همایش آموزشی پاکبانان شهرداری الوند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این همایش آموزشی که با حضور رفائی نژاد رییس شورای اسلامی شهر، خمسه دیگر عضو شورا، یوسفی مدیر خدمات شهر و سروان حاجی پور رییس راهور شهرستان برگزار شد، رفائی نژاد ضمن تقدیر از وضعیت مطلوب و پاکیزگی سطح شهر بویژه در دهه اول محرم، اظهار داشت: هر روز شاهد رفع معضلات خدمات شهری در حوزه ی رفت و روب هستیم و این نوید بخش رسیدن به ایده آلها در رفت و روب خواهد بود.
وی با تأکید بر لزوم قرار گرفتن پاکبانان تحت پوشش خدمات بیمه ی تکمیلی، افزود: با توجه به شرایط کاری پاکبانان، خدمات بیمه تکمیلی در کنار بیمه ی پایه سبب کاهش هزینه های درمان پرسنل زحمت کش پاکبان خواهد شد که می بایست هر چه سریعتر اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد.
رییس شورای اسلامی شهر در ادامه عنوان کرد: در استفاده از امکانات شهری و حوزه ی جمع آوری زباله باید فرهنگسازی مناسب صورت پذیرد تا ضمن نهادینه کردن فرهنگ شهروندی، شاهد شهری پاکیزه و ایده آل باشیم.
وی ضمن انتقاد به شهروندانی که پسآب منازل خود را داخل جویها رها می کنند، گفت: این اقدام موجب بهم خوردن چارچوب بهداشتی شهر بویژه در فصل تابستان می شود در حالیکه این جویها برای هدایت آبهای حاصل از بارندگی تعبیه شده است.
رفائی نژاد در پایان سخنان خود با اشاره به گله مندی برخی از شهروندان از سر و صدا و مزاحمتهای ایجاد شده هنگام جمع آوری زباله و در شب هنگام از پاکبانان درخواست کرد: با توجه به طولانی شدن شب و استراحت زودهنگام شهروندان، در هنگام جمع آوری زباله حال شهروندان را در نظر گرفته و با کمترین آلودگی صوتی نسبت به جمع آوری زباله اقدام نمایید.
در این جلسه علیرضا خمسه عضو شورای اسلامی شهر نیز با تأکید بر اهمیت نظم در امور، آموزش را جزو مهمترین مسایل کاری عنوان کرد و افزود: با آموزش اصولی و درست است که امورات سامان می یابد و کارها به نحو مطلوب انجام می شود لذا آموزش باید جدی گرفته شود.
وی با اشاره به جایگاه مطلوب پاکبانان، بیان کرد: جایگاه کارگران و زحمت کشان برای کسب روزی حلال در دین ما کاملاً روشن است و چنانچه در این مسیر کشته هم شوند شهید و جهادگر راه خدا محسوب می شوند.
خمسه در پایان سخنانش گفت: پاکبانی جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب می شود لذا پیمانکاران در پرداخت حق بیمه ها به بیمه این موضوع را نیز مد نظر قرار دهند.
در این مراسم یوسفی مدیر خدمات شهر شهرداری نیز ضمن ارایه ی گزارش عملکرد پاکبانان، از شهروندان خواست که از کیسه ی زباله استفاده نمایند چراکه مشکلات بهداشتی را برای پاکبانان ایجاد کرده و موجب ریختن شیرابه ها در سطح شهر و باکس های زباله شده و بوی تعفن از آن ساطع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی