مجمع شهرداران استان قزوین به میزبانی شهرداری الوند برگزار شد

شهرداران استان قزوین مسایل و مشکلات خود را با هم در میان گذاشتند.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این جلسه که در روز سه شنبه دهم شهریورماه با حضور مهندس حبیبی معاون عمرانی استانداری قزوین، پور امیدی مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین، اعضای شورای اسلامی شهر الوند و شهرداران استان برگزار شد، مهندس حبیبی معاون عمرانی استانداری قزوین در سخنانی ضمن تأکید بر ایجاد و گسترش فضای سبز شهری، اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی کشور، یکی از عمده نکاتی که باید در شهرهای استان رعایت شود تفکیک آب شرب از غیر شرب و استفاده از شیوه های نوین آبیاری در فضاهای سبز شهری می باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: پروژه ها به صورت شاخص و با توجه به نیاز شهروندان به مرحله ی اجرا درآید، ضمن آنکه محل تأمین اعتبارات اجرای پروژه بویژه از محل اعتبارات ارزش افزوده در معرض دید عموم قرار گیرد تا شهروندان در جریان امر قرار گیرند.
معاون عمرانی استانداری قزوین با اشاره به اهمیت تفکیک پسماندها در حوزه های پزشکی، صنعتی و عادی، گفت: این اقدامات باید به صورت متمرکز و با شیوه های نوین در تمام شهرداریها به مرحله ی اجرا درآید و همچنین فرهنگ سازی و آموزش مناسب نیز می بایست توسط شهرداریها صورت پذیرد.
وی ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر اصولی را از معضلات شهرداری ها عنوان کرد و افزود: در این حوزه برخی فرایندها نیاز به اصلاح دارد که امیدوارم شهرداری ها قدم های موثری در این زمینه بردارند.
حبیبی با اشاره به تفویض ساختار سازمانی شهرداریهای زیر 100 هزار نفر جمعیت به استانداریها، گفت: شهرداریها پیشنهادات خود را برای طرح و اصلاح چارت سازمانی خود به دفتر امور شهری استانداری ارسال تا اقدامات لازم در این خصوص به عمل آید.
وی در پایان سخنان خود با توجه به عمده مشکلات شهرداریها در حوزه آب منطقه ای و شهرسازی، خاطر نشان کرد: در جلسه ی آینده مسایل و مشکلات با حضور مدیرعامل آب منطقه ای و مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان مطرح و راه حل های کاربردی برای حل مسایل مبتلا به شهرداریها ارایه گردد.
تأکید بر طرح مصوب برای حریم شهر، مشکلات ثبتی اسناد و املاک در شهرها، مشکلات موجود در طرح جامع، وابستگی اعتبارات شهرداریها به ارزش افزوده، مشکلات واحدهای آلاینده ی صنعتی در شهرها از جمله مسایل و مواردی بود که در نشست شهرداران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در پایان این جلسه پور امیدی مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین ضمن پاسخ به برخی مسایل و مشکلات مطرح شده توسط شهرداران در حوزه ی مالیات بر ارزش افزوده، به تشریح عملکرد و اختصاص اعتبارات تأمین شده از محل ارزش افزوده به شهرداریها در طول سالهای گذشته پرداخت و ایجاد ساختمان اداری در شهر الوند و همکاری شهرداری را در این خصوص از ضروریات ارایه ی مطلوب خدمت به شهروندان عنوان کرده و افزود: مصرّیم که تا اواخر شهریورماه پروژه ی ساختمان اداری اداره ی مالیات شهرستان البرز به اتمام رسیده و از تردد شهروندان و مؤدیان الوندی به مرکز استان جلوگیری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی