شهرداری الوند آشتی با انبوه سازان شهر الوند را کلید زد/نشست صمیمی انبوه سازان با شهردار الوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این جلسه که عصر روز دوشنبه 26 مرداد ماه برگزار شد، علیرضا خمسه، ایوب قلی زاده از اعضای شورای اسلامی شهر، تعدادی از مدیران شهرداری و انبوه سازان شهر الوند نیز حضور داشتند.

یدا… لطفی شهردار الوند در ابتدای جلسه ضمن تأکید بر یکسانی قانون ساخت و ساز در شهر های استان، به طرح سوالاتی پرداخت: چرا نتوانستیم در شهر الوند در حوزه ی ساخت و ساز روان سازی کنیم؟ و نگرانی انبوه سازان شهر الوند چیست؟ که نتوانستند در الوند کار کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرداری در جذب سرمایه گذاران حوزه ی ساخت و ساز خوب عمل نکرده است، افزود: توسعه ی شهر با دستان پرتوان و ذهن خلاق شما امکان پذیر است که امیدوارم با یک همدلی و وفاق متقابل بتوانیم معضلات حوزه ی ساخت و ساز را حل کنیم.

شهردار الوند پس از استماع مسایل و مشکلات حوزه ی ساخت و ساز از زبان انبوه سازان، در جمع بندی مطالب اظهار داشت: اولویت الوند در مقایسه با شهرهای تازه تأسیس در این است که این شهر دارای قدمت و اصالت فرهنگی است و طبیعی است که به جهت وجود بافت های فرسوده مسایل و مشکلات خاص خود را نیز داشته باشد.

وی ضمن انتقاد از طرح جامع شهر الوند، گفت: مسوولین تهیه طرح جامع باید در قبال نواقص و معایب موجود پاسخگو باشند چرا که طرح جامع فی نفسه در مقابل خواسته ها و مطالبات مردم قابل دفاع نیست.

لطفی با بیان اینکه مسایل و مشکلات مطروحه توسط انبوه سازان منطقی و به جا بیان شد، افزود: امروز روز آشتی با انبوه سازان شهر است و این از مواردی است که می تواند خدمت بزرگی به شهر الوند محسوب شود و زمینه ی ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در مشاغل مرتبط با ساخت و ساز را فراهم سازد.

وی با ذکر مسایل و مشکلات پیش روی شهرداری از جمله توقعات نادرست نهادها و سازمانها و همچنین درخواست های مردمی بیشمار و نابجا جهت کمک مالی، ابراز داشت: کار شهرداری، شهرسازی و مدیریت شهری است و باید تمام توان و تمرکز خود را معطوف این حوزه نماید.نه اینکه عوارض دریافتی از مردم را به ادارات یا مساجد یا افراد حقیقی و حقوقی تخصیص دهد.

لطفی ضمن تأکید بر اجرای پروژه های خلیج فارس، کمربندی شرقی و غربی شهر و اجرای پارک 20 هکتاری علیرغم وجود مشکلات مالی فراوان، خاطر نشان کرد: اجرای این پروژه ها جزو توقعات و انتظارات شهروندان است که به حق استحقاق چنین خدماتی را دارند.

وی در پایان مصوباتی را برای تسهیل و روان سازی امر ساخت و ساز مطرح کرد که پس از رعایت مراحل قانونی به دایره فنی و شهرسازی ابلاغ خواهد شد.

شهردار الوند پس از طرح مشکلات از سوی انبوه سازان،به واحد فنی و شهرسازی دستور داد تا کارشناسی را اختصاصا برای انجام امورات مربوط به انبوه سازان اختصاص داده و با این قشر در نهایت ادب و احترام برخورد شود.

لطفی در ادامه افزود:شهرداری با انبوه سازانی که با شهرداری خوش حسابی کنند و شهروند ناراضی نداشته باشد نزدیکترین همکاری و تسهیل در روند کار آنان را اتخاذ کرده و برای این دست از انبوه سازان 30%تخفیف در هزینه تراکم را قول داده و گفت:شهرداری در صدد خواهد بود جلسه ای را برای حل مشکلات و موانع موجود با حضور مدیران کل راه و شهرسازی استان ،نظام مهندسی و دفتر فنی و عمرانی استانداری تشکیل دهد.

شهردار منتخب الوند ضمن انتقاد از نبود یک هتل مناسب در اولین شهر صنعتی کشور گفت:هر انبوه سازی تا یک ماه آینده زمین خوب و مناسبی را در محل مناسب معرفی و اعلام آمادگی نماید شهرداری با هدف حمایت پروانه تجاری رایگان به وی خواهد داد.

یداله لطفی افزود: با هدف ارتباط گیری با انبوه سازان و ایجاد رابطه دوسویه شهرداری الوند به هر انبوه سازی که نقدا اقدام به پرداخت تمام عوارض معوقه نماید30% تخفیف خوش حسابی خواهد داد و در غیر اینصورت هر وقت مراجعه کنند به نرخ روز محاسبه خواهد شد.ضمنا هر انبوه سازی که در حین انجام مراحل اداری اخذ پروانه بخواهد تسویه حساب نقدی و تمام و کمال نماید 15% تخفیف خواهد داد.

شهردار الوند در ادامه گفت :به منظور حل مشکل ساکنان غرب بلوار معلم ،شهرداری در این منطقه چند قطعه زمین دارد که هر انبوه سازی بخواهد در این منطقه بازارچه محلی احداث کند شهرداری حاضر است این زمینها را در اختیار قرار دهد و پروانه ساخت رایگان نیز صادر نماید.

شهردار الوند در ادامه نوید صدور جواز ساخت ساختمانهای 8 الی 10 طبقه را داده و گفت:شهرداری به هر انبوه سازی که تامین پارکینگ تمام واحدها را اجرایی نماید مجوز ساخت ساختمان 8 الی 10 طبقه را خواهد داد.

شایان ذکر است در این جلسه علیرضا خمسه عضو شورای اسلامی شهر الوند ضمن تأکید بر خدمت به مردم و تکریم ارباب رجوع از سوی شهرداری گفت: در فرمایشات مختلفی از مولای متقیان علی(ع) خطاب به مالک اشتر بر این امر تأکید فراوان شده است چرا که خدمت به خلق رضایت خالق را به همراه دارد و از آنجا که انبوه سازان به نوعی سربازان اقتصاد در جامعه هستند تکریم و احترام آنها و مساعدت و تشویق آنها می تواند کمک بسزایی در اقتصاد شهر داشته باشد.

وی در پایان سخنان خود با بیان هم افزایی اعتبار و اعتماد بین مردم و مسوولین شهرداری، خاطر نشان کرد: با آمدن مهندس لطفی که به حق در جایگاه شایسته ی خود قرار دارد، خواهیم توانست این اعتماد از دست رفته را باز یابیم و شاهد رشد و شکوفایی شهر الوند باشیم.

قلی زاده عضو دیگر شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه ضمن بیان مطلوبیت کمک و همکاری در جامعه، تصریح کرد: شرط حمایت اعضای شورای اسلامی شهر زمانی محقق می شود که عمران و آبادانی شهر و رضایت خریداران واحدها مد نظر سازندگان مسکن باشد.

وی در پایان با تأکید بر صداقت و درستی در حوزه ی ساخت و ساز و رعایت اصول فنی و شرعی، عنوان کرد: تشکیل این جلسات زمانی نتیجه ی مطلوب دارد که در عمل نیز مصوبات آن به مرحله اجرا برسد و از حالت گفتمان به منصه عمل تغییر شکل بدهد.

IMG_8374 IMG_8351 IMG_8355 IMG_8368 IMG_8360 IMG_8370 IMG_8357 IMG_8349 IMG_8362 IMG_8359 IMG_8373

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی