سرپرست شهرداری الوند از آغاز سمپاشی درختان سطح شهر از هجدهم اردیبهشت ماه خبر داد

سمپاشی درختان سطح شهر به منظور جلوگیری از آفات و بیماری ها در دستور کار شهرداری الوند قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ اکبر امامی سرپرست شهرداری الوند در گفتگویی کوتاه گفت: درختان سطح شهر الوند هرساله به منظور حفظ سلامت اشجار، مبارزه با بیماریهای گیاهی و کنترل آفات، با نظر کارشناسان شهرداری سمپاشی می شوند که امسال این عملیات از هجدهم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.
وی افزود : رشد و نمو درختان و گیاهان همواره تحت تأثیر عوامل محدود کننده‌ای همچون آفات قرار می‌گیرد و این آفات باعث ضعف عمومی و در نهایت خشکیدگی درخت یا گیاه می شود لذا سمپاشی درختان معابر سطح شهر از الزامات اساسی شهرداری در این زمینه می باشد.
امامی در ادامه اظهار داشت: از آنجاییکه حفظ و نگهداری فضای سبز هزینه های سنگینی را برای مدیریت شهری در بردارد سم پاشی درختان نیز اقدامی در جهت پیشگیری از تحمیل هزینه های مازاد است.
سرپرست شهرداری الوند با بیان اینکه طرح سمپاشی شامل تمام درختان معابر و بلوار های سطح شهر می شود، از شهروندان درخواست کرد: ضمن توجه به هشدارهای شهرداری، از پارک وسایط نقلیه بویژه خودروهای حاوی مواد خوراکی در حاشیه خیابانها در هنگام اجرای عملیات سمپاشی خودداری کرده و برای جلوگیری از ورود سموم به اماکن پنجره های مشرف به معابر را بسته و وسایلی که در برخی بالکن های مجاور به خیابان ها که دارای پوشش درختی می باشند، بردارند.
وی در پایان اجرای این عملیات را مستلزم مساعد بودن شرایط جوی اعم از نبود باد و باران دانسته و ابراز امیدواری کرد: انشاءا… شهروندان، این شهرداری را در اجرای هر چه بهتر این طرح که برای آسایش شهروندان امری ضروری است، یاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی