شهردار الوند در دیدار از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بستر بسیار مناسبی برای جبران خلاءهای آموزشی در خانواده هاست

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر الوند از فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان الوند بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ یدا… لطفی و اعضای شورای اسلامی شهر الوند با حضور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان الوند از نزدیک با فعالیت های این کانون آشنا شدند.

در این دیدار که اروجی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین نیز حضور داشت، لطفی شهردار الوند با اشاره به اهمیت کانون پرورش فکری کودکان و جوانان در خصوص پرورش آینده سازان کشور اظهار داشت: با توجه به برخی نارسایی های موجود در حوزه آموزش و پرورش امیدوارم این کانون بتواند خلاء های آموزشی و پرورشی را در این حوزه جبران نماید.

وی ضمن تقدیر از شورای اسلامی شهر الوند در خصوص حمایت و نگاه متعهدانه و دلسوزانه در حوزه های مختلف بویژه آموزش و پرورش، گفت: در خصوص تخصیص مکانی برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سه گزینه ی ساختمان توحید، ساختمان صلحا و ساختمان دارالقرآن از سوی اعضای شورا مطرح شده است که می بایست با توجه به نوع فعالیت و عملکرد کانون با کاربری ساختمانهای ذکر شده یکی از آنها را برای کانون پرورش فکری در نظر گرفت.

لطفی در ادامه تصریح کرد: نگاه مثبت اعضای شورای اسلامی شهر در این خصوص وظیفه و مسوولیت شهرداری را سنگین تر می کند فلذا با توجه به بررسی های کارشناسانه، مدل سازه ای ساختمان داراالقرآن را برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مناسب تشخیص و پیشنهاد دادیم.

وی افزود: از آنجایی که در هر مسجدی کانون قرآنی دایر می باشد لذا پیشنهاد می گردد مساجد در جهت رشد و تقویت این کانونها اقدام نمایند تا با پراکندگی و تمرکز زدایی این کانونها فعالیت های قرآنی در سطح جامعه رشد و گسترش یابد و چنانچه این مراکز قرآنی پاسخگوی نیاز شهروندان نباشند شهرداری همچنان آمادگی حمایت از فعالیت های قرآنی را در سطح جامعه دارد.

وی در پایان اظهار داشت: امیدوارم با تخصیص مکانی برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نگرانیها و دلواپسی های اعضای محترم شورای اسلامی شهر در حوزه ی آموزش و پرورش نیز مرتفع گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی