شهردار الوند به مناسبت هفته ی نیروی انتظامی و در جمع رانندگان وسایط نقلیه ی عمومی شهر الوند: در آینده ی نزدیک کلنگ پروژه ی کمربندی شهر الوند زده می شود

همایش توجیهی رانندگان وسایط نقلیه ی عمومی همزمان با هفته ی نیروی انتظامی در سالن شهید آوینی شهرداری الوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این مراسم لطفی شهردار الوند، سرهنگ علوی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان البرز، معروفی مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی و جمع کثیری از رانندگان وسایط نقلیه عمومی شهر الوند حضور داشتند.

لطفی شهردار الوند در این مراسم با اشاره به تلاش و کوشش های مجموعه ی نیروی انتظامی اظهار داشت: امنیت و آرامشی که امروز شاهد آن هستیم حاصل تلاشهای شبانه روزی پرسنل خدوم نیروی نظامی و انتظامی در کشور است.

وی شهر بدون شهروند را کالبدی بدون روح تلقی کرد و افزود: این کالبد با وجود نام مقدس جمهوری اسلامی ایران می بایست در امنیت و آسایش و در پایین ترین سطح آسیب های اجتماعی باشد تا نگرانیهای شهروندان بویژه والدین تا حد ممکن کاهش یابد.

شهردار الوند با تأکید بر نقش امر به معروف و نهی از منکر رانندگان وسایط نقلیه ی عمومی گفت: رانندگان وسایط نقلیه عمومی چشم بینا و گوش شنوای مدیریت شهری است که باید مسایل و مشکلات شهروندان را به شهردار انتقال دهد.

وی با تأکید به اجرای پروژه ی تعریض بلوار خلیج فارس به عنوان مطالبه ی به حق شهروندان، اجرای آنرا عاملی در کاهش حوادث جاده ای عنوان کرد و افزود: بعد از اجرای این پروژه دوربین های کنترل سرعت هوشمند در نقاط مختلف این بلوار نصب خواهد شد تا رانندگان از سرعت مجاز خارج نشوند که البته عقیده بنده بر این است که بیش از هرچیز باید فرهنگ سازی مناسب در این حوزه صورت گیرد تا شاهد سرعت غیر مجاز نباشیم.

لطفی با اشاره به معضلات شهری از جمله تجاوز به حقوق شهروندی و سد معبر، رعایت این نکات را برای ایجاد شهری توسعه یافته و پیشرفته ضروری دانست و اضافه کرد: با توجه به نزدیکی به ایام دهه ی محرم انتظار و توقع ما این است که شهروندان به تأسی از امام حسین(ع) و درس آزادمردی که ایشان به شهادتشان به بشریت دادند،در حفظ زیبایی بصری شهر و خاصه رعایت نظافت شهری کوشاتر بوده و فرهنگ تذکر به یکدیگر را که نشات گرفته از امر به معروف و نهی از منکر است اشاعه دهند تا در محرم امسال پس از حرکت دسته های عزاداری شاهد یک شهر بهم ریخته نباشیم که قطعا در صورت عدم رعایت این موضوع از سوی عامه مردم هزینه هایی بر شهرداری تحمیل خواهد شد که هدر رفت بیت المال را در پی خواهد داشت.

وی در پایان وعده داد: اجرای پروژه های متعدد از جمله کمربندی شهر به طول 35 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 10،000 میلیار ریال که در آینده ی نزدیک کلنگ آن زده خواهد شد و تقاطع غیر همسطح در چهار راه خرمشهر و بلوار خلیج فارس به اتوبان تهران از مطالبات شهروندان و اولویت مدیریت شهری است که در مراحل مطالعاتی قرار دارد و امیدواریم هر چه سریعتر مسایل و مشکلات مطالعاتی آن مرتفع تا شاهد اجرای این پروژه ها نیز باشیم.

در این مراسم سرهنگ علوی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان البرز نیز با بیان فرمایش پیامبر در خصوص دو نعمت سلامت و امنیت خاطر نشان کرد: در طول تاریخ هرجا پیشرفت و توسعه ای اتفاق افتاده در سایه ی امنیت بوده است.

وی با اشاره به انواع  امنیت اعم از پایدار و ناپایدار،خاطر نشان کرد: امنیت ناپایدار صرفاً متکی به نیروهای پلیس، تجهیزات نظامی و آموزشهای پلیسی است و برای اینکه به امنیت پایدار تبدیل شود لازم است عناصر ایمان و مشارکت مردمی نیز بدان افزوده شود.

سرهنگ علوی در پایان ضمن اشاره به سه مولفه در راستای نیل به اهداف نظم و انتظام در جامعه گفت: اولین مولفه آموزش های اجتماعی است که به رانندگان و شهروندان در راستای رعایت مسایل ترافیکی و نهادینه سازی فرهنگ ترافیکی با همکاری سازمانهای مختلف نظیر آموزش و پرورش، سازمان اتوبوسرانی و شهرداری صورت می گیرد. مولفه ی بعدی پیشگیری وضعی است که بار عمده ی آن به عهده ی شهرداری هاست که نصب دوربین های ترافیکی و اجرای پروژه ی تعریض بلوار خلیج فارس را می توان از ادامات شهرداری الوند در این راستا ارزیابی کرد که موجب کاهش صدمات و حوادث جرحی در آینده خواهد شد و در مولفه ی آخر شاهد پیشگیری کیفری هستیم که امیدوارم با رعایت و اجرای دو مولفه ی ذکر شده مولفه ی آخر اجرایی نشود.

در ابتدای این مراسم نیز مجید معروفی مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی با ارایه ی مختصری از گزارش عملکرد سازمان اتوبوسرانی و ناوگان حمل و نقل شهری، گوشه ای از خدمات این سازمان را بیان کرد.

در پایان نیز نکات ایمنی، امنیتی و فرهنگی راهنمایی و رانندگی در شهر با ارایه ی آمار تخلفات و سوانح رانندگی در دوسال گذشته توسط سروان حاجی پور رئیس  راهور شهرستان البرز جهت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی توسط رانندگان وسایط نقلیه عمومی بویژه موتور سواران، ارایه گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی