شهردار الوند در مراسم هفته منابع طبیعی و روز درختکاری خبر داد:در صورت تأمین زمین، بزرگترین بوستان شهر الوند در طول ششماه احداث خواهد شد

شهردار الوند از احداث بزرگترین بوستان شهر، در صورت تأمین زمین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر طهماسبی، مهندس حسن پور فرماندار شهرستان البرز، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مسوولان شهرستان البرز مراسم غرس نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، در بوستان طراوت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مهندس یحیی پور شهردار الوند ضمن بیان آمار تعداد و مساحت بوستانهای سطح شهر گفت: در سطح شهر بیش از 14 بوستان و پارک وجود دارد که با مساحتی بالغ بر 64 هکتار، فضای مناسبی را برای رفاه حال شهروندان عزیز ایجاد کرده است و امید است شهروندان با حفظ و حراست از این سرمایه ی موجود، در گسترش آن نیز اهتمام ورزند.

وی اضافه کرد: بوستان حاضر که مراسم درختکاری و غرس نهال در آن انجام می گیرد، به واسطه ایجاد نشاط و شادابی برای اهالی این منطقه به بوستان طراوت نامگذاری شده است و دارای3890 متر مربع مساحت می باشد که در طول کمتر از یکماه توسط پیمانکار طرف قرارداد اجرا گردید.

یحیی پور در ادامه اظهار داشت: در هفته درختکاری بیش از 20،000 اصله نهال از انواع گوناگون درختانی نظیر چنار، افرا، اقاقیا پیوندی، سرو نقره ای، سرو خمره ای، زبان گنجشک یا ون، کاج مشهد، اقاقیا نرک، صنوبر و آیلانتوس در مراکزی که در سطح شهر پیش بینی شده است که آماده تحویل به شهروندان گرامی می باشد.

وی خاطر نشان ساخت: با کاشت این تعداد درختان 33 هکتار به مجموع کل فضای سبز افزوده می شود که این خود موجد رشد فضای سبز و سرزندگی در شهر می باشد.
شهردار الوند در خاتمه ابراز امیدواری کرد: برنامه های آتی شهرداری در راستای تحقق آرامش و رفاه شهروندان طراحی شده است و ایجاد و گسترش فضای سبز یکی از این برنامه هاست که انشاا… در صورت تأمین زمین، شهروندان شاهد احداث بزرگترین بوستان شهر الوند، در طول ششماه خواهند بود که این امر موجبات افزایش سرانه فضای سبز را از 5/7 متر مربع فعلی به 5/10 متر مربع فراهم خواهد ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی