مهندس علی یحیی پور به عنوان شهردار الوند، سکان مدیریت شهری را به دست گرفتند

صبح امروز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی جلسه معارفه مهندس علی یحیی پور به عنوان شهردار شهر الوند در سالن شهید باکری شهرداری برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه الوند، مهندس حبیبی معاون عمرانی استاندار و مهندس اسلامی صدر مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین، مهندس حسن پور فرماندار شهرستان البرز و اعضای شورای اسلامی شهر الوند و مدیران واحدها، سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری حضور داشتند.

در این جلسه حجت الاسلام دکتر طهماسبی به عنوان اولین سخنران این جلسه تقوی و خداترسی و مقدم داشتن اطاعت خدا بر غیر را سفارش امیر مومنان بر فرمانداران و سران حکومت دانست و حاضران را به رعایت این سفارش علی (ع) به عنوان میزان عدالت توصیه نمود. وی در ادامه ساماندهی، مطالعه و تعیین اولویت ها، نظرخواهی و مشورت گیری از متخصصان و صاحبنظران را شاخصه اصلی مدیریت عنوان کرده و از کارکنان شهرداری خواست همکاری و اطاعت از مدیر را سرلوحه کار خود قرار دهند.

در ادامه جلسه مهندس حبیبی معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته در استان، شهر الوند پرجمعیت ترین شهر پس از قزوین است و به لحاظ اقلیمی و صنعتی، مهاجر پذیر می باشد و همین امر موجب شده است تا استان توجه ویژه ای به شهر الوند داشته باشد.

مهندس حبیبی در بخش دیگری از سخنانش از شهردار جدید الوند خواست شفاف سازی در حوزه عوارض، رعایت انضباط مالی در شهرداری، پاسخگویی در مقابل مردم، دوری از بخشی نگری و دوری از تقسیم شهر به جنوب و شمال و ارایه خدمات مطلوب به شهروندان و توجه به امور رفاهی کارکنان شهرداری را در رأس برنامه های خود قرار دهد.

معاون عمرانی استاندار قزوین از مردم به عنوان حامیان اصلی نظام و مدیران آن یاد کرده و گفت باید همه تلاش خود را به کار گیریم تا رضایت خالق و مخلوق را همزمان به دست بیاوریم.

حبیبی در پایان سخنانش از کارکنان شهرداری و سایر دستگاههای خدمات رسان خواست تا تعامل لازم را با شهردار منتخب شورای شهر که عصاره ی انتخاب همه شهروندان است داشته باشند.

فرماندار شهرستان البرز نیز در این جلسه طی سخنانی قانونمداری و داشتن استراتژی و برنامه مدون در دوره های کوتاه مدت و دراز مدت را لازمه موفقیت در تمام عرصه های مدیریتی برشمرد و از شهردار الوند خواست در بستر قانون تمام تلاش خود را برای ساختن شهری در شأن مردم فهیم و همیشه در صحنه ی شهر الوند بکار گیرد.

در ابتدای جلسه نیز پس از ارائه ی گزارش کاری و خیر مقدم توسط مهندس ذاکری که به عنوان سرپرست شهرداری از سوی شورای شهر انتخاب شده بود، مهندس حسنی رئیس شورای اسلامی شهر الوند و نصرت آباد ضمن قدردانی از زحمات شهردار سابق الوند مهندس آگشته و اعضای شورای شهر دوره ی سوم از فرمانداری شهرستان البرز و استانداری قزوین بخاطر تسریع در انجام مقدمات و مراحل اداری صدور ابلاغ مهندس یحیی پور قدردانی کرده و افزود: گزینه هایی همچون تخصص، تجربه کاری و داشتن تحصیلات مرتبط از شاخصه های اصلی انتخاب شهردار در شورای چهارم شهر الوند بوده است و بعد از برگزاری جلسات متعدد و تخصصی از گزینه ی مطرح شده برای این جایگاه مهندس علی یحیی پور به عنوان شهردار الوند انتخاب و معرفی گردید.

در پایان جلسه نیز مهندس علی یحیی پور شهردار الوند در سخنانی با اشاره به سوابق و تجربیات کاری خود از همکاران خود در شهرداری خواست تا با رعایت نظم و انضباط کاری و دقت در انجام وظائف و امورات محوله کمک کنند تا شهرداری الوند بتواند از معضلات و مشکلات فرارو عبور و در جهت ارائه ی خدمات مطلوب به شهروندان گامهای ماندگاری را بردارد.

پس از سخنان مهندس یحیی پور، مهندس حبیبی معاون عمرانی استاندار قزوین حکم انتصاب وی را به نمایندگی از سوی مهندس عجم استاندار استان قزوین ابلاغ و مهندس علی یحیی پور از امروز رسماً آغاز بکار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی