مراسم تجلیل ازاعضای شوراهای اسلامی شهرستان البرز برگزار شد

همزمان با 9 اردیبهشت ماه مصادف با روز شوراها، مراسم تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرستان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند و به نقل از پایگاه خبری ندای البرز؛ در این مراسم که با حضور رحیمی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین، رئیس کمیسون حقوقی شورای عالی استان‎ها، حجت الاسلام و المسلمین دکتر طهماسبی امام جمعه شهرستان البرز، عسگری سرپرست فرمانداری البرز، لطفی شهردار الوند، مسئولان ادارات، بخشداران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیاران شهرستان البرز در محل سالن شهید آوینی شهرداری الوند برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر طهماسبی گفت: سیستم جدید مردم‎ سالاری دینی و شورای اسلامی ارمغان و ره‌‎آورد نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: امام خمینی(ره) بدون هیچ‎گونه تعارضی دموکراسی و اسلام را درکناریکدیگر تعریف کرد تا اسلامیّت و جمهوریّت با همراهی مردم به اجرا درآید.

طهماسبی در ادامه تصریح کرد: اسلامیّت برای شوراها و مجلس شورای اسلامی یک صفت تزئینی نیست، زیرا درمقام تصویب و نتیجه بسیارمؤثراست.

امام جمعه الوند بیان داشت: شوراهای اسلامی باید با مشورت و همفکری یکدیگر تصمیمات خودرا درچهارچوب قوانین اسلام تصویب نمایند که وجود کمیته تطبیق، نظارت بر مصوبات شوراهای اسلامی و تصویب قوانین در چارچوب اسلام خود نشان از مؤثربودن صفت اسلامیّت در شوراهای اسلامی است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه شورای اسلامی تجلی مردم سالاری دینی نظام جمهوری اسلامی است اضافه کرد: انتخابات و اخذ آراء مردم در جمهوری اسلامی کاملاً واقعی و تأثیرگذار است و نقش بسزایی را در تعیین مسؤولان منتخب دارد.

امام جمعه شهرالوند اظهارداشت: متأسفانه مسؤولانی که با آراء مردم انتخاب شده‎اند با سم پاشی‎های دشمن همراه شده و با نفی این مسئله، به مشروعیّت انتخاب خود مهرتردید می‎زنند.

حجت‎الاسلام طهماسبی عنوان کرد: دموکراسی دینی جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزشمند و کارآمدتر از لیبرال دموکراسی غربی است، زیرا می‎توان با استفاده از جنبه الهی و مردمی حکومت، از مسئولان و مدیران سطوح مختلف پرسشگری داشت.

وی در ادامه گفت: نظارت مردمی در کنار صندوق‎های اخذ رأی با انتخاب نفرات شایسته و نظارت الهی توسط ولی فقیه انجام می شود.

طهماسبی در خاتمه از زحمات مسئولان، دهیاران، شهرداران و شوراهای اسلامی شهرستان البرز قدردانی کرد.

در ادامه ی این مراسم عسگری سرپرست فرمانداری شهرستان البرز گفت: شوراهای اسلامی شهرستان البرز کمترین تخلف و مغایرت مصوبات با قوانین را داشته‎ و همواره در فضایی بدون تنش، نهایت همکاری را با شهرداران و دهیاران به عمل آورده‎اند.

وی در ادامه افزود: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمامی روستاهای بالای۲۰ خانوار و همه شهرهای کشور، شوراهای اسلامی حضور پررنگی در خدمت‎رسانی به مردم دارند.

عسگری تصریح کرد: با تشکیل شوراهای اسلامی در سال ۷۷ و علی‎رغم مشکلات و موانع پیش‎رو ، حلقه مردم سالاری با واگذاری امورات به مردم تکمیل شد.

وی اظهار داشت: امروز شوراهای اسلامی عضوی از مجموعه مدیریت شهری هستند و می‎توان در آینده‎ایی نزدیک، سیاست‎گذاری و مدیریت مجموعه‎های مسئول در مدیریت شهرها را نیز به آنها واگذار نمود تا انجام این امورات نیز کاملاً به مردم سپرده شوند.

این مقام مسئول بابیان اینکه کشورهای بسیاری از توان مردمی برای مدیریت مسائل اجتماعی خود استفاده می‎کنند عنوان کرد: به هرمیزانی که حاکمیت وظایف اجرایی خود را کاهش داده و این امورات را به مردم واگذارنماید، می‎تواند درانجام وظایف نظارتی و سیاست گذاری بهتر عمل کند.

سرپرست فرمانداری شهرستان البرز کاهش هزینه‎های اجرایی، افزایش بهره‎وری و رسیدن به نتیجه مطلوب را حاصل واگذاری امورات اجتماعی به مردم دانست و بیان داشت: باید با استفاده از توان مردم، تشکیل سازمان‎های مردم نهاد و ایجاد ارتباط و تعامل سازنده با سایر نهادهای مسئول به مقابله با آسیب‎های اجتماعی و سالم سازی جامعه پرداخت.

عسگری ضمن تقدیر از زحمات اعضای چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهارداشت: شوراهای اسلامی شهرستان البرز کمترین تخلف و مغایرت مصوبات با قوانین را داشته‎ و همواره در فضایی بدون تنش، نهایت همکاری را با شهرداران و دهیاران به عمل آورده‎اند.

وی خاطرنشان کرد: عموم اعضای شوراهای اسلامی شهرستان البرز دارای تجربه و تحصیلات مناسب هستند و همواره میزان هزینه‎های عمرانی مصوب شوراها بیشتر از هزینه‎های جاری بوده است.

عسگری تعامل سازنده اعضای شوراهای اسلامی با یکدیگر و ارتباط خوب اجتماعی را از دیگر امتیازات شوراهای اسلامی شهرستان البرز دانست و افزود: باید از ظرفیت و فرصت‎های موجود برای اجرایی شدن اقتصادمقاومتی استفاده کرد.

سخنرانی معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین، رئیس کمیسون حقوقی شورای عالی استان‎ها، و شهردار الوند ازدیگر برنامه های این مراسم بود.

درخاتمه با اهداء لوح تقدیر و هدیه، از رؤسا و اعضای چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهرستان البرز تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی