شهردار الوند در جلسه تودیع و معارفه مدیران حراست شهرداری الوند: حفظ حرمت یکدیگر و پرهیز از خدشه به اعتبار شهرداری از انتظارات جدی مدیریت شهری است

جلسه ی تودیع و معارفه ی مدیران حراست شهرداری الوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این مراسم که در روز 24 خرداد ماه در سالن شهید باکری شهرداری الوند برگزار شد، پرویزی مدیرکل حراست استانداری قزوین، رضایی رییس اداره اطلاعات شهرستان البرز و مدیران شهرداری حضور داشتند.

یدا… لطفی شهردار الوند در این جلسه با اشاره به بودجه 80 میلیاردی شهرداری الوند، آنرا بودجه جهشی عنوان کرد و افزود: تحقق این بودجه که به صورت مطالعه و برنامه ریزی شده تنظیم شده است، با دستان پرتوان همین پرسنل شدنی است به شرط آنکه از حاشیه ها در امان باشند.

وی در خصوص پروژه ی کمربندی شهر الوند که از سال 1368 اجرای آن مصوب شده ولی متأسفانه به مرحله اجرا نرسیده است گفت: قرارگاه خاتم فعالیت خود را در اجرای پروژه ی کمربندی شرقی و غربی شروع کرده است و متعهد شده است که زمان 9 ماهه قرارداد را به سه ماه کاهش داده و پروژه را تحویل نماید و بنیاد مسکن در خصوص کمربندی شمالی نیز تجهیز کارگاه را انجام داده و در شرف اجرای پروژه است.

وی افزود: اجرای پروژه ی کمربندی شهر که روزگاری رویای تحقق نیافتنی تلقی می شد امروزه به امری شدنی تبدیل شده است که علاوه بر تسهیل در تردد ماشین آلات سنگین، رفاه و آسایش شهروندان را هدف اصلی خود قرار داده است و امیدوارم به زودی این امر محقق گردد.

لطفی با تأکید بر تحقق مطالبات بر حق شهروندان تصریح کرد: با اجرای این پروژه ها سعی کردیم گامهای اساسی برداریم و مطمئناً با تکمیل پروژه های دیگر قدمهای موثر دیگری در این راستا بر خواهیم داشت که در اولین اقدام ظرف 6 ماه کمربندی جاده ی نیروی محرکه به جاده بوئین زهرا تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی درادامه گفت: دست هایی در کار است که نمی گذارد پروژه های بزرگ در شهر اجرا شود و برخی از مدیران از ترس آبرو و حیثیت خود این پروژه ها را اجرا نکردند ولی ما هیچگاه در این زمینه کوتاه نیامده و نخواهیم آمد چرا که کوتاهی در این زمینه نوعی خیانت به شهروندان محسوب می شود.

شهردار الوند با انتقاد از روند گزارش دهی به صورت غیر اصولی و افشای اسناد شهرداری، تأکید کرد: گزارشات می بایست به محرمانه و قانونمند و از طریق حراست شهرداری و در راستای حفظ و صیانت از اسناد شهرداری صورت گیرد و خارج از این روال هراقدامی غیر قانونی تلقی می شود که البته این امر از عدم آموزش، رفتار و شأن اداری پرسنل نشأت گرفته است که می بایست در این راستا ضمن ارائه آموزش های لازم اقداماتی در جهت حفظ حرمت یکدیگر و جلوگیری از خدشه به اعتبار شهرداری صورت گیرد.

وی شتابزدگی در امور را از آفت های شهرداری عنوان کرد و افزود: با صبر و حوصله و مطالعه دقیق قوانین شهرداری می توانیم امور را به سمتی سوق دهیم که عملکرد مطلوب و جایگاه ارزشمند گردد که عدم دخالت در امور واحدهای دیگر و اجرای درست وظایف سازمانی مکمل این حرکت می باشد.

لطفی اضافه کرد: انحراف از بودجه از دیگر آفت های شهرداری هاست و بدین معنی است که بودجه را در جایی هزینه کنیم که محل اصلی آن نیست و این امر نشان از عدم اطلاع مدیران از قانون و مقررات است که می بایست با مطالعه قوانین و مقررات این آفت را از بین برد.

وی در پایان از مدیران و پرسنل شهرداری خواست: بیایید دست به دست هم دهیم و برای اعتلای این شهر تلاش کنیم چرا که شهروندان شهر الوند شایسته ی خدمات مطلوب هستند.

در این مراسم پرویزی مدیر کل حراست استانداری قزوین و رضایی رییس اداره اطلاعات شهرستان البرز نیز با تأکید بر حفظ اسرار و اطلاعات سازمانی و پرهیز از حاشیه سازی و اغتشاش اذهان عمومی بر همدلی و اتحاد مدیران و پرسنل اشاره و خاطر نشان کردند هیچ مسأله ای از دید تیز بین نیروهای اطلاعاتی و امنیتی پنهان نمی ماند و قطعاً با افرادی که موجبات هرج و مرج و اغتشاش اذهان عمومی را فراهم نمایند برخورد قانونی صورت می گیرد.

در پایان جلسه حکم انتصاب شعبانی مدیر جدید حراست توسط مدیرکل حراست استانداری قزوین به وی ابلاغ و از زحمات جلالی مدیر سابق حراست با اهدای لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

DSC_5193 DSC_5194 DSC_5157 DSC_5181DSC_5258

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی