دیدار شهردار با اهالی مسجد امام خمینی(ره) در الوند قدیم


یداله لطفی شهردار الوند شب گذشته،در بیست و پنجمین روز از مرداد ماه و همزمان با سالروز میلاد پر نور و سرور حضرت فاطمه معصومه(س) در اولین روز از دهه ی کرامت بهمراه مدیران شهرداری و تنی چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر الوند در مسجد امام خمینی (ره) الوند قدیم حاضر و ضمن سخنرانی و اقامه نماز، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات اهالی این منطقه قرار گرفت.

در ابتدای این دیدار یکی از اعضای هیئت امنای این مسجد ضمن خیر مقدم مشکلات اهالی اشاره و کم عرض بودن ورودی منطقه ی الوند قدیم،نبود پیاده رو در خیابان شهید بهشتی،نبود مکانی مناسب برای پارک ماشین آلات کشاورزی،دپوی نخاله های شهری در جوار زمینهای کشاورزی و عدم اشتغال بکار جوانان بومی و الوندی در ادارات خاصه شهرداری را عمده مشکلات اهالی عنوان و خواستار حل آن از سوی مسئولین شد.

در ادامه ی این دیدار یداله لطفی شهردار الوند که تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر نیز من جمله آقایان ملائی،خمسه و قلیزاده وی را همراهی می کردند طی سخنانی ضمن قدردانی از هیئت امنای مسجد امام خمینی(ره) بمناسبت فراهم نمودن مقدمات این دیدار،خدمت در شهرداری را برای خود و پرسنل شهرداری که یک تشکیلات مردم نهاد است مایه ی افتخار دانسته و گفت:موفقیت نظام مقدس اسلامی مرهون پشتیبانی و حضور مردم در تمامی صحنه ها می باشد. فلذا شهرداری هم از این قاعده مستثنی نبوده و نیازمند حمایت همراهی همه ی شهروندان است.

شهردار الوند در ادامه افزود:علیرغم بدهی هفت میلیارد تومانی همچنان مصمم به اجرای پروژه های عمرانی بوده و بر این باوریم پرداخت به موقع مطالبات شهرداری از سوی شهروندان در آبادانی شهر راهگشا خواهد بود.

لطفی در بخش دیگری از سخنانش ضمن انتقاد از اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان گفت:به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که آلودگیهای کارخانجات و خطرات زیست محیطی آن متوجه مردم الوند باشد ولی عوارض و مالیتهای دریافتی از واحدهای صنعتی به بهانه ی تجمیع عوارض به مرکز استان منتقل و مبلغ ناچیزی در قالب ارزش افزوده به الوند تعلق گیرد که این امر مصداق عینی اجحاف در حق مردم فهیم شهر الوند است.

شهردار الوند همچنین ضمن ارائه ی توضیحی کامل از پروژه و برنامه های خود از شهروندان بخاطر عدم ساماندهی دستفروشان سیار و نبود برنامه ای در خور توجه در این حوزه از شهروندان عذرخواهی نموده و گفت:به تازگی محلی به این منظور پیش بینی شده ودر حال آماده سازی می باشد که به محض آماده شدن به کمک مراجع ذیصلاح نسبت به انتقال دستفروشان به این محل اقدام خواهد شد،اما شهرداری از کسبه ای که با اشغال معبر عمومی و پیاده روها حقوق شهروندی را نقض کرده اند گله مند است و انتظار دارد کسبه ی فهیم و با فرهنگ الوند دواطلبانه اقدام به رفع سد معبر نمایند.

شهردار الوند خاطر نشان کرد با عنایت به اینکه 70% تجهیزات پارکهای الوند غیر استاندارد می باشد،هفتصد میلیون تومان اعتبار لازم است تا شهرداری بتواند نسبت به استانداردسازی اقدام که اقدامات جدی  صورت گرفته و به مرور زمان شاهد اصلاح پارکها خواهیم بود.

شهردار الوند که رئیس هیئت مدیره شرکت شهر صنعتی نیز می باشد از دستگاهها و نهادهایی که در جذب کمک ها و جهت اجرای برنامه ها ی خود به شهرداری و شرکت  شهرصنعتی جداگانه مراجعه می نمایند انتقاد کرده و گفت:شهرداری و شرکت شهرصنعتی  یک جیب محسوب می شود.

یداله لطفی ضمن ابراز تاسف از اینکه عده ای عادت کرده اند که از شهرداری کمک مالی دریافت نمایند افزود:این موضوع برای شهرداری و مدیریت شهری به یک معضل تبدیل شده، این در حالیست که شهرداری در حال حاضر در بدترین شرایط مالی به سر می برد و این معقول و منطقی نیست اداره ا ی که توان پرداخت حقوق پرسنل خود را ندارد به نهادها یا اشخاص حقیقی کمک مالی کند.

شهردار الوند در پایان به احداث پارکینگ ماشین آلات سنگین تاکیدی دوباره کرده و گفت:با احداث این پارکینگ عملا مشکل پارک ادوات کشاورزی نیز حل خواهد شد.

مسجد الوند قدیم در جنوبی ترین نقطه ی شهر الوند و در قدیمی ترین بافت شهر موسوم به الوند قدیم قرار دارد که اهالی آن در کنار مشاغل امروزی خود کشاورزی را نیز ادامه داده و شورای کشاورزی نیز در این محدوده مستقر است.

IMG_8325IMG_8320IMG_8323

IMG_8328

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی