رییس شورای اسلامی شهر الوند در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه مطرح کرد: از اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی شهر توسط سرمایه گذاران استقبال می کنیم

حسنی رییس شورای اسلامی شهر در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر الوند، عملکرد شورا و شهرداری را به شهروندان گزارش داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ حسنی رییس شورای اسلامی شهر الوند، در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن تأکید بر رعایت مقررات و قانون، اظهار داشت: با اتکا به خداوند و رعایت قانون بهترین شعار که حضور مردم در تمامی عرصه های اقتصادی و اجتماعی همراه با نشاط و شادابی و رفاه شهروندان است، تحقق پیدا می کند که در این صورت شهروندان احساس رضایت نموده و رضایت مندی خودشان را در قالب همکاری توأم با نقد منصفانه نشان می دهند و جایگاه شهر را ارتقا می بخشند.

وی در ادامه با بیان عملکرد شورای اسلامی شهر از ابتدای آغاز تاکنون، عنوان کرد: طی این ده ماه 110 جلسه برگزار شده است که 84 جلسه به صورت رسمی . مابقی به صورت غیر رسمی جهت انتخاب شهردار، مصوبات متمم بودجه 92 و همچنین مصوبات بودجه 93 شهرداری و سازمانهای تابعه بوده است.

رییس شورای اسلامی شهر با اشاره به حضور مستمر اعضای شورای اسلامی شهر در دفتر شورا جهت پاسخگویی به مشکلات و مسایل شهروندان، باور به کار علمی و پژوهشی را از خصیصه های شورای اسلامی شهر ذکر کرد و افزود: ما به دنبال گروه هایی تحت عنوان شورا یار و یا شورای محله هستیم که در قالب تمرین دموکراسی می توانند نقش موثری ایفا کنند و در این راستا تعامل با نخبگان، تحصیلگران و بزرگان شهر در دستور کار شورا قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: شورا حمایت خود را از پژوهشگران و دانشجویانی که تمایل به کار تحقیقاتی دارند و می خواهند با شهرداری تعامل داشته باشند، اعلام می دارد که در این رابطه پیگیر کار برنامه محور و مبتنی بر هدف هستیم تا در قالب یک کار تیمی، برنامه یا سند چشم انداز پنجساله تدوین و از درون این برنامه بودجه های سالیانه استخراج و به صورت عملیاتی تحقق پیدا کند.

حسنی در زمینه تحقق بودجه 42 میلیاردی سال 93 و عملیاتی کردن پروژه های عمرانی، گفت: دو نگاه در این خصوص وجود دارد، اولاً سرانه شهرداری را بتوانیم تعریف کنیم که با توجه به جمعیت شهر الوند سرانه شهروندی 475 هزار تومان است که در مقایسه با قبل رشد چشمگیری داشته است که در صورت تحقق و هزینه رشد اقتصاد شهری، افزایش کارهای عمرانی، افزایش رفاه شهروندان و … را به همراه خواهد داشت. ثانیاً؛ پروژه های عمرانی تعریف شده ی سال در همان سال تحقق پیدا کند.

وی با حمایت از اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی شهر توسط سرمایه گذاران شهر، استان و حتی کشور، عنوان کرد: از جمله مصادیق این پروژه ها می توان به بازارچه غرب بلوار معلم، ساختمان ها و بلوک های هفت دستگاه که خود شهروندان حاضرند به فروش رسانند، تعویض پلاک، معاینه فنی، پارکینگ طبقاتی شهر و … اشاره کرد که در صورت وجود سرمایه گذاران خوش فکر، استقبال می کنیم.

حسنی افزود: باورمان این است که هر شهروند یک شوراست، اگر در سال فرهنگی و اقتصادی قرار داریم شهروندان باید در عمران و آبادی شهر، در افزایش درآمدها و کاهش هزینه ها ما را یاری کنند و از تمامی شهروندان می خواهم در سال مدیریت جهادی عزمشان را در قالب ساختن شهر جزم کنند و شعار جهاد سازندگی اول پیروزی انقلاب را مجدد احیا کنند.

وی در خصوص اقدامات مورد نیاز برای شهر، گفت: ما در شورای شهر پیگیر چند کار بزرگ هستیم که از آنجمله می توان به ساخت بیمارستان دولتی در شهر، رفع مشکل اوقاف و سند املاک شهر الوند اشاره کرد که البته در این زمینه چندین جلسه نیز با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مقامات استانی و شهرستانی و همچنین شورای کشاورزان برگزار کردیم.

حسنی با تأکید بر اقدامات فرهنگی در سطح شهر، حمایت از ورزشکاران و ایجاد فضاهای مطلوب آموزشی، عنوان کرد: انجام این اقدامات و ایجاد فضاهای مناسب قطعاً جایگاه شهر الوند را با توجه به پتانسیل های موجود در در عرصه های مختلف فرهنگی، علمی و ورزشی ارتقا می دهد.

رییس شورای اسلامی شهر ضمن تبریک روز شهرداری و دهیاری به مجموعه ی شهرداری و دهیاری، عملکرد شهرداری را با توجه به مدت کوتاهی که از آغاز مدیریت جدید می گذرد مطلوب ارزیابی کرد و افزود: اقداماتی در قالب ساختار نیروی انسانی و چارت سازمانی صورت گرفته است، کارکنان در عرصه ی کار و تلاش حضور فعالی دارند و مجموعه شهرداری انضباط کاری به خود گرفته است.

وی در خصوص گسترش فعالیتهای شهرداری به ارتقای درجه شهرداری از 7 به 8 اشاره و عنوان کرد: مکاتباتی نیز در مورد سازمان فرهنگی و ورزشی داشتیم که انشاءا… با پیگیریهای مستمری که صورت می گیرد نتیجه مطلوب نیز حاصل می شود و این سازمان مستقلاً فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

حسنی در ادامه ی سخنان خود، با بیان برنامه ها و عملکردهای شهرداری در حوزه عمرانی، گفت: ساخت ورودی های برازنده برای شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در این خصوص ورودی مسیر بویین زهرا تا میدان امام علی (ع) با همکاری فرماندار، دادستان، امور آب منطقه ای و پلیس راهور، 90 درصدرشد فیزیکی داشته است.

وی اضافه کرد: از دیگر اقدامات شهرداری در این مدت کوتاه می توان محوطه سازی مجتمع مسکونی مهر، احداث دو پارک، انتقال نخاله های ساختمانی، بهره برداری آتش نشانی نصرت آباد، ساماندهی عوارض نوسازی، ساماندهی دکه های سطح شهر، واگذاری فضاهای ورزشی و تبلیغاتی به بخش خصوصی و … را ذکر کرد که با تحقق درآمد، افزایش کارهای عمرانی و رضایت مندی شهروندان، رونق اقتصاد شهری، افزایش سرانه شهروندان و رفاه شهروندان را شاهد خواهیم بود.
رییس شورای اسلامی شهر الوند در خاتمه سخنان خود ضمن بیان اشکالات طرح جامع ابلاغی به شهرداری، عنوان کرد: طرح جامع ابلاغی دارای 32 اشکال دسته بندی شده است که کار فنی و شهرسازی شهرداری را با اشکال مواجه کرده است و در راستای حل آن نیز جلسات متعددی با مشاورین مسکن و شهرسازی صورت گرفته است که امیدوارم با کار کارشناسی نسبت به رفع این اشکالات اقدام و شاهد رونق ساخت و ساز در شهرمان باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی