به مناسبت روز معلم؛ شهردار الوند از زحمات معلمان شهر تقدیر کرد

شهردار الوند: عنوان کمک مالی به معلمان دلسوز و شریف توهین به شخصیت آنان و جایگاه علم و دانش است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ یدا… لطفی شهردار الوند با ذکر جمله فوق اظهار داشت: معلمان در زندگی بشر نقش بی بدیل و بی نظیری داشته و دارند.

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت علامه مرتضی مطهری و روز معلم و تبریک این روز به همه معلمان و تلاشگران عرصه فرهنگ و دانش گفت: تقدیر از معلم تقدیر از کرامت انسانی است و همه باید این روز را گرامی بدارند.

لطفی تصریح کرد: ما به تصمیماتی که در شورای آموزش و پرورش گرفته می شود احترام قائلیم و در همین راستا مبالغ بسیار ناچیز را جهت تقدیر از این عزیزان اهدا کرده ایم که ذکر عنوان کمک مالی را نمی پسندم و اعتقاد دارم ارج و قرب معلم فراتر از اینهاست و باید فکری اساسی برای معیشت این قشر عزیز بشود.

وی در ادامه افزود: به مناسبت این روز شهرداری الوند 700 میلیون ریال برای معلمان شهر الوند به عنوان هدیه در نظر گرفته است که این میزان در مقابل زحمات طاقت فرسای این بزرگان بسیار ناچیز است و صرفاً برای این است که نشان دهیم که مدیریت شهری نیز نسبت به امر تعلیم و تربیت بی توجه نیست.

شهردار الوند اذعان داشت: در سال گذشته نیز مبلغ 540 میلیون ریال برای این منظور در نظر گرفته شده بود که در کنار اقداماتی از قبیل اهدای زمین معوض جهت احداث مدرسه به آموزش و پرورش، پیش بینی کمک به احداث مدرسه به مبلغ دو میلیارد ریال، کمک های مالی به تعدادی از مدارس سطح شهر جهت رفع برخی از مشکلات آنها، کاشت درخت و اهدای گل و شیرینی به همه مدارس در اول مهر، در اختیارگزاری سالن های شهید آوینی و تالار شهر الوند به صورت رایگان برای انجام مراسم و همایش های مدارس شهر الوند، همت شهرداری را در توجه و حمایت از رشد آموزش در جامعه نشان می دهد.

 وی در پایان گفت: مدیریت شهری اعتقاد دارد معلمین نقش اساسی در کاستن هزینه های گزاف در سطح شهر دارند و آموزش و ارتقای سطح آگاهی جامعه بدون حضور معلم امکانپذیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی