با مصوبه ی کارگروه اتلاف حیوانات ناقل بیماری؛ عملیات اتلاف سگ های ولگرد از طرف شهرداری الوند آغاز شد

در پی تماسهای مکرر شهروندان و ابراز نگرانی از حضور سگهای ولگرد در شوارع و معابر، عملیات اتلاف سگ های ولگرد از طرف شهرداری الوند آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ این عملیات هر ساله با مصوبه ی کارگروه اتلاف حیوانات ناقل بیماری به منظور اتلاف حیوانات ناقل بیماری از جمله سگهای ولگرد صورت می گیرد.
در این راستا شهرداری الوند امسال نیز به مانند هر سال، ضمن پیشگیری از عوارض ناشی از انتقال بیماری ها و همچنین به منظور حفظ امنیت جانی شهروندان، عملیات اتلاف سگهای ولگرد سطح شهر را از ساعت 6 صبح تا 10 صبح روزهای فرد توسط پیمانکار طرف قرارداد شهرداری الوند انجام می دهد که این امر در فصل سرما به واسطه ی هجوم حیوانات وحشی و ولگرد ملموس تر می گردد. ضمناً برابر بند 4 ماده ی 55 قانون شهرداری ها مراقبت در امور بهداشت ساکنین شهر از وظایف اختصاصی شهرداریها محسوب می شود که شهرداری الوند نیز در همین راستا اقدامات پیشگیرانه ی خود را انجام می دهد.
شایان ذکر است در کارگروه اتلاف حیوانات ناقل بیماری، علاوه بر شهرداری ها، نمایندگان سایر دستگاهها و ارگانهای شهرستان البرز از جمله فرمانداری، دادگستری، نیروی انتظامی، محیط زیست و بهداشت نیز حضور دارند و قبل از اقدام، هماهنگیهای لازم صورت می گیرد.
لذا از همکاری شهروندان محترم و صبر و حوصله ای که تا انجام کامل طرح با شهرداری الوند خواهند داشت قدردانی بعمل می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی