مراسم تجلیل از قهرمانان در خانه کشتی سالن کشتی امام علی(ع) شهرداری الوند با حضور مسئولین و به مناسبت میلاد امام حسین(ع) برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند علیرضا خمسه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر الوند و رئیس هیئت کشتی شهرستان البرز که در این مراسم سخن می گفت اظهار کرد: بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاههای معتبر جهانی صورت گرفته یک زندگی سالم به چهار امر مهم بستگی دارد .

– عدم استعمال دخانیات- پایین نگه داشتن وزن بدن- تغذیه مناسب – ورزش

جالب است بدانید در بین ۱۵۳۰۰۰ نفر فقط ۳% همه چهار مواردفوق را رعایت می کنند و اکثر مردم وقتی وارد زندگی بزرگسالی می شوند به دلیل مشغله های مختلف دچار عادت های نا سالم می شوند .

بنابراین کشتی گرفتن یادگار انبیاء و اولیا هست از اولاد یعقوب پیغمبر که فرزندان خود را به آموزش کشتی فرا می خواند حتی در صدر اسلام نیز کشتی گرفتن از نظر پیامبر اکرم (ص) مورد تایید و تقریر قرار گرفته و یک روز پیامبر در منزل فاطمه الزهرا (س) به امام حسن و امام حسین علیهماالسلام فرمودند بپاخیزند و با یکدیگر کشتی بگیرید .

خمسه در ادامه گزارشی از فعالیت های هیت کشتی البرز ارائه نمود:

حضور ۲ نماینده از کشتی گیران شهرستان البرز در جام بین المللی شهید سرلشگر بابایی در وزن ۸۴ کیلوگرم آقای رامین کهریزی به مقام دوم نایل شدند و آقای سعید رستمی در وزن ۶۶ کیلوگرم دیگر نماینده البرز بودند .

حضور نونهالان البرز در انتخابی استان در ۵ وزن ۱ نقره (دومی) و ۲ برنز (سومی) بدست آمد .

آقای محمد مقدم مقام دوم استان – آقای امیر رضایی سوم و مجتبی تقی زاده سوم استانی را بدست آوردند .

حضور ۵ نفر از شهرستان البرز در کلاس مربیگری درجه ۳

آقایان : محمد عباسی – امیر دارابی – محمدرضا شاکر –جمشید ترازی –رضا بیگناه موفقیت ۳ نماینده از البرز در کلاس داوری درجه ۳

امیر دارابی – هدایت رستمی و بهنام مولودیان

برنامه ریزی برای اعزام تیم کشتی در رده های مختلف سنی به مسابقات کشتی استانهای دیگر

تشکیل اردوی آمادگی جهت مسابقات کشتی انتخابی استان رده سنی جوانان و نوجوانان

ایجاد پایگاه استعداد یابی کشتی بین سنین ۹ تا ۱۲ سال در شهرستان البرز با همکاری بسیج ورزش کشور هیئت کشتی البرز و شهرداری الوند در سالن کشتی مجموعه ورزشی امام علی(ع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی