دیدار شهردار الوند با رییس سازمان تبلیغات اسلامی و اعضای شورای هیئات مذهبی شهرستان البرز

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند صبح روز سه شنبه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و اعضای شورای هیئات مذهبی شهرستان البرز دیدار صمیمانه ای با یداله لطفی شهردار الوند در دفتر شهردار داشتند.
در این دیدار حجه الاسلام جانمحمدی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان البرز ضمن تبریک انتصاب شهردار و آرزوی توفیق برای ایشان گفت:شهر الوند شهری مذهبی و دارای شهروندان مومن است و در مسائل دینی و مذهبی مردم شهر الوند دارای اتحادی مثال زدنی می باشند.رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از فعالیت 300 هیات مذهبی در شهرستان البرز خبر داد و گفت: از این تعداد 90 هیات اختصاصا برای بانوان بوده و مابقی عمومی می باشند که این تعداد هیات می توانند بازوی توانمندی برای شهرداری در حوزه ی کار فرهنگی و مذهبی باشند.
در ادامه غفار اسماعیل پور رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان البرز گفت: به منظور انسجام بخشی و تقویت اتحاد بین مردم و خروج شهر الوند از قوم گرایی برنامه هایی برای هیئات تعریف و سیاستگذاری شده است که در طول سال اجرا می شود.
وی در ادامه ضمن قدردانی از زحمات و حمایتهای شهرداران قبلی از روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند نیز بخاطر همکاری و ارتباط تنگاتنگ با این شورا در برگزاری مناسبتها و مراسمات ملی مذهبی قدردانی نمود.
اسماعیل پور در ادامه ی سخنانش از شهردار و شورای اسلامی شهر الوند خواست تا هرگونه کمک و مساعدت با هیئات از کانال سازمان تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی صورت گیرد.
در ادامه ی این دیدار یداله لطفی شهردار الوند گفت: شهرداری بنگاه سیاسی نبوده بلکه محلی برای خدمت رسانی می باشد فلذا یکی از محلها و فرصتهای خوب در خدمت رسانی حمایت از هیئات مذهبی می باشد.و باید این حمایتها را هدفمند نمود تا بتوان از پتانسیل عظیم معنوی هیئتها استفاده و آن را به ثمر بخشی کامل رساند.
شهردار الوند در بخش دیگری از سخنانش گفت: همه ی ما خاصه دوستان هیاتی دغدغه و سودای دین داریم اما باید تمام فعالیتها و موضع گیری هیئاتها و هر کس که در حوزه مسائل مذهبی و فرهنگی فعال است از فیلتر روحانیت بگذرد و باید مراقب باشیم از روحانیت پیشی نگیریم زیرا که روحانیت است که گام در مسیر اهل بیت نهاده و مصداق بارز آن خصلت گذشت کردن و برخورد با موضوعات و افراد با رافت اسلامی می باشد.
شهردار الوند در ادامه افزود: متاسفانه بر اساس گزارشاتی که دریافت کرده ام در گذشته خطاهایی صورت گرفته است که این چنین مسائل و اقدامات کاملا از نظر ما مردود است و ما هیئات مذهبی را در کنار خود و همراه خود می دانیم نه در مقابل خود و برای اثبات این امر در آینده شاهد ارتباط نزدیکتر و صمیمی تر هیئات مذهبی با شهرداری خواهیم بود.
لطفی در ادمه گفت:انتظار داریم هیئات مذهبی که افرادی مومن و متعهد در آن حضور دارند با سعه صدر بیشتری با مسائل برخورد کرده و خطای یک نیرو و کارمند شهرداری را بحساب تمام پرسنل شهرداری نگذارند زیرا که نیروهای شهرداری افرادی متعهد هستند که تکریم شهروندان را وظیفه و افتخار خود می دانند و انتظار میرود این تکریم و احترام متقابل باشد زیرا که اسباب اتحاد و انسجام و همدلی را فراهم می کند.
یداله لطفی شهردار الوند در ادامه خاطر نشان کرد: ما نمی گوییم پرسنل ما خطا نمی کنند اما اگر فردی هم خطا کند و آن خطا را تکرار کند حاکی از بیماری فرد است و قطعا با اینگونه افراد برخورد می شود اما انتظار داریم از بزرگ نمایی خطای شخاص پرهیز شود زیرا که ستار العیوب بودن از صفات حضرت باری تعالی و توصیه ی همه ی ائمه اطهار می باشد و امید بر آن داریم خداوند توفیق عنایت کند تا همه ی ما در این مسیر گام برداریم.
شهردار الوند ضمن تاکید بر حمایت و همکاری با هیئات مذهبی به مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی دستور داد هیچ خدمات و امکاناتی من جمله فضاهای فرهنگی مثل تالار شهر را بدون استعلام و هماهنگی با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در اختیار هیئات مذهبی قرار ندهد.
شهردار الوند در پایان ضمن استقبال از پیشنهاد یکی از اعضا مبنی بر مهندسی فرهنگی گفت:هیئات مذهبی می توانند شهرداری را در محقق کردن یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری(حفظه ا… تعالی) که انجام کار فرهنگی می باشد یاری نمایند.
IMG_7680

IMG_7676

IMG_7677

IMG_7678

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی