شهردار الوند در جمع هیأت امنای مساجد و حسینیه های شهر الوند؛ با استفاده از پتانسیل های هیئات مذهبی شور حسینی به شعور حسینی تبدیل شود

 جلسه ی توجیهی هیأت امنای مساجد و حسینیه های شهر الوند در خصوص رعایت مسایل ایمنی و امنیتی در برگزاری مراسم ایام محرم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این مراسم که در روز پنجشنبه شانزدهم مهرماه به همت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری الوند در سالن شهید آوینی برگزار شد، لطفی شهردار الوند، حجت الاسلام و المسلمین جانمحمدی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز، رفائی نژاد رییس شورای اسلامی شهر الوند و خمسه رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر الوند حضور داشتند.
شهردار الوند در این مراسم با تأکید بر برگزاری مطلوب مراسم محرم نسبت به سال های گذشته، اظهار داشت: با توجه به حوادث اخیر در منا که موجب شهادت تعداد کثیری از هم میهنانمان شد هیئات مذهبی با استفاده از پتانسیل های خود شور حسینی را به شعور حسینی تبدیل کنند.
وی با اشاره به تضعییع حقوق شهروندان از طریق سد معبر و نحوه ی پارک خودروهای میوه فروش در معابر شهر، از هیأت امنای مساجد و حسینیه های شهر درخواست کرد: در خصوص فرهنگسازی و حقوق شهروندی هیئات مذهبی پیش قدم شوند و آموزشهای لازم را به شهروندان ارایه دهند.
لطفی در ادامه افزود: مساجد و حسینیه ها به عنوان مراکز فرهنگی تأثیر گذار در جامعه، فرهنگسازی لازم را در زمینه ی نظم و انضباط و همچنین رعایت نظافت و پاکیزگی سطح شهر انجام دهند و در تغییر مطلوب فکر و عقیده ی مردم کوشا باشند که رمز موفقیت آنها نیز در همین است.
وی با اشاره به اجرای پروژه ی تعریض بلوار خلیج فارس و روند اجرایی آن، وعده داد: این پروژه تا یکماه آینده به بهره برداری کامل می رسد و شهرداری الوند در ادامه ی خدمت به شهروندان پروژه های دیگری از قبیل تقاطع غیر همسطح چهارراه خرمشهر، پل مکانیزه عابر پیاده در دستور کار دارد و همچنین 7 تفاهم نامه با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص پروژه ی کمربندی شهر به امضاء رسیده است که انتظار میرود با تصویب شورای اسلامی شهر مراحل اجرایی آن هر چه سریعتر آغاز گردد.
شهردار الوند درپایان گفت: شهرداری و شهروندان با تعامل و رعایت حقوق متقابل می توانند در داشتن شهری آباد و توسعه یافته قدم های بزرگی بردارند و نگاه هدایتگر و حمایتی شهروندان در این راه می تواند نتایج مطلوبی به همراه داشته باشد.
رفائی نژاد رییس شورای اسلامی شهر در این مراسم نیز ضمن همدردی با هیئات مذهبی در خصوص مشکلات مالی، یادآور شد: متأسفانه مشکلات مالی شهرداری در حمایت مالی از هیئات مذهبی به وضوح خود را نشان داده است که البته با توجه به این شرایط نیز سعی می شود در حد بضاعت و امکان، حمایت های معنوی و مالی صورت گیرد.
وی با تأکید بر هماهنگی لازم در تمرکز و جذب جوانان در هیئات مذهبی و مساجد گفت: متأسفانه در چند سال اخیر شاهد این هستیم که جوانان به صورت مستقل بدون هیچگونه سازماندهی اقدام به برپایی ایستگاه های صلواتی می کنند که جا دارد هیأت امنای مساجد و حسینیه ها رهنمودهای لازم را به عمل آورند.
رییس شورای اسلامی شهر در پایان اظهار امیدواری کرد: هیئات مذهبی با برنامه ی مدون از سد معبر خودداری کرده و نسبت به فرهنگسازی و ارائه ی آموزش های لازم در زمینه های مختلف فرهنگی بویژه جلوگیری از رشد مواد مخدر، استفاده نامطلوب از برنامه های ماهواره و مسایلی از این دست پیشگام باشند.
در پایان نیز اردکانی مسوول حوادث غیر مترقبه ی فرمانداری شهرستان البرز نکات لازم را در رعایت مسایل ایمنی و جلوگیری از حوادث غیر مترقبه از جمله استقرارسیستم استاندارد برق رسانی، نصب صحیح و اصولی وسایل گاز سوز، عدم سد معبر در مسیر خودروهای امدادی، آموزش اصولی اطفاء حریق و کار با کپسولهای آتش نشانی و رعایت نکات ایمنی در اجرای مراسمات مذهبی در ایام محرم را به حاضرین یادآور شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی