شهردار الوند در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه: افرادی که جوّ بی اعتمادی را ایجاد می کنند جایگاهی در بین مردم ندارند

شهردار الوند در جمع نمازگزاران الوندی از عملکرد 9 ماهه و برنامه های آینده ی شهرداری سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ یدا… لطفی شهردار الوند در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه الوند ضمن تأکید بر تحقق عهد و پیمان با مردم،  اظهار داشت: با مروری بر سال 94 و وعده های مطرح شده همت خود را بر تحقق وعده ها معطوف کردیم که طرح تعریض بلوار خلیج فارس یکی از این وعده ها بود که ظرف 3 الی 4 ماه تکمیل و با حضور استاندار محترم به بهره برداری رسید.

وی در ادامه با تشکر از مهندس امامی مدیرعامل شرکت شهر صنعتی البرز و اعضای شورای اسلامی شهر در اجرای پروژه ی بلوار خلیج فارس افزود: باندهای کندرو این مسیر نیز با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال در سال 95 آغاز خواهد شد که لاین غربی آن امسال به پایان می رسد و لاین شرقی نیز هم با توجه به تعاملاتی که با شرکت نیرو محرکه صورت گرفته است به سرانجام خواهد رسید.

لطفی با اشاره به پروژه های دیگر شهرداری از اختصاص 6 میلیارد ریال اعتبار در سال 95 جهت آماده سازی زمینهای موقوفه خبر داد و گفت: این اعتبار به دنبال تکمیل اقدامات سال گذشته شهرداری صورت گرفته است و امیدوارم اداره اوقاف نیز به عهد و پیمان خود در قبال شهروندان عمل نماید.

وی در ادامه با اشاره به پروژه بلوار ولایت، اجرای این پروژه را که خارج از محدوده ی خدماتی شهر قرار دارد را صرفاً در راستای رفاه حال شهروندان عنوان کرد و افزود: 7 میلیارد ریال اعتبار برای نیوجرسی و 5 میلیارد ریال اعتبار برای تأمین برق این بلوار در نظر گرفته شده است که به جرأت می توانیم بگوییم به زودی ورودی های استاندارد شهری را تحویل شهروندان خواهیم داد.

شهردار الوند با بیان برنامه های سال 95 شهرداری الوند تصریح کرد: 12 پروژه عمرانی در سال 95 تعریف شده است که عبارتند از روشنایی بلوار ولایت، کتابخانه نصرت آباد، کمربندی غربی، کمربندی جنوبی، روکش آسفالت معابر شهر الوند، لکه گیری و ترمیم جداول سطح شهر، اصلاح بلوارهای معلم، 22 بهمن و جمهوری، آماده سازی زمینهای غرب بلوار معلم، ترمیم نوارهای حفاری، پیاده رو سازی، احداث پارک 10 هکتاری در نصرت آباد و احداث پارک 20 هکتاری در الوند که سپاه و بنیاد مسکن از عمده ترین پیمانکاران شهرداری در اجرای پروژه های بزرگ محسوب می شوند.

وی با بیان انتقادات صورت گرفته از واگذاری اجرای پروژه های به سپاه و بنیاد مسکن خاطر نشان کرد: با توجه به وجود کارنامه درخشان سپاه و بنیاد مسکن در حوزه ی عمرانی بزرگترین پروژه های شهرداری به این دو نهاد واگذار شده است که متأسفانه برخی با ایجاد جوّ بدبینی و بی اعتمادی در بین مردم، با آبروی نظام بازی می کنند خائن هستند.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه در خصوص پروژه کمربندی شهر بیان داشت: این پروژه از سال 68 جزو پروژه های مصوب شهر بوده است که در نهایت امسال با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال قرارداد اولیه با قرارگاه خاتم الاوصیاء سپاه منعقد شده است که تجهیز کارگاه نیز صورت گرفته است و در این هفته کلنگ زنی و اجرای آن آغاز می شود.

وی با اشاره به جهش بودجه در سال 95 آنرا متناسب با سطح توقعات مردم و همچنین امکانات شهرداری عنوان کرد و افزود: با توجه به پتانسیل های موجود در شهر و شهرداری و بالا رفتن سطح توقعات مردم وقت آن رسیده است که با همدلی و همراهی مدیریت شهری بویژه شورای اسلامی شهر و مشارکت شهروندان بودجه سال جدید را محقق کنیم که با توجه به شناخت و تجربیاتی که از شورای اسلامی شهر و مردم شریف الوند و نصرت آباد دارم به جرأت می گویم این شدنی است.

شهردار الوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حاشیه پردازی های بی اساس در بین مردم گفت: حاشیه سازی نمی تواند ما را از اجرای پروژه های عمرانی باز دارد.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد درآمدهای پایدار در شهرداری اذعان داشت: امروزه اخذ عوارض به تنهایی نمی تواند هزینه های شهرداری را تأمین نماید لذا تعریف و ایجاد درآمدهای پایدار از اساسی ترین اهداف شهرداری محسوب می شود که با استفاده از نخبگان و فرهیختگان علم و ادب و اندیشه می توانیم در این راستا قدم های موثری برداریم.

لطفی ضمن بیان مسایل و مشکلات شهرداری در حوزه های مختلف گفت: یکی از این مشکلات فقدان چارت سازمانی مناسب و کارآمد است. تعریف اعتبارات بدون تعریف منابع انسانی که اصلی ترین منبع جهت تحقق اهداف سازمانی است، امری ناممکن است. دیگر مشکلات شهرداری در حوزه کمبود امکانات است که رفع این مشکلات تنها در سایه همدلی و همکاری محقق شدنی است.

وی با اشاره به اتمام دوره شورای اسلامی شهر از کاندیداهای احتمالی خواست: با برنامه وارد کارزار انتخاباتی شوید و از تخریب افراد پرهیز کنید و توسعه شهر را به عنوان محورهای برنامه های خود در نظر بگیرید.

شهردار الوند در ادامه با تأکید بر جذب سرمایه گذار در پروژه ی عمرانی شهر بویژه در پروژه ی بازآفرینی بافت های فرسوده گفت: پروژه ی بازآفرینی میدان لاله که مطالعات آن صورت گرفته و با تملک مجتمع مسکونی گلها به سرانجام می رسد فضایی 5 هکتاری را برای مقاصد تفریحی، اقامتی، گردشگری در اختیار شهروندان قرار می دهد که اولین جلسه ی آن نیز به میزبانی و دبیری شهرداری الوند برگزار شده است.

وی با اشاره به اقدامات اخیر شهرداری در خصوص ممیزی شهر و ساماندهی وانت بارها اظهار امیدواری کرد: شهروندانی که با مراجعه به شهرداری بدهی خود را پرداخت کنند 20 درصد تخفیف خوش حسابی دریافت می کنند و با وانت بارها و متجاوزین به حقوق شهروندان نیز طبق مقررات برخوردهای قانونی صورت می گیرد.

وی در پایان ضمن تأکید بر تنوع قومی و قبیله ای در شهر الوند از آن به عنوان نعمت بزرگ یاد کرد و افزود: با عمل به قوانین و اجرای اقتصاد مقاومتی انشاءا… به سمت و سویی برویم که به فرمایشات مقام معظم رهبری جامه ی عمل بپوشانیم.

سخنرانی شهردار محترم در نماز جمعه مورخه 3/7/95

سخنرانی شهردار محترم در نماز جمعه مورخه 3/7/95

DSC_4689

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی