توسعه پایدار با سنت و معنویت عجین شده است

سعید آگشته شهردار الوند در مراسم روز درختکاری گفت :توسعه پایدار با سنت و معنویت عجین شده است .

توسعه پایدار با سنت و معنویت عجین شده و از همین روست که کشورهای توسعه یافته غربی فردا را از دست خواهند داد .

سعید آگشته شهردار الوند ، در مراسمی که به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری در محل سالن شهید آوینی شهرداری الوند برگزار شده بود سخن می گفت : با ابراز جمله­ی فوق افزود ، توسعه پایدار یعنی موازنه بین نیازهای امروز و فردای بشری و این یعنی اینکه ما بدانیم که برای فردای جامعه بشری به چه چیزهایی نیاز داریم . امروز دیگر دنیا به دنبال تولید اتومبیل ، موبایل ، لوازم الکترونیک و … برای نسلهای آینده نیست ، بلکه به دنبال نجات بشر از آلودگیهای زیست محیطی است .

امروز منابع طبیعی و خدادادی بر اساس بی برنامگی و سهل انگاری توسط برخی سودجویان از بین می روند و این خسارت جبران ناپذیری را برای بشر به وجود خواهد آمد .

شهردار الوند همچنین با اشاره به اینکه امکان ندارد که طرح توسعه ای در شهرها اجرا شوند که بخشی از منابع طبیعی از بین نرفته باشد ، از توسعه پایدار به عنوان آنچه که باید با سنت و معنویت عجین شده باشد یاد کرد و گفت : نیازهای فردای بشر اخلاقیات است و رویکرد معنوی که بشر از خود بجای می گذارد توسعه پایدار جوامع را سپری خواهد کرد و آگشته همچنین از اقدامات انجام گرفته درخصوص کاهش آلودگیهای زیست محیطی در بزرگترین شهرصنعتی کشور یاد کرد و گفت : کاشت درخت یکی از سنت های نبوی ماست و اگر به اندازه کافی به این مسئله توجه شود و این سنت در فرهنگ روزمره مردم ساری و جاری شود ، می تواند عاملی برای جلوگیری از آلودگیهای کارخانجات باشد .

وی توجه به احداث فضاهای سبز شهری ، و احداث بوستانهای مختلف از ابتدای ورودی تا نقاط مختلف شهر را از اولویتهای اصلی مدیریت شهری فعلی الوند عنوان کرد و گفت : علاوه بر این اقدامات ، احداث باغ پرندگان در شهر الوند و وجود پرندگانی با خواص زیستی مدیترانه ای در شهر الوند از نشانه های توجه مدیریت شهری به گسترش فضاهای سبز شهری و اقدامات زیست محیطی است .

در پایان این مراسم که با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از جمله آگشته شهردار الوند ، علی پور رییس شورای اسلامی شهر ، امام جمعه الوند، خمسه عضو شورا ، سرهنگ مداح فرمانده سپاه ناحیه البرز ، امامی مدیرعامل شرکت شهرصنعتی البرز ، معاون مدیرکل منابع طبیعی و جمعی از دوستداران طبیعت برگزار شد . شرکت کنندگان نسبت به غرس نهال در محلهای مشخص شده اقدام کردند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی