شهردار الونددر دیدار با امام جمعه شهر الوند اعلام کرد:تعریض بلوار خلیج فارس و ده ها پروژه ی عمرانی در دستور کار شهرداری است.

شهردار و ریاست شورای اسلامی شهر الوند با امام جمعه شهر الوند دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین دکترطهماسبی امام جمعه شهر الوند ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت کارها در شهرداری، اظهارنمودند: از آنجایی که شهرداری نه دولتی و نه خصوصی است و توجه به بالا بودن توقعات مردم و بعضاعدم آشنایی به وظایف شهرداری ،انصافاً شهرداری ها کار سختی را در پیش رو دارند.

وی در ادامه افزود: مردم در امورات باید یار و مددکار شهرداری باشند و اموراتی از جمله برگزاری مراسمات مختلف را خودبه عهده گیرند و نقش خود را به درستی ایفا نمایند.

دکترطهماسبی ضمن اشاره به هماهنگی مطلوب بین اعضای شورای شهر تاکنون، ابراز امیدواری کرد: کار شورایی به نوبه خود کمک بزرگی به شهرداری در نقد منصفانه و در نتیجه دفاع واقع بینانه است.

وی در خصوص ابهام های موجود در شهر که برخاسته از عدم اطلاع مردم از فرایند و روند اداره امورشهری است، خاطر نشان کرد: با شفاف سازی بسیاری از فعالیت ها در شهرداری و سازمانهای تابعه به ویژه شرکت شهر صنعتی البرز، این ابهامات رفع و مردم با شناخت بهتر و درست تری امورات را قضاوت می کنند.

امام جمعه شهر الوند در پایان سخنان خود تأکید کرد: حفظ آبروی افراد و تعهد برای خدمت در کنار تعدیل توقعات مردم جزو اصول ارتباطی بین مسوولین شهرستان می باشد که قطعاً با همکاری لازم در بین خود می توانند از سیستم خود کنترلی، بهره لازم را ببرند.

 

مهندس علی یحیی پور شهردار الوند نیزدر این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از امام جمعه اعلام نمودند: از زمانی که شهرداری را تحویل گرفتم با مسایل و مشکلات عدیده ای روبرو بودم که یکی از آن موارد، بالا بودن هزینه های جاری بود که با بکار بردن تدابیر لازم ضمن کاهش این هزینه ها در راستای افزایش درآمد نیز گامهای بزرگی برداشته شده است.

وی ضمن اشاره به بازدید از شرکتهای شهر صنعتی کرمانشاه و رشت تأکید کرد: احقاق حقوق حقه ی شهرداری و منافع آن در هر نقطه از جغرافیای ایران از اولویت های بنده بوده و با تغییراتی که خواهیم داشت روند اجرایی کارها تسهیل خواهد شد.

وی با بیان اولویت های کاری در شهرداری، اظهار داشت: ادامه و تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی در سال 92 در برنامه کاری شهرداری قراردارد و در سال آینده نیزپروژه هایی از قبیل جانمایی انتقال نخاله های ساختمانی به پیرامون شهر،احداث پل مکانیزه عابرپیاده ، تفکیک زباله از مبدأبه مقصد، واگذاری استخر و سالن های ورزشی به بخش خصوصی، تعریض بلوار خلیج فارس واجرای باندکندروادامه احداث کمربندی شمالی واتصال به بلوارخلیج فارس، احداث پل غیر همسطح در ورودی شهر،تسریع دراجرای فازدوم ساختمان شهرداری پارکهای محله ای وپارک فرهنگ شهر،باهمکاری اداره کل راه وشهرسازی واستانداری تعریف و اجرا خواهند گردید.

شهردار الوند در پایان سخنان خود ضمن تأکید بر تعامل هر چه بیشتر بین شهرداری و ستاد نماز جمعه شهر گفت: این تعامل موجبات ورود به حوزه فرهنگی را سبب خواهد شد که در راستای تکمیل و تصحیح عملکرد شهرداری در این حوزه مفید فایده خواهد بود.

 

در ادامه نیز مهندس حسنی رییس شورای اسلامی شهر الوند ضمن تقدیر از نقش امام جمعه شهر در زمینه ی کمک به مدیریت جدید شهری، گفت: امیدواریم با خدمت مطلوب به شهروندان بتوانیم دیدگاه مورد نظر امام جمعه شهر را تحقق بخشیم که انصافاً در این خصوص مردم همکاری خوبی دارند.

وی اظهار داشت: زمانیکه شورا را تحویل گرفتیم شاهد کاهش شدید درآمدی در شهرداری بودیم و شهر با مشکلات خاصی نیز روبرو بود لذا مزیتی که شهرداری نسبت به سازمانهای دیگر دارد این است که در شهرداری این پتانسیل وجود دارد که مشکلات و راهکارها توسط خود مردم بیان شوند چرا که خدمات شهرداری از ملموس ترین خدمات در عرصه زندگی شهروندان است ولیکن در سازمانهای دیگر می بایست تیم کارشناسی قوی نسبت به بررسی مشکلات و ارایه راهکارهای مناسب بسیج شوند که این خود لزوماً رضایت مردم را در پی ندارد.

رییس شورای اسلامی شهر اضافه کرد: نگاه اعضای شورا به شهرداری در تحقق آرمانهایی از قبیل استفاده بهینه از وقت کاری، توانمند سازی شهرداری از طریق کارشناسی کردن بدنه شهرداری و در نهایت رضایت مطلوب شهروندان از ارایه خدمات در شهر، خلاصه می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی