شهردار الوند: پروژه کمربندی شمالی به دلیل عدم اعتبار مالی اجرا نمی شود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ یدا… لطفی شهردار الوند که در صحن علنی دویست ‌‌‌و نود‌ و دومین جلسه شورای اسلامی شهر الوند و در حضور برخی رسانه های محلی سخن میگفت، با تشریح مسیرهای دو پروژه ی «کمربندی شمالی» و «بازگشایی بلوارمعلم تا نیرومحرکه» تصریح کرد: پروژه کمربندی شمالی در اولویت اجرایی نبوده و از لیست پروژه های عمرانی شهرداری حذف گردیده، ولی بازگشایی بلوارمعلم که از مطالبات اعضای محترم شورای شهر و شهروندان عزیز میباشد به حول و قوه الهی امسال به بهره برداری می رسد.

شهردار الوند در ادامه گفت: مجوز اجرای پروژه کمربندی جنوبی شهر الوند از ۷ ماه گذشته صادر و اقدامات مطالعاتی آن انجام شده است. پیمانکار این پروژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین است و طبق خواسته استاندار محترم قزوین در مدت زمان کوتاهتری نسبت به برنامه زمانبندی شده اجرا و به بهره برداری می رسد.

لطفی افزود: فصل اجرای پروژه‌های عمرانی در حال سپری شدن بوده و برای کنترل آب‌های سطحی و نیز جلوگیری از ایجاد مشکلات بهداشتی باید اجرای این پروژه تسریع شود.

وی ادامه داد: این پروژه با ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار توسط سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در طول  ۵ ماه  اجراء شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار الوند در ادامه سخنان خود به تشریح پروژه کمربندی شمالی پرداخت و عنوان کرد:  با توجه به قرار گرفتن بلوار معلم در بن‌بست، از انتهای این بلوار به جاده نیرومحرکه مسیر دسترسی احداث خواهد شد و به هیچ عنوان جاده کمربندی نخواهد بود.

وی بیان داشت: اجرای این طرح  قبل از شورای دوره اول (سال ۶۸) تصویب و در سال ۸۰ نیز بر اجرای آن تأکید شده که با توجه به داشتن مجوز‌های قانونی از شورای عالی شهرسازی کشور، هرگونه ایجاد شائبه زمین‌خواری در آن بی‌اساس است.

شهردار الوند خاطر نشان کرد: تفکیک این اراضی در زمان شهردار وقت مورد اعتراض قرار گرفته، اما به دلایلی از این اقدام جلوگیری به عمل نیامده است.

لطفی یادآور شد: اگر زمین‌های شلویری به محدوده خدماتی الحاق پیدا کند، برابر تفاهم انجام شده ۳۰ درصد از زمین به مالک و ۷۰ درصد باقیمانده به شهرداری تعلق خواهد داشت و ادامه داد: ۵ هکتار از زمین‌های موجود در این قسمت به صورت معوض برای آزاد سازی اسناد موقوفه‌ایی شهر و ۱۰ هکتار نیز برای ساخت مسکن محرومین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعلق خواهد گرفت.

شهردار الوند در پایان در خصوص موضوعاتی نظیر ساخت سرویس بهداشتی در میدان بسیج و باسکول در جنگل بالیان توضیحاتی ارائه داد.

در این جلسه محمدرفائی‌نژاد رئیس شورای اسلامی شهر الوند نیز در سخنانی عنوان کرد: رسانه‌ها باید ضمن اطلاع‌رسانی، صداقت و امانت‌داری را رعایت کرده و موضوع مهم فرهنگ‌سازی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

وی افزود: نباید با انتشار اخبار بی‌پایه و اساس افکار عمومی را نسبت به خدمتگزاران مردم در شورای اسلامی و شهرداری الوند بی‌اعتماد کرد.

رفائی نژاد در ادامه گفت: در طول سه سال گذشته، شاهد بودیم که برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی  در مقابل شورای اسلامی شهر جبهه‌گیری کرده و به بهانه‌های مختلفی همچون وابسیتگی به جریانات سیاسی اقدامات شورای اسلامی شهر را زیر سؤال بردند.

این مسؤول با اشاره به نزدیک شدن انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اظهارداشت: متأسفانه برخی با هدف حضور در انتخابات آتی، تخریب اقدامات شورای شهر را آغاز کرده و تلاش می‌کنند تا از اعتماد مردم نسبت به اعضای حاضر بکاهند.

رئیس شورای اسلامی شهر الوند تصریح کرد: تخریب و هجمه همواره برای افرادی که قصد کار و خدمت دارند وجود داشته و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار هدفی جز خدمت به مردم ندارند.

رفائی‌نژاد در خصوص موضوع احداث کمربندی شمالی و جنوبی شهر الوند بیان داشت: موضوع احداث کمربندی جنوبی شهر سال گذشته به تصویب اعضای شورای شهر رسیده بود، اما به دلیل مشکلات پیمانکار در ارائه ضمانت بانکی و برخی تغییرات، مجدداً در شورای اسلامی شهر الوند به رأی گذاشته می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر الوند اضافه کرد: ریز هزینه‌های این پروژه از سوی شهردار الوند به شورای شهر ارسال شده که در جلسه آتی کمیسیون عمرانی شورای شهر بررسی خواهد شد.

منتخب شورای اسلامی شهر الوند عنوان کرد: اجرای این پروژه از میدان امام‌علی(ع) تا انتهای بلوار معلم انجام خواهد شد، اما به دلیل عدم وجود اعتبار کافی، ادامه اجرای طرح تا زمانی که بنده شهردار هستم مسکوت باقی خواهد ماند.

این مسؤول با اشاره به برخی انتقادات موجود در تخریب اراضی کشاورزی شهرالوند ابراز داشت: هنوز طرحی اجراء نشده تا اراضی کشاورزی تخریب شود؛ اما ۶۰ هکتار از زمین‌های معروف به شلویری در سال ۸۹ توسط سازمان مسکن و شهرسازی تفکیک شده است.

گفتنی است در این جلسه آقایان مولایی و حسنی به عنوان مخالف اجرای پروژه کمربندی شمالی مطالب و نظرات خود را برای جمع حاضر بیانکردند.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

DSC_8172DSC_8195

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی