شهردار الوند در دیدار با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین: به شرط استفاده از تمام امکانات و ظرفیت های آموزشی پیگیر واگذاری ساختمان به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهر الوند هستیم

یدا… لطفی شهردار الوند: دغدغه ما در بحث فرهنگی اعتقادی و ایمانی است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ اروجی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صبح روز دوشنبه 13 اردیبهشت ماه با لطفی شهردار الوند دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار شهردار الوند ضمن اشاره به اهمیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: در شرایطی که کانون خانواده ها کاملاً نا امن است وجود این نهاد می تواند مکانی دوستانه و امن برای پرورش ذهن و روح کودک باشد.

وی ضمن تأکید بر تناسب شیوه های تربیتی با پیشرفت جامعه اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را اگر کسی بخواهد نادیده بگیرد عملاً آینده ی کشور را نادیده می گیرد.

لطفی در ادامه افزود: در کانون باید از افرادی استفاده کرد که علم روانشناسی کودک را فرا گرفته باشند تا بتوانند برخورد مناسبی با کودکان داشته باشند.

وی با انتقاد از برخی رفتارهای غلط پدر و مادران در حوزه ی تربیتی تصریح کرد: در جامعه ای که شیوه های تربیتی تغییر شگرفی کرده است بدیهی است روش های تربیتی گذشته، دیگر پاسخگوی نیازهای جامعه ی امروز نیست لذا والدین باید رفتارهای تربیتی خود را متناسب با عصر حاضر اصلاح و تنظیم نمایند.

شهردار الوند با بیان اینکه برنامه جامعی برای اصلاح جوانان بویژه در حوزه اعتیاد تدوین نشده است گفت: این امر دغدغه های اعتقادی و ایمانی ما را در این حوزه بیشتر کرده است که باید به صورت ریشه ای با این مسائل برخورد کرد و وجود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می تواند عامل موثری در این زمینه باشد.

وی در خصوص واگذاری ساختمانی برای کانون فرهنگی کودکان و نوجوانان اذعان داشت: به شرط استفاده از تمام امکانات و ظرفیت های آموزشی پیگیر واگذاری ساختمانی مناسب برای فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهر الوند هستیم تا از این طریق حمایت مطلوب از کودکان و نوجوانان شهر الوند به عنوان آینده سازان این شهر داشته باشیم.

لطفی در پایان گفت: چنانچه آموزش ها به صورت پایه ای و درست انجام پذیرد طبیعتاً هیچ صدمه ای به جامعه وارد نمی شود و در این راستا کانون می بایست ضمن تأکید بر نقش تربیتی خردسالان، اهمیت خود را به عنوان یک نهاد تأثیر گذار برای خانواده ها روشن نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی