شورای کشاورزان الوند در جلسه شورای شهر حضور یافتند

شهردار الوند: اجرای برخی پروژه ها در شهر الوند نیاز به اعتبارات ملی است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در ابتدای جلسه مهندس حسنی رییس شورای اسلامی شهر الوند ضمن ابراز خرسندی از حضور شورای کشاورزان در جلسه شورا، آنرا قدمی در راه حل مشکلات ثبتی مردم دانست .

وی ضمن اشاره به تقاضاهای بیشمار مردم در خصوص درخواست سند ملکی اذعان داشت: بدون همکاری شورای کشاورزان امکان تبدیل بنجاق ها به سند ملکی وجود ندارد.

رییس شورای اسلامی شهر ضمن تأکید بر نقش شوراها در تمامی حوزه ها، آنها را نماینده مردم عنوان کرد و افزود: در خصوص مسأله مذکور شورای کشاورزی می تواند نقش کلیدی ایفا کند به طوریکه مسایل پیش روی را با کشاورزان در میان گذارد تا ضمن حفظ حقوق کشاورزان، مشکلات اکثریت شهروندان نیز در این خصوص حل گردد.

در ادامه جلسه عالمی عضو شورای اسلامی شهر ضمن تأکید بر این مسأله، اظهار داشت: شهر مال همه مردم است و همه باید احساس وظیفه نمایند.

وی اضافه کرد: قسمتی از الوند از اوقاف خارج شده و ثبت اسناد برای صدور سند برای کسانی که مراجعه می کنند تشکیل پرونده داده است ولی درخصوص تأیید بنجاق توسط مالک اصلی، فروشندگان ملک با مشکلاتی مواجه هستند که نیاز دارد شورای کشاورزان در این زمینه نقش موثری را ایفا نمایند.

سپس نمایندگان مردم در شورای کشاورزی برای حل این موضوع پیشنهاد دادند که قیمت منطقه ای از مراجع ذیصلاح نظیر شهرداری، دارایی و امور مالیاتی اخذ و سپس با هماهنگی کشاورزان نسق دار و بنه دار تعرفه ای دریافت و امضاهای لازم جهت تبدیل بنجاق به سند ملکی از طریق اداره ثبت اسناد و املاک صورت پذیرد.

در پایان مقرر شد جلسه مشترک دیگری بین شورای کشاورزان و شورای اسلامی شهر الوند در محل شورا برگزار و نتایج اقدامات صورت گرفته مورد بررسی قرار گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی