شهردار الوند در مراسم روز آتش نشان: مدیریت بحران استان باید نگاه ویژه ای به شهر الوند داشته باشد

 مراسم صبحگاه مشترک نیروهای آتش نشان شهر الوند، شرکت شهر صنعتی البرز و شهر بیدستان در جوار مزار شهدای الوند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این مراسم که در روز 7 مهر ماه مصادف با ولادت امام هادی(ع) و روز آتش نشان و با حضور حسن پور فرماندار شهرستان البرز، لطفی شهردار الوند، اعضای شورای اسلامی شهرالوند، طاهری شهردار بیدستان، مدیران شهرداری و سازمانهای تابعه و تعدادی از مقامات نظامی و انتظامی شهرستان البرز برگزار شد، به مقام شامخ شهدای شهر الوند و آتش نشانان از جان گذشته ادای احترام شد.
شهردار الوند در این مراسم اظهار داشت: نکته ی مهم در حوادث غیر مترقبه پیشگیری است چرا که همیشه پیشگیری آسان تر از درمان و حل بحران می باشد و در مواقع بروز حوادث این تلاش و مهارت نیروهای آتش نشان است که می تواند هزینه های حادثه را به حداقل کاهش دهد.
وی در ادامه خطاب به مدیریت بحران استان قزوین عنوان کرد: شهر الوند به واسطه ی دو عامل صنعت و رشد بلند مرتبه سازی از مناطق حادثه خیز استان به شمار می رود که در مواقع بروز حادثه می بایست از تجهیزات و امکانات پیشرفته ای بهره مند شد و این موضوع حمایت مقامات استانی بویژه مدیرکل محترم حوادث غیر مترقبه ی استان را می طلبد.
شهردار الوند ضمن انتقاد از ارگانها و ادارات خدمات رسان بویژه اداره گاز شهرستان، افزود: کلیه ی ادارات و ارگانها بویژه اداره ی گاز جهت واگذاری لزوماً و براساس ضوابط باید از شهرداری استعلام نموده سپس اقدام به اعطای انشعاب نمایند چرا که این مسأله با امنیت و آرامش مردم ارتباط مستقیم دارد و ما نمی توانیم نسبت به این مسأله بی تفاوت باشیم.
وی در پایان با اشاره به نواخته شدن آهنگ توسعه ی شهر الوند، اتحاد و همدلی بین آتش نشانان را از جمله ضروریات توسعه عنوان کرد و افزود: در سال مزین به همدلی و همزبانی بین مسوولین، اتحاد دو بخش آتش نشانی شهر الوند و شهر صنعتی البرز را اعلام می کنیم و با این اتحاد و همبستگی است که می توانیم خود را اثبات کنیم.
رفائی نژاد رییس شورای اسلامی شهر الوند نیز در سخنانی ضمن گرامیداشت روز آتش نشان و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آتش نشانان شهید، به آتش نشانان حاضر توصیه کرد: شهر الوند به جهت مجاورت و نزدیکی با شهر صنعتی البرز در معرض حوادث زیادی قرار دارد لذا آتش نشانان در این حوزه می بایست همواره در آمادگی کامل به سر ببرند تا در صورت نیاز به موقع و با تمام توان وارد عمل شوند.
در ابتدای این مراسم حسین پور سرپرست آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری الوند ضمن اعلام اینکه درخشش آتش نشانان شهرستان البرز در کل کشور نمونه است، خاطر نشان کرد: زمانی که حادثه ای رخ می دهد نیروهای آتش نشان با غلبه بر نیروی غریزی خود که گریز از خطر را در بردارد به مهار حادثه و کمک به حادثه دیدگان می شتابند.
در پایان این مراسم حاضرین به اتفاق آتش نشانان با حضور در مزار شهدا و گل افشانی قبور آنها، یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس و شهید آتش نشان شهید صادقی را گرامی داشتند و با انجام رژه ی خودرویی در سطح شهر ضمن به نمایش گذاشتن تجهیزات موتوری، آمادگی کامل خود را در ارایه ی هر چه بهتر خدمات ایمنی و آتش نشانی به شهروندان اعلام کردند.

 

 

IMG_9303 IMG_9309 IMG_9313 IMG_9293 IMG_9296812827076_59260

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی