادگستری شهرستان، حسن پور فرماندار شهرستان البرز، آقای داداشی فرماندار آبیک، موسوی فرماندار آوج و اعضای شورای اسلامی و شهرداران شهرهای اطراف و اعضای شورای اسلامی دور سوم و چهارم شورای شهر الوند حضور داشتند.
مهندس حسنی رییس شورای اسلامی شهر الوند به عنوان اولین سخنران ضمن خیرمقدم به مدعوین و اشاره به دو مناسبت 13 آبان و ایام سوگواری حضرت اباعبدا… حسین (ع) اظهار امیدواری کرد: با حضور پرشور در راهپیمایی روز13 آبان درس بزرگی به استکبار جهانی دهیم و همچنین شناخت سیره عملی و اخلاقی امام حسین (ع) نباید صرفاً محدود به عزاداری گردد.

وی در ادامه با تشکر از شهردار گذشته و دوره سوم شورای اسلامی شهر الوند، از تلاش شورای جدید برای انتخاب مهندس یحیی پور تقدیر کرد و اضافه کرد: اعضای شورای جدید جلسات متعددی در خصوص انتخاب شهردار داشتند که درنظر گرفتن شاخص ها و رسیدن به پنج شاخص برای تعیین مصداق ها و در نهایت انتخاب شهردار مورد نظر یکی از اقدامات خوبی بود که در این زمینه صورت گرفت.

حسنی با بیان شعارهای مطرح شده از سوی شهردار منتخب گفت: مهندس یحیی پور بر روی دو مطلب تأکید کردند یکی نظم و انضباط اداری و دیگری باز بودن درب اتاق خود بر روی شهروندان.

وی تعهد و پایبندی شهردار منتخب را به شعارهای خود یکی از لوازم رضایت شهروندان و موفقیت شهرداری عنوان کرد و تأکید کرد: در مباحث مدیریتی بویژه درعرصه بین المللی یکی از وظایف مدیران خلق لبخند است که مهندس یحیی پور نیز از این شاخصه بهره مند می باشند که ان شاءا… در شهروندان ما نیز این روحیه وجود داشته باشد.

رییس شورای اسلامی شهر الوند در پایان سخنان خود ضمن اشاره به حدیثی از امام علی(ع) عنوان کرد: چهار چیز موجب شکست مدیران می باشد، اولین آن ضایع کردن اصول و کارهای اساسی است که گرفتارشدن در کارهای روزمره از آن جمله است. دومین مولفه، سرگرم شدن به امور بی اهمیت می باشد. سومین شاخص، کنار گذاشتن خوبان یعنی نیروهایی که توانمندی، لیاقت و شایستگی لازم را ندارند جایگزین نیروهای خوب و کاردان شوند.

ودر آخر به کارگرفتن آدمهای پست در جایگاه های بزرگ که انشاءا… با اتخاذ این شیوه در مسیری حرکت کنیم که مشکلات شهر حل گردد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر طهماسبی طی سخنانی انتخاب اعضای شورای شهر و به تبع آن انتخاب شهردار را فرایند مردم سالاری دینی در حکومت اسلامی دانسته و از ولایت فقیه به عنوان بیت الغزل تمام نعمات الهی یاد کردند و حاضران را به پاسداشت این نعمات و قدردانی از آنها فرا خواندند و یکی از راه های قدرشناسی این نعمات را حضور در برنامه ها و مناسبتهای ملی و مذهبی مثل راهپیمایی روز 13 آبان عنوان کردند.

مهندس حسن پور فرماندار پرتلاش شهرستان البرز نیز از تمامی کسانیکه در دوره های قبلی مدیریت شهر زمینه ی خدمت بهتر را برای مدیران محلی فراهم کردند تشکر کرده و از خدمات شهرداری در حوزه های مختلف مخصوصاً ورزش، بهداشت و حوزه های فرهنگی قدردانی نمود.

مهندس حسن پور در ادامه ی سخنانش گفت: انسان دارای فطرتی ظلم ستیز است و ظهور و بروز این ظلم ستیزی را حضور در راهپیمایی 13 آبان عنوان و با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) افزود: حضور در راهپیمایی نافی سیاستهای دیپلماتیک در عرصه ی جهان نیست و در هر دو صورت نتیجه گرفتن یا نگرفتن در عرصه ی دیپلماتیک شعار ملت ایران استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی خواهد بود.

در ادامه فرماندار شهرستان آبیک آقای داداشی طی سخنانی حضور مردم و شهروندان در مراسمات تودیع و معارفه و امثال آنرا حاکی از قدردان بودن مردم از خدمات خادمان خود در دستگاه ها دانست و گفت تغییر و تحول امری طبیعی بوده و دلیل بر ضعف در هیچ مدیری نیست و این اقتضای مدیریت است که هر چند سال باید مدیران حوزه ی خدمتی خود را تغییر دهند.

آقای داداشی افزود: بنده یک توصیه به شهرداران و مدیران محترم دارم و یک توصیه هم به مردم فهیم، آنهم اینکه مدیران از ائمه جمعه و جماعات که سربازان و مجریان اصلی فرامین ولایت و رهبری هستند نهایت بهره را برده و گوش به فرمان آنان باشند و مردم فهیم که در تمامی عرصه ها یار و یاور نظام مقدس اسلامی بوده اند به مدیران در اجرای سیاستها فرصت دهند که مخصوصاً در حوزه مدیریت شهری جهت انجام کارهای زیربنایی صبر و حوصله ی مردم نقش اساسی دارد زیرا عجله کردن در اجرای پروژه ها باعث افت کیفیت کارها می شود.

سخنران پایانی این مراسم مهندس سعید آگشته شهردار سابق شهرالوند بود که ضمن ارایه ی گزارشی از خدمات و کارهای صورت گرفته در دوره ی مدیریتش، از شهر الوند به عنوان مینیاتوری از یک شهر بزرگ نام برده و گفت: شهر الوند مختصات یک کلان شهر را در خود دارد که قرار گرفتن در مجاورت منطقه ی صنعتی، مسایل و مشکلات زیست محیطی، تنوع قومیتها شاخصه های این ادعاست.

سعید آگشته اصلاح شبکه فاضلاب و اتمام آن، جمع آوری آبهای سطحی الوند قدیم، اصلاح ورودی ناحیه ی شهری نصرت آباد، اعطای مجوز ساخت سایت مشاغل مزاحم، اعطای زمین جهت ساختمان بیمارستان، اعطای زمین جهت مجتمع ادارات، اهدای زمین جهت ساخت مسکن مهر، پرداخت بدهیهای مربوط به خرید شرکت شهر صنعتی، طراحی ساختمان مدیریت بحران البرز، طراحی، ساخت و بهره برداری از ساختمان آتش نشانی و شهرداری ناحیه ی شهری نصرت آباد، ساخت سالن اختصاصی ورزش جانبازان، طراحی و ساخت ساختمان شهرداری الوند با یک هکتار زیربنا که در مرحله ی سفت کاری می باشد، اعطای زمین جهت دانشگاهها و مراکز آموزشی، آسفالت و بهینه سازی زمینهای رجبی، همکاری در جهت نو سازی صنایع، آماده سازی تمام زمینهای غرب بلوار معلم را تنها گوشه ای از خدمات دوره ی مدیریت خود نام برد و همه ی موفقیتهای دوره ی خود را مرهون تلاش تمامی همکارانش در شهرداری و تعامل ادارات دیگر دانست.

در پایان مراسم با حضور مسوولین از زحمات شهردار سابق الوند قدردانی و مهندس علی یحیی پور به عنوان شهردار منتخب دوره ی چهارم شورای اسلامی شهر الوند معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی