به همت یحیی پور شهردار الوند؛ اولین کتابخانه ی ناحیه ی شهری نصرت آباد افتتاح شد

با افتتاح کتابخانه ی دانش در ناحیه ی شهری نصرت آباد، سرانه کتابخانه های شهرستان البرز 100 درصد رشد یافت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ اولین کتابخانه ی عمومی ناحیه ی شهری نصرت آباد در عصر روز شنبه پانزدهم آذرماه با حضور حجت الاسلام حسینی و محمدی نمایندگان مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، حسن پور فرماندار شهرستان البرز، حسنی رییس شورای اسلامی شهر الوند، یحیی پور شهردار الوند، دولتی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، اعضای شورای اسلامی شهر و مسوولین شهرستان البرز افتتاح گردید.
در این مراسم حجت الاسلام سید مرتضی حسینی ضمن بیان سرانه ی پایین مطالعه در سطح کشور، اظهار داشت: کم بودن زیرساخت ها یکی از عوامل پایین بودن سرانه ی مطالعه در کشور است که در صورت افزایش مطالعه، شاهد کاهش جرایم در جامعه خواهیم بود.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه با احداث این کتابخانه شاهد رشد صد درصدی کتابخانه های عمومی شهرستان البرز هستیم که از حمایت تمامی مسوولان و افراد به خصوص خیرین که نقش عمده ای در گسترش کتابخانه داشتند تشکر می کنم.
در ادامه ی این مراسم داود محمدی دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از تلاشهای انجام شده در گسترش فضاهای فرهنگی شهرستان البرز، ابراز داشت: در گسترش مکانهای فرهنگی نظیر کتابخانه های عمومی در مناطق مختلف باید عدالت بدرستی توزیع شود.
وی افزود: مطالعه باید تعمیم داده شود و نهاد کتابخانه همگام با گسترش کتابخانه ها باید برنامه هایی برای روزآمد کردن منابع داشته و در فضای مجازی هم فعالیت های خود را گسترش داده و ایجاد زیرساخت های فیزیکی را در اولویت قرار دهد.
غلامرضا حسن پور فرماندار شهرستان البرز نیز ضمن قدردانی از یحیی پور شهردار الوند و اعضای شورای اسلامی شهرالوند بخاطر تسریع در ساخت و واگذاری کتابخانه ی دانش، خاطر نشان کرد: الحمدلله ظرفیت های مطلوبی در سطح شهرستان وجود دارد که این ظرفیت ها باید با فراهم شدن زیرساخت ها به فرصت تبدیل شود و مردم منطقه از برکت وجود کتابخانه به عنوان مجموعه ای فرهنگی بهره مند شوند.
لازم به ذکر است، این کتابخانه در ساختمان فرهنگی مذهبی نصرت آباد واقع شده است و مراحل اجرایی آن بیش از یکسال به طول انجامید که بنا به ضرورت و اولویت ارتقای فضاهای فرهنگی و مذهبی صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی