شهردار الوند: مدیریت شهری تمهیدات لازم را برای عزاداران حسینی فراهم کرده است

یحیی پور شهردار الوند، اقدامات شهرداری در دهه اول محرم را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ علی یحیی پور شهردار الوند در بازدید از ایستگاه های صلواتی و تکایای شهر الوند ضمن تقدیر از اکثر متولیان این ایستگاه ها به جهت رعایت عدم ایجاد سد معبر، اظهار داشت: خوشبختانه قریب به اکثریت متقاضیان، ایستگاه های خود را در محلی که استعلام صورت گرفته بود، مستقر کرده اند ولی متأسفانه تعدادی از متولیان ایستگاه های خود را بدون در نظر گرفتن مکان استعلامی، در مسیر عبور و مرور و همچنین ایستگاه های تاکسی یا اتوبوس برپا کرده بودند که با جابه جایی سعی گردید مشکل مرتفع شود.
وی در ادامه افزود: تا کنون بیش از 30 تقاضا برای استقرار ایستگاه صلواتی و تکایا از سوی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان البرز به شهرداری واصل گردید که با در نظر گرفتن تمام جوانب ترافیکی و سد معبر محل مناسب شناسایی و در اختیار متقاضیان قرار گرفت.
یحیی پور ضمن اشاره به حمایت های شهرداری از هیئات و دستجات عزاداری، گفت: این شهرداری در راستای گسترش فرهنگ عاشورایی کمک های مالی و غیر مالی را در دستور کار خود قرار داده است که کمک به هیئات مذهبی شهر، کمک به مجمع حضرت علی اصغر برای مراسم شیرخوارگان از آن جمله است.
وی اضافه کرد: در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی به جهت رعایت و ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب که در راستای امنیت اجتماعی در جامعه نقش ایفا می کند این شهرداری با نصب داربست، اقدام به جداسازی دسته های عزاداری و عابرین در میدان اصلی شهر کرده است.
شهردار الوند فضاسازی سطح شهر را از دیگر اقدامات شهرداری عنوان کرد و گفت: نصب طاق نصرت و اعلام عزای حسینی در شهر با سیاهپوشی و ذکر احادیث و شناساندن یاران با وفا و همراه امام حسین(ع) از ابتدای دهه محرم، شهر را با فضای معنوی دیگری پیوند زده است.
وی ابراز داشت: فضای داخلی شهرداری نیز به تأسی از این ایام، حال و هوایی دیگری دارد به طوریکه برگزاری مراسم زیارت عاشورا و سیاهپوشی دیوارها و کتیبه های نصب شده همگی تاریخ مظلومیت امام حسین(ع) و یاران با وفایش را در ذهن تداعی می کند.
یحیی پور در پایان از همکاری و مساعدت اعضای محترم شورای شهر در جهت تسریع در اجرای موضوعات مطروحه تقدیر و تشکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی