شهردار الوند در دیدار با فرماندهی و افسران ارشد انتظامی شهرستان البرز: شهرداری الوند آمادگی دارد با همکاری نیروی انتظامی شهرستان البرز، کلانتری ناحیه ی شهری نصرت آباد را مستقر نماید

فرماندهی و افسران ارشد انتظامی شهرستان البرز با لطفی شهردار الوند دیدار و گفت و گو کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این دیدار که در صبح روز پنجشنبه 25 تیر در دفتر شهردار الوند برگزار شد، در ابتدا سرهنگ رسولی فرمانده انتظامی شهرستان البرز ضمن ابراز نارضایتی اجتماعی شهروندان در نصرت آباد، اظهار داشت: تقاضاهای مکرری برای استقرار کلانتری در آن ناحیه از طرف شهروندان وجود دارد، از طرفی ایجاد و دائر کردن اماکن نظامی بدون نظر فرماندهی استان و رعایت استانداردهای امنیتی و تخصصی ممنوع بوده و یکی از عوامل پیش برنده در این زمینه اختصاص محل مناسب برای کلانتری می باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص همکاری با شهرداری در حوزه ی سد معبر، گفت: برخی از مشاغل سیار نظیر میوه فروشان 80 الی 85 درصد از توان نیروی انتظامی را گرفته و با ایجاد مزاحمت صوتی از سوی این طیف نارضایتی شهروندان نیز فراهم شده است.
رسولی با تأکید بر ایجاد مکانی برای استقرار مأموران انتظامی در پارکها، تصریح کرد: باید موانعی نیز در ورودی پارکها جهت جلوگیری ورود موتور سیکلت تعبیه شود که این خود بازدارنده بسیاری از ناهنجاریها و تأمین کننده ی امنیت جانی در فضاهای تفریحی و پارکها خواهد بود.
وی در پایان ضمن اشاره به تعامل سازنده با شهرداری در کلیه ی امور مرتبط، خاطر نشان کرد: اصلاح صحیح معابر سطح شهر، قصور شهرداری را در تصادفات به حداقل کاهش می دهد.
لطفی شهردار الوند نیز در این دیدار ضمن تأکید بر تعامل و همکاری با نیروی انتظامی و اعتقاد به آن، اظهار داشت: در صورت معرفی ساختمان توسط فرماندهی انتظامی شهرستان، شهرداری الوند آمادگی دارد تا این فضا را در اختیار نیروی انتظامی جهت استقرار کلانتری قرار دهد و واحد املاک شهرداری در اسرع وقت نسبت به اجاره مکان مورد نظر اقدام نماید و حتی در صورت لزوم تأمین تجهیزات خودرویی را نیز به عهده می گیرد.
وی در راستای تعامل با نیروی انتظامی با شهرداری گفت: تقویت واحد اجراییات و سد معبر و برخورد جدی با متخلفین ساختمانی و سد معبر از جمله برنامه های اجرایی شهرداری جهت فراهم نمودن آرامش و آسایش شهروندان است که انتظار می رود نیروی انتظامی نیز در این زمینه شهرداری را یاری رساند.
شهردار الوند با اشاره به کمک های مالی صورت گرفته در حوزه ی انتظامی، تصریح کرد: تا کنون مبلغ 500 میلیون ریال به نیروی انتظامی شهرستان به عنوان کمک مالی که در این دیدار مقرر شد مبلغ 250 میلیون ریال دیگر نیز برای این منظور پرداخت نماید.
وی در ادامه اعلام کرد: پلیس راهور شهرستان البرز با بررسی فنی و کارشناسی، نسبت به معرفی نقاط حادثه خیز شهر اقدام تا شهرداری در اسرع وقت نسبت به اصلاح هندسی معابر اقدام نماید.
لطفی در پایان گفت: در بحث جمع آوری و ساماندهی دستفروشان سیار نباید رفاقتها مانع انجام وظایف قانونی شده و انتظار می رود نیرویی هم که از طرف نیروی انتظامی بهمراه عوامل رفع سد معبر در سطح شهر حضور پیدا می کند در این حوزه ایثارگرانه عمل کند.

IMG_7506 IMG_7509

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی