به مناسبت هفته قوه ی قضاییه؛ شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر الوند با مقامات قضایی شهرستان البرز دیدار کردند

دادستان شهرستان البرز: با بررسی های بعمل آمده توسط نهادهای نظارتی روشن و مشخص شد که هیچگونه مسأله شائبه داری در شهرداری الوند وجود ندارد.

 به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ یدا… لطفی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرالوند به مناسبت هفته ی قوه قضائیه با حضور در دادگستری شهرستان البرز با اصانلو رییس دادگستری و جلالی دادستان شهرستان البرز دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار لطفی شهردار الوند ضمن گرامیداشت شهادت دکتر بهشتی و شهدای هفتم تیر، روز قوه قضائیه را به مسوولان قضایی شهرستان البرز تبریک گفت و افزود: خوشبختانه ارتباط مطلوبی بین مدیریت شهری و دادگستری و دادستانی شهرستان البرز برقرار است بطوریکه در اجرای پروژه ی بلوار خلیج فارس کمک شایانی توسط دادگستری و دادستانی شهرستان البرز صورت گرفت.

وی در خصوص پروژه های سال جاری شهرداری تصریح کرد: پروژه ی احداث کمربندی شهر شروع شده و به حول و قوه ی الهی ظرف 6 ماه تکمیل خواهد شد.

لطفی افزود: پارک 20 هکتاری الوند ظرفیت گسترش تا 30 هکتار را دارد که شهرداری برای این وسعت برنامه ها و کاربری های مختلف تفریحی و ورزشی را تعریف کرده است.

وی اضافه کرد: مبلغ 100 میلیارد ریال بابت پروژه های منطقه یونجه زار، تجهیز پارکها به وسایل استاندارد در نظر گرفته شده است و دو پروژه از پروژه های شهرداری، ملی شده و پنج هکتار نیز توسط سرمایه گذاری خصوصی انجام خواهد شد.

شهردار الوند در ادامه گفت: بازارچه اسلامی در زمینهای قدیانی از جمله طرح های شهرداری الوند در راستای توسعه شهری است که امیدوارم با حمایت های دادستانی و همکاری و همدلی شورای اسلامی شهر کلیه پروژه های شهرداری که با اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال مصوب گردیده است به اجرا و بهره برداری برسد.

اصانلو رییس دادگستری شهرستان البرز با تقدیر و تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در اجرای پروژه های شهرداری بویژه پروژه بلوار خلیج فارس اظهار داشت: اجرای پروژه ی تعریض بلوار خلیج فارس از جمله پروژه هایی است که در راستای برطرف کردن امنیت و ترافیک تأثیر بسزایی داشت.

وی در ادامه گفت: اجرای کمربندی غربی شهر الوند و پارک 20 هکتاری نشانه ی جسارت و قاطعیت شهردار و شورای اسلامی شهر در اجرای پروژه های شهری است و شهردار موفق کسی است که بتواند یک کار ماندگار برای شهر و رفاه حال شهروندان انجام دهد.

اصانلو با اشاره به اینکه یک مدیر باید از اختیارات کامل برخوردار باشد تا بتواند در اجرای پروژه های بزرگ دچار مشکل نشود، تصریح کرد: مدیریت شهری باید از حاشیه ها به دور باشد تا بتواند پروژه های بزرگ را اجرا کند تا از این طریق رضایت شهروندان نیز حاصل گردد.

وی در پایان سخنان خود، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در جهت اجرای پروژه ها با اقتدار پشتیبان شهرداری و دادخواهی مردم است.

جلالی دادستان شهرستان البرز در این دیدار نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیریت شهری گفت: اگر با دیده ی غیر قضایی به فعالیت های مدیریت شهری نگاه کنیم متوجه می شویم با توجه به وضعیت کارگری شهر الوند، شهروندان عمدتاً از اقشار زحمت کش جامعه محسوب می شوند و شعار مدیریت شهری در راستای انجام کار و فعالیت برای توسعه شهر به انسان قوت قلب می دهد و طبیعتاً وظیفه قانونی ماست که حمایت های لازم را از توسعه و پیشرفت شهر داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به ریسک پذیری شهردار الوند اذعان داشت: در بازدید از پروژه های شهری شاهد هستیم شهردار به سمت اجرای کارهای بزرگ قدم بر می دارد که این نشانه این است که شهرداری بسیار فعال و دارای تیم کاری یک دست، محکم و استوار است.

جلالی با تأکید بر اظهار نظرهای کارشناسی در فضاهای مجازی گفت: در فضای مجازی هیچ گروهی حق اظهار نظر غیر کارشناسی را ندارد چرا که برابر مقررات با آنها برخورد می شود و همچنین در بارگاه الهی نیز باید پاسخگو باشند.

وی تعامل و همکاری بین شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر الوند را آرمانی و مثال زدنی عنوان کرد و افزود: باید همگی کمک کنیم تا مجری مصوبات شورا، حمایت شود.

دادستان شهرستان البرز با اشاره به شائبه های پیش آمده در حوزه ی مدیریت شهری گفت: با بررسی های بعمل آمده توسط نهادهای نظارتی روشن و مشخص شد که هیچگونه مسأله شائبه داری در شهرداری الوند وجود ندارد لذا چنانچه مدیریت شهری صلاح به اجرای پروژه ای ببیند باید اجرایی شود و بدون مستندات قانونی هر گونه تهمت، غیر قانونی و غیر قابل قبول است.

وی در پایان با تأکید بر مصالح و منافع عمومی و داشتن سرعت و کیفیت در اجرای پروژ های شهری گفت: از آنجاییکه عقل و خرد جمعی در اجرای پروژه ها وجود دارد لذا از پشتوانه قانونی، مردمی و حاکمیتی برخوردار است و باید از شورای تأمین و ارگانهای نظارتی، ستادی بخواهیم که در اجرای پروژه ها تسهیل کننده راه باشند و امیدوارم تا سال آینده در همین زمان تمام پروژه ها به سرانجام برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی