به مناسبت هفته بسیج؛ مراسم زیارت عاشورا در فضایی آکنده ازمعنویت برگزار شد.

در واپسین روز هفته بسیج، مراسم زیارت عاشورا در فضایی آکنده از معنویت در نمازخانه شهرداری الوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ با حضور مهندس حسن پور فرماندار شهرستان البرز، سرهنگ بهرامی فرمانده سپاه امام رضا(ع)، مهندس یحیی پور شهردار الوند و مسوولین بسیج ادارت مختلف شهرستان البرز و پرسنل شهرداری، مراسم پرفیض زیارت عاشورا برگزار گردید.

در این مراسم سرهنگ داوود بهرامی فرمانده سپاه امام رضا(ع) ناحیه ی البرز ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم و شهادت سید و سالار شهیدان و گرامیداشت هفته بسیج، گفت: علت گرامیداشت هفته بسیج این است که اولاً این روزها را از یاد نبریم و ثانیاً خودمان را فراموش نکنیم.

وی با اشاره به کارآمدی نظام اداری بیان کرد: در این خصوص مقالات و بحث های زیادی وجود دارد که معمولا از نظریه پردازان خارجی استفاده شده است ولی متأسفانه توجه به رویکرد اسلامی کمتر مدنظر قرار گرفته است.

بهرامی با بیان روند تاریخی شکل گیری حکومتها اظهار داشت: با استقرار حکومتهای جدید و شایستگی در نظام اداری غرب باز شاهد این هستیم که رضایت مندی افراد در سطح پایینی قرار دارد که این نشان از عدم توجه به بعد معنوی در شیوه اداره حکومت دارد.

وی ضمن اشاره به آسیب شناسی موجود درسیستم اداری کشور گفت: آموزه های دینی فراوانی در حوزه اداره امور مردم وجود دارد که متأسفانه به دلیل عدم رعایت آن دچار مشکلات زیادی هستیم که با ریشه یابی مناسب می توانیم نسبت به اصلاح آن اقدام نماییم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ناحیه ی البرز افزود: مشکل اساسی در این حوزه متوجه خود ماست چراکه بر مبنای نظام اداری اسلامی کسی شایستگی اداره امور را دارد که بتواند ضمن رعایت عدالت و انجام صحیح امور مردم، اصول اخلاقی و ارزشها را در جامعه مد نظر قرار دهد.

وی در ادامه تأکید کرد: انصافاً نظام جمهوری اسلامی نظام خوب و مطلوبی است که منشأ حکومت را از آن خدا میداند و در زمان غیبت امام، ولی فقیه زعامت امور جامعه اسلامی را به عهده دارد که وجه ممیزه نظام اسلامی با نظامات غیر اسلامی است که بدور از معنویت، قایل به جدایی دین از سیاست و وام خواهی از سیاست مداران می باشند.

بهرامی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به نهج البلاغه و ضرورت بهره مندی از آن، مردم را در نظام اسلامی ولی نعمت اداره کنندگان جامعه دانست و گفت: ما باید در اداره امور خداوند را مد نظر قراردهیم و مبانی عقیدتی خود را تقویت کنیم تا ان شاءا… در عمل بتوانیم گفتارهای پیشوایان دینی را جامه ی عمل پوشانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی