با پیگیریهای یحیی پور شهردار الوند :واحد نوسازی شهرداری الوند در حال تبدیل شدن به سازمان عمران و نوسازی است.

با پیگیریهای مهندس یحیی پور شهردار الوند ، واحد نوسازی شهرداری الوند در حال تبدیل شدن به سازمان عمران و نوسازی شهری است .

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند ، یحیی پور در گفتگویی کوتاه با اشاره به مطلب فوق افزود : به منظور ایجاد تمرکز در صنایع تولیدی در سال 1346 و به منظور ایجاد تمرکز در صنایع تولیدی در سال 1346 حدوداً در 900 هکتار از اراضی معروف اریک واقع در 140 کیلومتری شمال غربی تهران و 15 کیلومتری جنوب شرقی قزوین ، اولین شهرصنعتی ایران به نام شهرصنعتی البرز در کنار روستایی به نام الوند تاسیس گردید .

وی افزود ، با تاسیس این شهرصنعتی در سال 1346 و استقرار شرکتها و کارخانجات تولیدی و صنعتی در پیرامون روستای قدیمی الوند و تاسیس شهرداری الوند در سال 1360، الوند با احتساب یک ناحیه ی منفصل شهری به نام نصرت آباد به یک شهر تبدیل گردید .

شهردار الوند در ادامه گفت : تاسیس شهرداری و ایجاد شرکتها و کارخانجات تولیدی و هجوم اقشار مختلف مردم به عنوان افراد مهاجر جهت اشتغال در این کارخانجات ، شهر الوند را به سمت یک افزایش سریع جمعیتی با شکل و ساختار روستا شهر پیش برده و همین افزایش جمعیت موجب گستردگی افقی شهر و تقسیم اراضی شهر جهت ایجاد مسکن گردید . به طوری که شهر الوند دارای 807 هکتار محدوده قانونی و 500 هکتار محدوده خدماتی بوده و از جمعیتی بالغ بر 1500 نفر در سال 1362 به یکصد هزار نفر در سال 1390 رسیده است و به لحاظ جمعیتی دومین شهر بزرگ استان قزوین می باشد .

وجود بافت فرسوده و شناسایی بیش از 30 هزار ملک بر اساس ممیزی های صورت گرفته به استناد ماده 2 قانون نوسازی در سال 1387 ، احیای بافت های فرسوده ی شهری ، کمک به اجرای زیرساخت های شهری و اجرای پروژه های عمرانی بر اساس نیازسنجی های کارشناسی را بیش از پیش ضروری می داند .

بر همین اساس سازمان عمران و نوسازی شهرداری به استناد مواد 11 و 84 قانون شهرداری و بند 15 ماده 71 قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75 و با رعایت قوانین مربوطه تشکیل و مطابق اساسنامه اداره خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی