شهردار الوند از آغاز سمپاشی درختان سطح شهر خبر داد

سمپاشی درختان سطح شهر به منظور جلوگیری از آفات و بیماری ها توسط شهرداری الوند آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ یدا… لطفی شهردار الوند ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: درختان سطح شهر الوند هرساله به منظور حفظ سلامت اشجار، مبارزه با بیماریهای گیاهی و کنترل آفات، با نظر کارشناسان شهرداری سمپاشی می شوند که امسال این عملیات از 25 اردیبهشت ماه آغاز شده است و به مدت یک هفته از ساعت 10 شب تا ساعاتی از بامداد ادامه دارد.

وی افزود: رشد و نمو درختان و گیاهان همواره تحت تأثیر عوامل محدود کننده‌ای همچون آفات قرار می‌گیرد و این آفات باعث ضعف عمومی و در نهایت خشکیدگی درخت یا گیاه می شود لذا سمپاشی درختان معابر سطح شهر از الزامات اساسی شهرداری در این زمینه می باشد.

لطفی در ادامه اضافه کرد: برخلاف تصور عامه مبنی بر اینکه سم پاشی موجب از بین رفتن حشرات موزی نظیر پشه، مگس و سوسک می گردد، باید گفت سم پاشی درختان به منظور از بین بردن آفات مبتلا به درختان سطح شهر نظیر شته ها صورت می گیرد که محل زندگی و زاد و ولد آنها بر روی برگ های درختان می باشد و از شیره درختان تغذیه می کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: از آنجاییکه حفظ و نگهداری فضای سبز هزینه های سنگینی را برای مدیریت شهری در بردارد سم پاشی درختان نیز اقدامی در جهت پیشگیری از تحمیل هزینه های مازاد است.

شهردار الوند با بیان اینکه طرح سمپاشی شامل تمام درختان معابر و بلوار های سطح شهر می شود، از شهروندان درخواست کرد: ضمن توجه به هشدارهای شهرداری، از پارک وسایط نقلیه بویژه خودروهای حاوی مواد خوراکی در حاشیه خیابانها در هنگام اجرای عملیات سمپاشی خودداری کرده و برای جلوگیری از ورود سموم به منازل، پنجره های مشرف به معابر را بسته و وسایلی که در برخی بالکن های مجاور به خیابان ها که دارای پوشش درختی می باشند، بردارند.

وی در پایان اجرای این عملیات را مستلزم مساعد بودن شرایط جوی اعم از نبود باد و باران دانسته و ابراز امیدواری کرد: انشاءا… شهروندان، شهرداری را در اجرای هر چه بهتر این طرح که برای آسایش شهروندان امری ضروری است، یاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی