نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در جلسه شورای اسلامی شهر الوند حضور یافت

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ شورای اسلامی شهر الوند میزبان دکترداود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی طهماسبی امام جمعه شهر الوند، مهندس غلامرضا حسن پور فرماندار شهرستان البرز و مهندس علی یحیی پور شهردار الوند بود.

در ابتدای این جلسه مهندس حسنی رییس شورای اسلامی شهر الوند یکی از مشکلات مهم را تحقق بودجه شهرداری در سال جاری عنوان کرد و گفت: بودجه مصوب 40 میلیارد تومان است که متأسفانه تا کنون تنها 14 میلیارد یعنی حدود 30 درصد آن محقق شده است که البته این امر ناشی از وابستگی بیش از 80 درصدی بودجه به تجمیع عوارض است که تحقق این بخش از بودجه نیاز به حمایت استانی دارد.

وی یکی دیگر از مشکلات شهری را تصفیه خانه شهر صنعتی البرز عنوان کرد و افزود: یکی از مسایل مطرح در این خصوص بحث ورود فاضلاب شهر محمدیه است و دیگری درخواست کشاورزان برای تأمین آب کشاورزی در فصل کشاورزی و اعتراضات ناشی از تجمع آب در فصل غیر کشاورزی است.

حسنی در پایان سخنان خود به بیان مشکلات و معضلات شهری، خروج سرمایه گذاران بخش ساختمانی و بحث اوقاف، تهیه سندهای املاک غیر اوقافی، نگاه متفاوت بودجه ای به ناحیه شهری نصرت آباد به عنوان شهری مجزا یا جزیی از بخش شهری که سر ریز بودجه به آنها انتقال می یابد، اشاره کرد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی طهماسبی امام جمعه شهر الوند ضمن تأکید بر همبستگی مسوولین شهر به منزله یک پیکر واحد، اظهار داشت: برای خدمت باید در کنار هم باشیم نه در برابر هم. دربرابر هم بودن جز اتلاف انرژی، وقت، آبرو و اتلاف دنیا و آخرت چیز دیگری در بر ندارد.

وی اضافه کرد: کار شورایی کار سخت و دشواری است که جز با ایثار و گذشت آسان نمی شود در این میان انتقاد و دفاع از اهمیت به سزایی برخوردار است. انتقاد می بایست منصفانه و بین خود و دفاع واقع بینانه، در بیرون و درون صورت پذیرد که ماحصل نقد اعم از رد، قبول، تبیین و توضیح، شفافیت سازی در امور است.

امام جمعه شهر الوند با بیان اینکه پاسخگویی به عموم کار سختی است که می بایست حق الناس و حق ا… را در نظر داشت، به مشکلات و پیشنهاداتی از قبیل عدم وجود بیمارستان تأمین اجتماعی برای درمان های عمومی، مدنظر قرار گرفتن بخش عمده عوارض ارزش افزوده برای شهر الوند، فرهنگ سازی مناسب بین مردم و خصوصی سازی در بخش خدمات شهرداری به عموم اشاره کرد.

سپس مهندس یحیی پور شهردار الوند در بیان مسایل و مشکلات شهری گفت: پیش بینی بودجه از اعتبارات استانی برای شهر الوند جهت احداث پل غیر همسطح باید مد نظر مسوولین قرار بگیرد چرا که تأمین اعتبار لازم جهت این طرح ها از عهده شهرداری و سایر ادارات خارج است و نیاز به اعتبارات ملی دارد.

وی در ادامه افزود: اجرای قانون ارزش افزوده دارای تناقض آشکار است به طوریکه در ماده 123 این قانون تأکید بر توزیع شهرستانی بودن عوارض دارد که متأسفانه در سطح استان هزینه می شود این درحالی است که بیشترین هزینه زیست محیطی را مردم شهر الوند به واسطه قرابت با شهر صنعتی البرز متحمل می شوند.

یحیی پور در خصوص سیستم فاضلاب شهر صنعتی البرز تأکید کرد: تأمین اعتبارات مورد نیاز جهت بروز رسانی و انطباق با سیستم های روز دنیا با شمولیت جمعیتی 150 هزار نفری باید در حوزه ملی قرار گیرد.

شهردار الوند در خاتمه ضمن اشاره به مشکلات ورودی شهر الوند از سمت بویین زهرا اظهار امیدواری کرد: ان شاءا… با حمایت مسوولین پروژه تعریض بلوار خلیج فارس از اوایل سال 93 با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان اجرایی می شود.

در ادامه جلسه، فرماندار شهرستان البرز و هر یک از اعضای شورا ضمن اشاره و تأکید بر رفع مشکلات مذکور، به بیان مسایل و مشکلات در حوزه کاری خود پرداختند.

دکتر داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی ضمن شنیدن مسایل و مشکلات حوزه شهرستان البرز بویژه در بخش آموزش و پرورش و بهداشت و درمان شهر الوند، اظهار داشت: ادارات و سازمانهای استان می بایست برنامه ها و طرح های قابل دفاع خود را جهت ملحوظ شدن در بودجه به وزارتخانه های مربوطه ارسال کنند که متأسفانه مکاتبات صورت گرفته توسط ادارات استان در خصوص بودجه سال 93 در سطح حداقلی بود.
نایب رییس اصل نود مجلس شورای اسلامی در پایان رفع دغدغه های فاضلاب و اگوی شهر نصرت آباد را از طریق واگذاری به بخش خصوصی عنوان و اظهار امیدواری کرد: از طریق ارایه به موقع برنامه ها و طرح های استانی توسط مسوولین ادارات و در نظر گرفتن بودجه لازم جهت اجرای این طرح ها و همچنین پیگیریهای لازم از طریق نمایندگان مجلس، مشکلات مطروحه حل یا به حداقل کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی