استاندار قزوین در نمازجمعه روز قدس: مردم بدانند که خادمین آنها با تمام وجود برای حل مشکلات و خدمت به آنها فعالیت می کنند

استاندار قزوین در روز جهانی قدس همپای مردم الوند انزجار خود را از اقدامات ددمنشانه ی رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در مراسم راهپیمایی روز قدس که روزبه استاندار قزوین، حبیبی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین، یحیی پور شهردار الوند، حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی امام جمعه شهر الوند، حسن پور فرماندار شهرستان البرز، اعضای شورای اسلامی شهر، مسوولین واحدها و پرسنل شهرداری نیز حضور داشتند، شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکارد و سردادن شعارهایی علیه استکبار جهانی ضمن اعلام برائت و انزجار از حملات ددمنشانه اسراییل علیه مردم مظلوم فلسطین و غزه و حمایت استکبار جهانی از این اقدامات، با مردم مظلوم فلسطین اعلام همدردی کردند.

راهپیمایان با پیمودن مسیر تعیین شده از میدان بسیج به سمت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) جهت اقامه نماز جمعه حرکت کردند و با دادن شعار، قطعنامه روز جهانی قدس را با شعارهای کوبنده ی خود تأیید کردند.

در این قطعنامه ملت روزه دار ایران ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بر بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی نقاط جهان و برگزاری یک همه پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین سرنوشت آینده این کشور تاکید کردند.

در این مواضع مردم روزه دار، آزادی بیت المقدس و رهایی ملت مظلوم فلسطین از چنگال رژیم جلاد صهیونیستی را آرمان بلند انقلاب اسلامی و راهبرد سرنوشت ساز امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری برای جهان اسلام دانسته و بر حمایت مادی و معنوی در راستای تحقق این آرمان بلند، تصریح شده است.

راهپیمایان در این قطعنامه همچنین جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه را مصداق جنایت جنگی و نسل کشی دانسته و از مجامع جهانی و نیز کشورهای سازمان همکاری اسلامی خواستند ضمن پرهیز از اعلام مواضع خنثی و بی اثر، در راستای محکومیت و مجازات سران رژیم جعلی صهیونیستی به عنوان جنایتکاران جنگی، اتخاذ تصمیم های جدی و عملی را در دستور کار خود قرار دهند.

در ادامه این قطعنامه ملت موحد و متحد ایران اسلامی، فتنه داعش و تروریست های تکفیری- بعثی در عراق و سوریه را حاصل نقشه مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه برای تضعیف محور مقاومت اسلامی و ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمین دانسته و بر تبعیت از قرآن کریم و تعالیم پیامبر اعظم (ص) جهت جلوگیری از مسأله سازی های انحرافی ظرفیت های جهان اسلام و مسلمانان از توجه به قدس و فلسطین تأکید کردند.

ملت یکپارچه ی ایران، آرمان آزادی قدس شریف و حمایت همه جانبه از مقاومت اسلامی فلسطین و تلاش برای محو غده ی سرطانی اسرائیل را همچنان اولویت اول جهان اسلام دانسته و یگانه راه مفابله پیروزمند و افتخارآمیز با رژیم آدمکش و نامشروع صهیونیستی را الگوی مقاومت حزب ا… و حماس در جنگ های 33 روزه، 22 روزه، 8روزه و نیز جنگ جاری در باریکه غزه عنوان کردند.

ملت مسلمان و وظیفه شناس ایران، مهار بحران‌های منطقه‌ای را انحلال و زوال رژیم صهیونیستی و خروج صهیونیست‌های غاصب از سرزمین‌های اشغالی دانسته و با تاکید بر بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی نقاط جهان و برگزاری یک همه پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین سرنوشت آینده این کشور، هر گونه راه حل دیگر برای تداوم حیات اهریمنی دولت جعلی اسرائیل را محکوم به شکست عنوان کردند.
ملت روزه‌دار و مسلمان ایران، با ستایش نقش آفرینی مرجعیت دینی و علما، اندیشمندان و شخصیت‌های تاثیرگذار در جوامع اسلامی برای آگاهی بخشی به ملت اسلامی و خنثی سازی توطئه صهیونیستی برای اختلاف افکنی بین شیعه و سنی و ایجاد جنگ مذهبی، از آحاد امت اسلامی خواستند با حفظ وحدت و انسجام اسلامی و تقویت استحکام جبهه ضدخشونت و برادرکشی، اهداف و راهبردهای دشمن را باطل و عقیم سازند.

ملت انقلابی و روزه‌دار ایران، ضمن حمایت از انقلاب‌های مردمی ملت‌های منطقه، جنایات آل خلیفه و آل سعود علیه شیعیان مظلوم بحرین و نیز اقدامات وحشیانه علیه مردم میانمار، پاکستان، افغانستان و یمن را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی در جهت تأمین اهداف و منافع نامشروع دشمنان اسلام دانستند.

در پایان قطعنامه، ملت مسلمان و ولایت مدار ایران، به جبهه معاندین انقلاب و نظام اسلامی به ویژه آمریکای خبیث و حیله گر و هم‌پیمانان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن هشدار دادند که از ادامه رویکردها و رفتارهای اعتمادسوز، تهدیدآمیز و مغایر با حقوق مسلم و قانونی ایران اسلامی در فرایند مذاکرات هسته ای اجتناب نموده و با پایان بخشیدن به حمایت از فتنه گران داخلی که شعار نه غزه نه لبنان آنان در روز قدس سال 88، هنوز خشم مقدس ایرانیان را بر می انگیزد، بدانند دولت و ملت ایران تحت هدایت های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همچنان به تعامل هوشمندانه و عدالت محور با جهان اندیشیده و تحت فرامین معظم‌له در کنار نیروهای مسلح مقتدر و سلحشور، هرگونه تهدید و تعدی علیه تمامیت ارضی و منافع و امنیت ملی کشور را با پاسخی سخت و پشیمان‌کننده مواجه خواهند ساخت.

بعد از راهپیمایی و قرائت قطعنامه، مردم روزه دار و همیشه در صحنه الوند جهت ادای فریضه ی نماز جمعه در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) حضور یافتند.

روزبه استاندار قزوین در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: باید خداوند را شاکر باشیم که چنین نعمتی را به ما عطا فرمود که امروز پس از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب شاهد حضور کهنسالان و جوانان و نوجوانان، اصناف و جناح ها و احزاب مختلف پر رنگ تر از سال های قبل هستیم.

وی با بیان این مطلب که راهپیمایی روز قدس، حرکت بزرگی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و برخی از کشورهای دیگر در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان شکل گرفت و دارای ابعاد وسیعی است، افزود: وظیفه امروز ما تجزیه و تحلیل مناسب این یادگار ماندگار حضرت امام خمینی(ره) و تاثیر آن بر حمایت از مظلومان در مقابل ستمگران دنیا است که باید به شایستگی انجام شود.

استاندار قزوین با اشاره به اینکه روز قدس امسال متفاوت با سال های گذشته است تصریح کرد: در ماه مبارک امسال شاهد جنایات رژیم منحوس و ددمنش اسراییل در فلسطین و غزه بودیم و رمضان مسلمانان منطقه را به یک رمضان خونین تبدیل کردند و از همان ابتدا نیز راهپیمایی مردم در حمایت از مظلومان فلسطین آغاز شد و امروز با این عظمت پیگیری شد.

وی در تشریح ابعاد داخلی و خارجی حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: این حرکت شور آفرین و حماسی که برخاسته از اعتقادات و تکیف دینی الهی ماست، نشان از این دارد که مردم با آگاهی و بصیرت تمام حافظ دستاوردهای انقلاب هستند و به راه امام خمینی (ره) ، رهنمودهای مقام معظم رهبری و ولایت فقیه اعتقاد راسخ دارند و به آن وفادارند.

روزبه در ادامه در خصوص خدمت و خدمت گزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفت: مردم باید بدانند که خادمین آنها با تمام وجود برای حل مشکلات و خدمت به آنها فعالیت می کنند.

وی در ادامه تبیین دستاوردهای انقلاب و نظام و همچپنین راهپیمایی روز قدس به بعد جهانی و بین المللی آن پرداخت و گفت: اتفاقات که در اطراف ایران به ویژه در کشورهای مسلمان افتاده است و جنایاتی که در فلسطین و غزه رخ داده است نشان از این حقیقت را دارد که نمی توان به اسراییل و امریکا اعتماد کرد و حضور وزرای خارجه کشور امریکا و انگلیس در کشورهای منطقه نشان از حرکت هوشمندانه ایران اسلامی دارد.

استاندار قزوین عنوان کرد: روز قدس در فضای بین الملل دارای ابعاد وسیعی است و همه امروز احساس کردند که امکان ندارد با این جنایت کاران بر سر میز مذاکره نشست و تفاهم و توفق کرد بلکه باید تنها زبان استقامت و زور است که جواب خواهد داد و کشور های عربی و اعراب باید پی ببرند که این رزیم صهیونیستی و خونخوار دیواری نیست که بتوان به آن تکیه داد بلکه آنها انسان هایی بزدل و ترسویی هستند که به شدت از این حرکت ها می ترسند و و این حمایت ها اثربخش خواهد بود.

وی یکی از نعمتهایی الهی را وجود ولایت فقیه و شخص ولی فقیه و رهبری دانست و اظهار داشت: این انسجام و وحدت و هم صدایی با وجود قوم ها و احزاب مختلف، مرهون همین نعمت الهی است که بسیاری از کشورهای اسلامی از آن محروم هستند.

استاندار قزوین با بیان این مطلب که اگر در مناطقی شاهد چند صدایی هستیم عدم وجود رهبری است تصریح کرد: ما از نعمت رهبری و ولایت فقیه برخوردار هستیم و باید شکر گذار باشیم و امروز بلوغ سیاسی این است که درک درست از منویات رهبری داشته باشیم و فرمایشات ایشان فصل الخطاب همه امور خواهد بود.
وی گفت: اگر امروز در دل آتش زندگی می کنیم و دارای امنیت کامل هستیم بخاطر این نعمت بی بدلیل الهی است که باید مردم به ویژه جریانات و شخصیت های سیاسی و نخبگان و کسانیکه با نسل های جوان در ارتباط هستند به اصل توجه ویژه داشته باشند و این بحث فقط یک موضوع سیاسی نیست بلکه یک دکترین در دنیای کنونی است که به لحاظ دینی به آن اعتقاد داریم و باید به تبیین و تشریح آن بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی