به همت روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر الوند؛ اولین همایش بزرگ ردّ پای سه ساله در شهر الوند برگزار شد

همایش بزرگ ردّ پای سه ساله به همت روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر الوند و کانون فرهنگی مسجد جامع حضرت ابوالفضل(ع) شهر الوند با حضور مادران و دختران خردسال شهرستان البرز در شهر الوند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ دراین مراسم که روز دوشنبه 27 مهرماه برابر با پنجم محرم در مسجد جامع حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد جمع کثیری از مادران و دختران خردسال الوندی حضور یافته و حجت الاسلام و المسلمین شیرمحمدی طی سخنانی در این مراسم تحمل مصائب و ولایت پذیری را از شاخصه های مهم حادثه ی عاشورا یاد کرده و گفت: با اینکه تعداد یاران اباعبدا… با تعداد یاران لشگر مقابل قابل قیاس نبود اما بصیرت مثال زدنی یاران امام(ع) برای همیشه ی تاریخ، اسباب هدایت و آگاهی را برای بشریت فراهم نموده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در این مراسم، به نقشه ها و برنامه های منسجم دشمنان بویژه گروههای تکفیری برای ایجاد تفرقه در بین مسلمانان اشاره و حرکت در مسیر ولایت و کسب معرفت از قیام اباعبدا… را بهترین روش برای مقابله با این نقشه ها دانست.
حجت الاسلام شیر محمدی افزود: کینه ورزی و دشمنی استکبار با ملت شیعه ی ایران علنی و درحال حاضر خانه به خانه شده است که ماهواره ها نماد این دشمنی بوده و شیرازه ی خانواده ها را نشانه رفته است، لذا نسخه ی شفا بخش سبک زندگی اسلامی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ارایه شده، این نقشه را نیز نقش برآب کرده و می کند.
در این مراسم همچنین حسین رضا قربانی و مرتضی بخشی از مداحان اهل بیت (ع) به ذکر مناقب و مصائب اهل بیت (ع) پرداختند.
شایان ذکر است علیرغم آنکه این مراسم برای اولین بار در شهر الوند برگزار شد شاهد استقبال بی نظیر بانوان الوندی که نشأت گرفته از علاقه وافر، بصیرت و هوشمندی آنان بود، هستیم. لذا این استقبال شهرداری الوند را برآن داشته تا هرساله اقدام به برگزاری این مراسم نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی