با حضور استاندار قزوین؛ پروژه ی بزرگ تعریض و بهسازی بلوار خلیج فارس به بهره برداری رسید

دکتر حبیبی معاون عمرانی استانداری قزوین: با همت شهردار و شورای اسلامی شهر الوند و مشارکت مسوولین استان و شهرستان البرز، یکی از مطالبات جدی شهروندان به ثمر نشست.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در چهارمین روز از دهه ی مبارک فجر همتی استاندار قزوین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر طهماسبی امام جمعه شهر الوند، عسگری فرماندار شهرستان البرز،  لطفی شهردار الوند،اعضای شورای اسلامی شهر، مسوولین استانی و شهرستانی و همچنین مقامات نظامی و انتظامی با حضور در میدان قدس ، پروژه ی بزرگ بلوار خلیج فارس را رسماً به بهره برداری رساندند.
دراین مراسم لطفی شهردار الوند با ارایه گزارشی از مشخصات فنی و روند اجرای پروژه اظهار داشت: این پروژه با طول 14 کیلومتر در مسیر رفت و برگشت، 15 کیلومتر جدولگذاری، 35000 متر مکعب خاکبرداری و 30 هزار متر مربع قیر پاشی، با اعتباری بالغ بر 45 میلیارد ریال، به علت بار ترافیکی مسیر در مدت سه ماه فعالیت شبانه روزی به بهره برداری رسید که این امر جز با همدلی و همراهی مسوولین استانی، شهرستانی و مشارکت شورای اسلامی شهر محقق نمی شد.
وی افزود: در سال آینده ده میلیارد ریال اعتبار نیز برای روکش سراسری آسفالت این محور در نظر گرفته شده است که در کنار سایر پروژه ها اجرایی خواهد شد.
لطفی در ادامه ضمن اشاره به پروژه بلوار ولایت گفت: این پروژه که نزدیک به 8 کیلومتر آسفالت آن در مسیر رفت و برگشت صورت گرفته است، هم اکنون در مرحله ی تعیین پیمانکار جهت تأمین روشنایی و اجرای نیوجرسی قرار دارد.
وی با اشاره به اجرای پروژه ی کمربندی شهر تصریح کرد: این پروژه با طول 32 کیلومتر از سال 68 که طرح آن مصوب گردیده بود، متأسفانه به مرحله اجرا نرسید، فلذا با توجه به ضرورت و اهمیت مسأله طرح مطالعاتی آن انجام شده، پیمانکار مشخص و هم اکنون در مرحله تجهیز کارگاه عملیاتی پروژه قرار دارد.
شهردار الوند افزود: بر اساس تفاهم نامه ی منعقد شده فاز اول و دوم این پروژه با اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال، مقرر است تا پایان سال 95 به پایان برسد که در راستای حل مشکل ترافیکی شهر اقدام مهمی محسوب می شود.
وی ضمن اشاره به بودجه 92 میلیاردی شهرداری خاطر نشان کرد: پروژه های دیگری نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد که از آن جمله پل روگذر و زیر گذر در بلوار خلیج فارس به سمت اتوبان تهران و چهار راه خرمشهر(سه راه مدرسه) است که مطالعات کارشناسی آن به اتمام رسیده و در مرحله تخصیص اعتبار قرار دارد که می بایست به تصویب شورای محترم شهر برسد.
در ادامه ی این مراسم دکتر حبیبی معاون عمرانی استانداری قزوین طی سخنانی ابراز داشت:  پروژه ی تعریض بلوار خلیج فارس یکی از مطالبات جدی مردم شهر و تنها ورودی بزرگترین شهر صنعتی کشور  محسوب می شود  که به جهت وضعیت نامناسب آن در گذشته شاهد حوادث ناگوار در آن بوده ایم که بحمدا… با همت شهردار و شورای اسلامی شهر الوند و همراهی مسوولین استانی و شهرستانی و با زحمات شبانه روزی، امروز شاهد بهره برداری از این پروژه هستیم.
وی در ادامه ضمن اشاره به مدیریت زمان توسط مجریان این پروژه اظهار داشت: استفاده ی بهینه از زمان و سرعت عمل در اجرا از مشخصه های بارز این پروژه محسوب می شود.
حبیبی در پایان افزود: حضور مؤثر نیروی انتظامی و پلیس راه، همکاری مطلوب مسوولین شهرستان و اجرای مناسب پروژه توسط بسیج سازندگی استان  موجب شد ضمن کاهش زمان اجرای پروژه، شاهد حادثه ای جدی در زمان اجرای این پروژه نباشیم.

DSC_7015 DSC_7019

افتتاحیه بلوار خلیج فارس

افتتاحیه بلوار خلیج فارس

فتتاحیه بلوار خلیج فارس

بلوار خلیج فارس

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

DSC_7092

افتتاحیه بلوار خلیج فارس?????????

افتتاحیه بلوار خلیج فارس

 

 

بلوار خلیج فارس

بلوار خلیج فارس

????????????????????????????????????

بلوار خلیج فارس  الوند

 

????????????????????????????????????

بلوار خلیج فارس

IMG_8007

بلوار خلیج فارس

بلوار خلیج فارس

DSC_6971

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی