رشد معنویت در شهر الوند با طراحی و اجرای یادمان شهدای گمنام

با حضور مسوولین شهرستان البرز طرح یادمان شهدای گمنام مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در جلسه ای که با میزبانی مهندس یحیی پور شهردار الوند و حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر طهماسبی امام جمعه شهر الوند، مهندس حسن پور فرماندار شهرستان البرز، مهندس حسنی رییس شورای اسلامی شهر الوند، الهیاری رییس حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان قزوین، عظیمی نماینده بنیاد شهید شهرستان البرز برگزار و موضوع طرح یادمان شهدای گمنام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه امام جمعه شهر الوند از مهندس یحیی پور به خاطر پیگیری در ساخت المان شهدای شهر الوند تشکر کرد و آن را گامی معنوی در راستای ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس بیان کرد.

سپس رییس حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان قزوین دلیل توجه به ساخت المان را درخواستهای مردمی عنوان کرد و اظهار داشت: چنانچه طرح المان از سوی شهرداری ارسال شود و به تأیید مهندسین ستاد کل نیروهای مسلح برسد، قابلیت اجرا خواهد داشت.

وی در ادامه عنوان کرد: طرح پیشنهادی دارای چند نکته است به طوریکه در هر نقطه ای که شهید دفن می شود شاخص ها و ملاحظاتی وجود دارد. دراین خصوص ما نگاه تشریفاتی نداریم بلکه حرم شهدای گمنام یک زیارتگاه است که فضای معنوی حاکم بر آن دارای ملاحظاتی قبل از دفن است که سعی ما این بود که این ملاحظات را در نظر بگیریم.

الهیاری نصب تابلوهای جهت نما برای ورود به حرم شهدا را ضروری دانست و گفت: فضایی که شهدای گمنام در آن آرام گرفته اند باید دارای حریم باشد و با توجه به سوابق و تلاش مهندس یحیی پور در شهر آبیک، این افتخار در شهر الوند نیز نصیب ایشان شده است.

رییس حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان قزوین در پایان ضمن تأکید بر رعایت نکات مهندسی در ساخت بنا، گفت: باید این مکان مقدس را حرم بنامیم و حرم بان برای آن در نظر بگیریم.

فرماندار شهرستان البرز نیز ضمن طرح سوالی با این عنوان که آیا طرح ارایه شده قابلیت ماندگاری در طی قرنها را دارد، اظهار داشت: نگاه ویژه آقای شهردار خیلی پسندیده است معهذا در ساخت بنا باید مفاهیم دینی در نظر گرفته شود به طوریکه نگاه عروجی و مذهبی را در بنا قابل مشاهده باشد و طراح طرح نیز تمام جنبه های نمادین را توضیح دهد.

در ادامه مهندس معروفی معاون شهردار الوند در تشریح طرح مورد نظر گفت: این بنا در مساحتی بالغ بر 80متر مربع احداث خواهد شد و در آن ضمن استفاده از مصالح درجه یک، به نمای مذهبی و معماری اسلامی توجه ویژه ای شده است که امیدواریم با تأکیدی که مهندس یحیی پور در تسریع اجرایی این پروژه دارند، این طرح پس از تأیید بنیاد حفظ آثار شهدای استان به حول و قوه ی الهی در اسرع وقت و در دهه مبارک فجر کلنگ اجرایی آن توسط مسوولین محترم استان به زمین زده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی