به مناسبت روز خبرنگار؛ فرماندار شهرستان البرز ازمدیران روابط عمومی و خبرنگاران تقدیر کرد

فرماندار شهرستان البرز گفت: روابط عمومی‌ها و خبرنگاران مکمل یکدیگرند و با تعامل می‌توانند در اطلاع‌رسانی و روشنگری افکار عمومی نقش مهمی ایفا کنند.

در این جلسه غلامرضا حسن‌پور فرماندار شهرستان البرز با بیان جمله ی مذکور، گفت: ما باید روش رسیدن به یک ادب رسانه‌ای را با هم مرور کنیم و رسالت اصلی خبرنگاران افزایش اطلاعات عمومی و بیان واقعیت‌های جامعه است.
وی افزود: جامعه‌ی امروز نیازمند رسانه‌هاست و بدون خبرنگاران نمی‌توان به موفقیت رسید و فعالیت‌ها را به اطلاع مردم رساند.
حسن‌پور دقت در انتشار واقعی خبر را مهم دانست و تصریح کرد: با دقت در اطلاعات منتشر شده و رعایت انصاف می‌توان در توسعه‌ی شهر و استان از مشی خبرنگاران بهره برد و حتی مشکلات را بهتر شناسایی و حل کرد.
فرماندار البرز ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاری شغلی حساس، مهم و تاثیرگذار است و همه باید قدردان خدمات ارزشمند شما باشیم چرا که رسالت و چشم‌انداز فعالیت رسانه‌ها باید سازندگی باشد.
در ادامه حجت‌الاسلام علی طهماسبی امام جمعه‌ی شهر الوند اظهار داشت: رسالت و چشم‌انداز فعالیت رسانه‌ها باید سازندگی باشد و اطلاع‌رسانی بر مبنای کمک به روشنگری مردم، رشد و توسعه استان، عمران و سازندگی استان صورت گیرد.
وی اظهار داشت: خبرنگاران سرمایه‌ها و گنجینه‌ی بی‌بدیل الهی هستند که مهمترین وظیفه‌ی آنها انعکاس درست وقایع است.
‌امام جمعه‌ی الوند با اشاره به اهمیت رسانه‌ها در دوران معاصر، خبر و آگاهی را از نیازهای بشری ارزیابی و تصریح کرد: از آنجا که خبرنگاران همچون انبیای الهی حاملان پیام‌های الهی هستند می‌بایست دارای ویژگی‌هایی چون امانت داری، صداقت و مهمتر از همه شجاعت باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین طهماسبی جنبه‌های مختلف خبر را نگارش واقعه، تاریخ تحلیلی و تحلیل تاریخی عنوان کرد و از خبرنگاران خواست این موارد را در کار خود رعایت کنند.
وی یادآور شد: از نگاه اسلام نیز داشتن تعهد در حرفه‌ی خبرنگاری ضروری است و از فعالان این عرصه انتظار داریم با رعایت اصول اخلاقی به رسالت خود عمل کنند.
امام جمعه‌ی الوند با بیان اینکه مسئولین باید نقد‌پذیر باشند بیان داشت: نقد منصفانه و دفاع واقع‌بینانه باید مورد توجه همه‌ی اصحاب رسانه قرار گیرد و مسئولان نیز به آن اعتنا کنند.
وی اضافه کرد: امیدواریم خبرنگاران با توجه به رسالت خود همانگونه که کمبودها و نارسایی‌ها را منعکس می‌کنند در راستای اطلاع‌رسانی تلاش‌های مسئولان دلسوز نظام نیز دریغ نکنند و به درستی برای آگاهسازی مردم گام بردارند.
امام جمعه‌ی الوند در پایان گفت: خبرنگاران حق بزرگی بر جامعه دارند و امیدواریم به جایگاه واقعی خود برسند و مشکلات این قشر زحمتکش نیز مرتفع شود.

لازم به ذکر است در این جلسه شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای شهرستان البرز نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی