در آستانه سوم خرداد و فتح خرمشهر؛زیارت عاشورا در جوار مزار شهدای شهر الوند برگزار شد

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه امام رضا(ع): در شرایط کنونی به مانند دوران دفاع مقدس دنیا در برابر ایران اسلامی است .

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند : در آستانه سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر مراسم زیارت عاشورا در جوار مزار شهدایشهر الوند برگزار شد . در این مراسم که به همت پایگاه شهید شکوری شهرداری الوند صورت پذیرفت مهندس یحیی پور شهردار الوند ، بغدادی معاون فرماندار البرز ، حجت الاسلام مصائبی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه امام رضا(ع) ، اعضای شورای اسلامی شهر ، و روسای ادارات شهرستان البرز به همراه پرسنل شهرداری الوند و سازمانهای تابعه حضور داشتند .

حجت الاسلام مصائبی به عنوان سخنران این مراسم ضمن تبریک آزادسازی خرمشهر و بعثت پیامبر اکرم(ص) گفت : امروز در جوار شهدایی هستیم که عملیات های بزرگی از جمله آزادسازی خرمشهر را انجام دادند که افتخاری بزرگ برای ماست بطوریکه ما امروز مدیون آنها هستیم .

وی در ادامه افزود : تحقق سالی که مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با دومقوله عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کردند بواسطه حضور کسانی که رزمنده دفاع مقدس بودند و امروز به عنوان سند زنده شناخته می شوند و آنهایی که فرزندان دفاع مقدسند و نسل سوم و چهارم انقلاب را تشکیل می دهند و وظیفه سنگینی که این گروه بر عهده دارند نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی است .

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه ی امام رضا (ع) اظهار داشت : ما در مقطعی هستیم که به مانند شرایط دفاع مقدس، دنیا در مقابل ایران اسلامی قراردارد با این تفاوت که در دفاع مقدس ، تقابل نظامی بود در حالیکه امروز تقابل از نوع جنگ اسلام و عقیده است که از نظر ماهیت همان ایده و هدف برای سرکوبی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دنبال می شود .

وی ضمن اشاره به سخنان مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته ای گفت : مذاکره کنندگان غربی به دنبال این هستند که ایران را به سی و پنج سال گذشته برگردانند . در هشت سال دفاع مقدس با سلاح مبارزه کردیم و امروزه با پشتیبانی ، علمای دینی و نظامی پشت میز مذاکره می نشینیم در واقع مذاکره، مبارزه است .

مصائبی با اشاره به روحیه ی جانبازی و ایثارگری ملت ایران در عصر حاضر تاکید کرد : باید با روحیه ای که شهدا داشتند امروز از آبرو و قت خود و هرآنچه در توان داریم برای استقرار عدالت و پیشرفت و سربلندی کشور سرمایه گذاری کنیم . شهدا از ما انتظار صداقت ، شهامت ، ومدیریت جهادی و توجه به ارزشهای دینی را دارند .

وی در پایان تعدد احزاب و سلایق را فی نفسه مولفه ای برای پیشرفت عنوان کرد و افزود : نباید با تشتت در حوزه احزاب و سلیقه ها آن را به یک آسیب تبدیل کنیم . امسال در بحث مدیریت جهادی مدیران و در بحث عزم ملی ، مردم ما باید کاری کنند که اقتصاد و فرهنگ ما حفظ شود و منویات مقام معظم رهبری جامه ی عمل پوشانده شود .
در خاتمه ی این مراسم مزار شهدا با حضور حاضرین و نثار گل عطرافشانی گردید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی