از خادمان ایستگاههای صلواتی و برنامه های شاخص شهرستان البرز در محرم تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند،در این مراسم که صبح روز پنجشنبه در دفتر امام جمعه شهر الوند برگزار شد از متولیان بیش از 50 ایستگاه صلواتی که شاخصه های لازم در نحوه ی ارائه خدمات را رعایت نموده بودند، قدردانی شد.

حجه الاسلام و المسلمین دکتر طهماسبی امام جمعه ی الوند در این مراسم به اساس قیام ابا عبدا…الحسین علیه السلام اشاره کرده و گفت:بزرگترین نهی از منکری که در قیام آن امام همام مشهود است مبارزه با حکومت جور است و دلیل انتخاب این مبارزه نیز مبارزه کردن با جرم و جنایت یزید زمان خویش بود که عملا کتمان کننده ی حقایق دین بودند، خود این افراد که ادعای دینداری هم داشتند اسباب و عمال تهاجم فرهنگی به دین اسلام شده بودند و امام حسین علیه السلام برای مبارزه با این تهاجمات قیام کرد.

امام جمعه ی الوند در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر اقدام همه جانبه برای حفظ اتحاد ملی، حمایت از مسئولان نظام را وظیفه ای همگانی عنوان کرده و افزود:دفاع واقع بینانه و نقد منصفانه موجب رشد و تعالی هر فرد یا گروه و جامعه ای خواهد بود اما در عین حال باید حرمت مسئولین نیز حفظ شود زیرا که بعضا دیده می شود دشمنان و معاندان نظام به بهانه ی انتقاد و الفاظی از این دست در جهت شوراندن مردم علیه مسئولان گام برمیدارند که باید مراقب باشیم نا خواسته ابزار دست آنان نباشیم.

دیگر سخنران این مراسم غلامرضا حسن پور فرماندار شهرستان البرز بود که از متولیان ایستگاههای صلواتی در محرم امسال بخاطر رعایت نکات ابلاغی از جمله رعایت بهداشت در ایستگاهها ،عدم پخش مداحی های مساله دار و همچنین مراقبت در مزاحمت نداشتن برای شهروندان قدردانی نموده و افزود:نباید فعالیتهای فرهنگی در حوزه ی محرم به این ایام خاص خلاصه شود زیرا شخصیت حسین ابن علی علیه السلام و حرکت عظیمی که توسط ایشان و اهل بیت ایشان صورت گرفته برای همیشه ی اعصار کاربرد دارد،لذا همین امر باعث شده که هر ساله شاهد گسترش حلقه ی علاقمندان به ایشان و حرکت ماندگار شان حتی در ادیان و مذاهبی غیر از تشیع باشیم.

فرماندار شهرستان البرز در جمع ذاکرین و مادحین خاطر نشان کرد که باید مراقب باشیم که بدعتها و هر آن چیزی که مبنای دینی ندارد به عزاداری سالار شهیدان ورود نکند تا بتوانیم آنگونه که شایسته است در شناساندن این شخصیت عظیم ادای دین نمائیم.

حسن پور در پایان صحبتهای خود از حضرت ابالفضل علیه السلام به عنوان مصداق کامل ولایت پذیری در صحنه کربلا یاد کرده و گفت:باید با الگو پذیری از این شخصیت الهی گوش به فرامین ولی امر مسلمین باشیم تا ان شا الله پرچم این دین الهی را بدست صاحب اصلی آن که ظهورش قطعی و قولی تخلف ناپذیر است برسانیم.

در پایان مراسم نیز با حضور مسئولان از مسئولان ایستگاههای صلواتی و هیئات مذهبی و دستگاههایی که جهت برگزاری هر چه با شکوهتر تجمع بزرگ عاشورائیان امسال که از شبکه های ملی و استانی بطور زنده پخش شد،اقدام نموده بودند با اهدا لوح قدردانی شد.

DSC_0142 DSC_0140 DSC_0137 DSC_0139 DSC_0164 DSC_0160 DSC_0163 DSC_0167 DSC_0145 DSC_0158 DSC_0151 DSC_0150 DSC_0181 DSC_0183 DSC_0211

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی